Planujemy pierwszy rodzinny weekend nowego roku

2 stycznia 2016 (artykuł sprzed 6 lat)
Anna Żukowska
Podpowiadamy, jak rodzinnie spędzić w Trójmieście pierwszy weekend 2016 r. Więcej zdjęć (1)

Podpowiadamy, jak rodzinnie spędzić w Trójmieście pierwszy weekend 2016 r.

fot. ©fotolia/Syda Productions

Podpowiadamy, jak rodzinnie spędzić w Trójmieście pierwszy weekend 2016 r.

fot. ©fotolia/Syda Productions

Ten rok rozpoczyna się od wydłużonego weekendu - po zabawie sylwestrowej mamy trzy dni odpoczynku i okazję do rodzinnego spędzenia pierwszych dni 2016 roku. Zobaczcie, co będzie się działo i dokąd możecie się wybrać.Weekend po Sylwestrze jest zawsze spokojny, dlatego i w tym roku nie ma co liczyć na wysyp innych imprez. Nie oznacza to jednak, że nie ma co robić i że jesteście skazani na siedzenie w domu. Oprócz spacerów warto się wybrać na któreś z trójmiejskich lodowisk, albo skorzystać z naszych innych propozycji.

Zaczynamy energetycznie, ale potem będzie już tylko spokojniej. W ramach programu Gdyńskie Poruszenie odbywa się wiele zajęć dla osób chcących zadbać o formę fizyczną. Część z nich jest przeznaczona dla kobiet w ciąży i dzieci. Właśnie na takie spotkanie warto się wybrać, jeśli wasze dziecko rozsadza energia. Zajęcia Zumba Kids są prowadzone w każdą sobotę w Gdyńskim Centrum Sportu zobacz na mapie Gdyni i mogą w nich uczestniczyć zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w wieku 4-12 lat. Prowadząca zajęcia, Monika Tran Van, podkreśla, że w czasie zajęć tanecznych dziecko wyrabia w sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę i płynność ruchów, a elementy tańca i układy choreograficzne przyczyniają się do rozwijania pamięci. Warto więc chodzić na zajęcia cyklicznie. Obowiązujący strój to wygodne ubranie i obuwie sportowe na zmianę. Sobota, godz. 9:30-10:30, wstęp wolny.

Kolejne pomysły na spędzenie weekendu są z dziedziny kina i teatru. Jeśli więc wolicie się wyciszyć, warto się wybrać na któreś z przedstawień przygotowanych specjalnie dla małych dzieci. A tych nie brakuje. Zaczniemy od "Pinokia", którego zobaczycie w Aquapark Sopot zobacz na mapie Sopotu. Fabułę znacie świetnie wszyscy - to historia chłopczyka wystruganego przez stolarza Gepetta. Zaczarowane polano, z którego powstał Pinokio sprawia, że drewniany pajacyk ożywa. Nie jest on - delikatnie mówiąc - najbardziej posłusznym dzieckiem pod słońcem, przeżywa więc przygody, które nie zawsze są przyjemne. Niedziela, godz. 13. Bilety: 10 zł.

W Mieście Aniołów zobacz na mapie Gdańska zobaczycie bajkę pt. "Bałwanek i gorący piecyk". Historia opowiada o losie śniegowego bałwanka, który zakochuje się w gorącym piecyku. Długie rozmowy bałwanka z podwórkowym burkiem nie są w stanie odciągnąć go od chęci spotkania. Niestety przychodzi wiosna i wszystko się kończy. Niedziela, godz. 12:30, bilety: 10 zł.

Opowieść Wigilijną zobaczycie w ten weekend w dwóch miejscach, w Sopocie i w Gdańsku. Tę historię też dobrze znamy - opowiada o sknerze Scrooge'u, który na skutek odwiedzin duchów w noc Wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy z przeszłości, gdy oprócz pieniędzy nie liczyły się dla niego ani miłość, ani litość, ani współczucie. Teatr na Plaży zobacz na mapie Sopotu, niedziela, godz. 11 (bilety 15 zł) i Teatr w Blokowisku zobacz na mapie Gdańska, niedziela, godz. 17 (bilety: 8 zł).

Do kina możemy się wybrać na trzy filmy rodzinne. Do wyboru mamy: Fistaszki - wersję kinową, Dobrego Dinozaura i Bellę i Sebastiana 2. Zaczniemy od tego ostatniego. Film opowiada o przyjaźni chłopca i psa, którzy wspólnie przeżywają wielką przygodę. Okazuje się, że awionetka, którą podróżowała przyjaciółka Sebastiana, zaginęła gdzieś w górach, więc chłopiec i jego wierny pies ruszają na pomoc. Po drodze będą świadkami pożaru lasu, spotkają niedźwiedzia i przeżyją mnóstwo innych przygód. Fistaszki, czyli Snoopy, Charlie Brown i przyjaciele, chodzą jak zwykle do szkoły, jednak coś się zmienia - do ich klasy trafia nowa uczennica, w której z miejsca zakochuje się Charlie. Jakoś sam nie potrafi jej sobą zainteresować i tutaj bardzo przyda się pomoc jego wiernego przyjaciela - Snoopy'ego. Na koniec Dobry Dinozaur. Ten film opowiada historię alternatywną - jak by wyglądała nasza planeta, gdyby asteroida, która uderzyła w Ziemię 65 milionów lat temu chybiła? Jest pełna dinozaurów, ale pojawia się też dziki chłopiec, który się z nimi zaprzyjaźnia.

Opinie (7) 3 zablokowane

 • Galeria Riviera lub Bałtycka?

  • 13 4

 • (3)

  Wolne żarty się skończyły,heja na szadółki,dziecko w kulki i kupować skarpety!!

  • 7 3

  • (1)

   Zwłaszcza zapraszamy dzieci z wrodzoną anemią i brakiem witaminy D,mamy pyszne kebaby a i dla dorosłych stanie w korku się przyda-świat schodzi na psy.

   • 4 0

   • święta racja...

    są jeszcze ludzie na ziemi :)

    • 1 0

  • A to wszystko za niby off 70%

   • 3 0

 • do roboty chamy i mloty..................

  • 3 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.