Planujemy pierwszy weekend ferii w Trójmieście

12 lutego 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Anna Żukowska

Za nami ostatni tydzień karnawału, a przed nami pierwszy weekend ferii. Jak co tydzień, podpowiadamy dokąd można się wybrać. Do wyboru macie różne warsztaty, koncert, charytatywny bal przebierańców, a także zabawę klockami Lego.Od 15 lutego w naszym województwie ruszają ferie. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na to, jak wolny czas zorganizować dziecku, zajrzyjcie do naszej wyszukiwarki ofert ferii zimowych - z ponad 200 ofert każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Zaczynamy od warsztatów walentynkowych, które odbywają się w piątek w Makarace zobacz na mapie Gdyni. Podczas spotkania dzieci będą mogły własnoręcznie zrobić mydełko glicerynowe, które podarują w prezencie np. rodzicom lub zachowają dla siebie. Jeśli nie grzeszą miłością do mycia rąk, przez jakiś czas nie trzeba będzie ich do tego namawiać. Podczas warsztatów skomponują własny zapach mydła, wybiorą też jego kształt, kolor i dodatki. Na zajęcia mogą przyjść rodzice z dziećmi już od 3-go roku życia. Piątek, godz. 17. Wstęp: 35 zł. Zapisy pod adresem: info@makaraka.pl.

A choć karnawał się skończył, kto ma ochotę na zabawę kostiumową może się wybrać na jeszcze jeden bal przebierańców, który odbędzie się w przedszkolu Gedania 1922 zobacz na mapie Gdańska. Biletem wstępu jest cegiełka dla Hospicjum Pomorze Dzieciom, więc jeśli zdecydujecie się pójść, połączycie zabawę ze szczytnym celem, jakim jest pomaganiem innym. W programie konkursy z nagrodami, zabawy taneczne, poczęstunek i inne atrakcje, m.in. licytacja rodzinnych dzieł sztuki z wejściówkami na atrakcje do kina, czy trójmiejskich centrów rozrywki. Niedziela, godz. 15. Bilet: 10 zł.

W niedzielę warto zarezerwować czas na koncert rodzinny, który odbędzie się w Sali Portu Gdynia zobacz na mapie Gdyni. Mała Gdyńska Filharmonia tym razem zaprasza na "Klasyków wiedeńskich i ich arcydzieła". Nie ruszając się z krzeseł wybierzecie się w podróż po Wiedniu, jego ulicach, parkach i ogrodach. Poznacie twórczość Józefa Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwika van Beethovena. Koncerty są specjalnie przygotowane dla dzieci, nie będą się tu nudziły nawet maluchy. A jeśli obawiacie się, że wasze żywiołowe dziecko nie usiedzi na widowni, spokojnie - maluchy mogą biegać i tańczyć. Chodzi w końcu o to, żeby chłonęły muzykę w taki sposób, w jaki chcą. Niedziela, godz. 12. Bilety: 8 zł.

W związku z 90. urodzinami Gdyni, w mieście od środy odbywają się różne zajęcia, także dla dzieci. Muzeum Emigracji zobacz na mapie Gdyni zaprasza do wspólnego budowania Gdyni z klocków LEGO. To od małych konstruktorów będzie zależało, co wybudują - port, charakterystyczne gdyńskie budynki, modernistyczny dworzec czy sieć torów kolejowych. Do dyspozycji będą mieć tysiące małych klocków. W zabawie mogą wziąć udział wszystkie dzieci od 6 roku życia z rodzicami i opiekunami. Sobota i niedziela, godz. 14-18. Wstęp wolny.

IKM zobacz na mapie Gdańska zaprasza młodzież od 12-go roku życia na Warsztatowy Weekend dla tych, którzy lubią coś tworzyć własnymi rękami. W sobotę stworzycie organizery na drobiazgi, które potrafią stworzyć bałagan w każdym dziecięcym czy młodzieżowym pokoju. To dobra okazja, aby spotkać się w gronie rówieśników w innej sytuacji, niż w szkole i tworzyć coś z niczego. Organizery powstaną z materiałów takich jak tektura czy sztywny papier. Sobota, godz. 11 (pierwsza grupa) i 14 (druga grupa), wstęp: 10 zł. Obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl.

Można się już też zapisać na wydarzenie w klimacie hand made - warsztaty "Zrób to Sam" w Dwóch Zmianach zobacz na mapie Sopotu. Zajęcia będą się odbywać w następny i jeszcze kolejny weekend ferii. W programie m.in. prace ręczne z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Uczestnicy wykorzystają papier, butelki, tkaniny, filc i stworzą z nich coś nowego: pierwszego dnia warsztatów (21 lutego) zegary, a drugiego (28 lutego) stołki-schowki. Niedziele, godz. 11. 26-go i 27-go lutego odbędą się z kolei warsztaty szycia dla dzieci i młodzieży. W sobotę (uczestnicy w wieku 12-16 lat) uszyją pokrowce na laptopy, telefony czy tablety, a w niedzielę (dzieci w wieku 8-12 lat) maszyny do szycia wyczarują plecaki. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: dwiezmiany@gmail.com.

Szukasz ofert na ferie zimowe? Zajrzyj do Serwisu Dziecko, w którym znajdziesz ponad 200 różnorodnych propozycji wyjazdowych i stacjonarnych zimowisk dla dzieci
.