Planujemy rodzinny weekend: festyny rodzinne, warsztaty i wizyta w oczyszczalni

25 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Anna Żukowska

Kończą się wakacje, więc pora zrobić plany na ostatni weekend sierpnia. Już niedługo najmłodsi wrócą w przedszkolne lub szkolne mury, dlatego warto ostatnie wolne dni spędzić aktywnie. Nie przegapcie atrakcji, które na was czekają. Tym razem wszystkie z nich są bezpłatne.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:

Festyn rodzinny

Zaczynamy od festynu, który odbędzie się w Krainie Zabawy. To prawdziwie rodzinne wydarzenie, dla ludzi w każdym wieku, jeśli możecie, zabierzcie ze sobą także babcie i dziadków. Dla całych rodzin przewidziane są gry zręcznościowe i zabawy z piłką przeprowadzane przez animatorów oraz liczne konkursy. Na najlepszych czekać będą nagrody i upominki. Dzieci na pewno się ucieszą z dmuchańców, ogromnych baniek mydlanych i malowania buziek. Będzie też można wziąć udział w warsztatach tanecznych oraz zobaczyć sprzęt, którym gdańscy ratownicy wodni posługują się na co dzień. Sobota, godz. 11-15, wstęp wolny.

Żegnajcie wakacje!

W Gdyni, na Plaży Miejskiej, jak co roku odbędzie się huczne pożegnanie wakacji. Będzie bardzo aktywnie - w programie m.in. wspólna rozgrzewka na plaży, przeciąganie liny, tańce integracyjne oraz turniej siatkówki. Nie zabraknie dmuchańców, będą też tory przeszkód, zjeżdżalnie, symulator deski surfingowej, walec zorbingowy w wodzie, arena gladiatorów i megaklocki. Cyklicznie odbywać się będą warsztaty kreatywne oraz pokazy naukowe. Na plaży będzie więc można spędzić cały dzień. Sobota, godz. 10-18, wstęp wolny.

Dokąd płyną ścieki?

Na ciekawą wycieczkę można się w ten weekend wybrać do Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód. Dzieci znajdą odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań. Przejdziecie trasą pokrywającą się mniej więcej z drogą, jaką przebywają ścieki w procesie oczyszczania. Na koniec będziecie mieli możliwość zapoznania się z instalacjami, dzięki którym możliwe jest zagospodarowanie biogazu oraz osadów ściekowych, czyli produktów ubocznych procesu oczyszczania. Sobota, godz. 10, 11:30, 13 i 14:30, wstęp wolny. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora.

Zrób sobie stadion (z piasku)

Z kolei na plaży w Brzeźnie będzie można sprawdzić, czy wspólne budowanie zamków z piasku przez całe lato było wystarczająco dobrym treningiem, żeby wygrać konkurs na budowę z piasku Stadionu Energa Gdańsk. Budowle oceni jury, składające się z pracowników Stadionu Energa Gdańsk, którzy doskonale znają obiekt. Będą brali pod uwagę estetykę wykonania, zaprezentowanie wyjątkowych cech stadionu i przede wszystkim kreatywność. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody. Zapisy do konkursu na miejscu. Sobota, godz. 11, wstęp wolny.

Spotkanie w ogrodzie

Na koniec mamy jeszcze zaproszenie do ogrodu przy Muzeum Sopotu. Tam odbędzie się spotkanie dla małych i większych miłośników książek - Czytanie na śniadanie. Tym razem znajdziecie się na filmowym planie i spełnicie swoje artystyczne marzenia. Wspólnie sprawdzicie m.in., czy można sfilmować zieloną żabę na greenboxie. Niedziela, godz. 11, wstęp wolny.