Nocne atrakcje, targi czy zabawa w terenie? Planujemy rodzinny weekend

6 marca 2020, 11:00
Anna Żukowska

Przed nami weekend. Po całym tygodniu ciężkiej pracy - i naszej, i dzieci - spędźmy go ciekawie i aktywnie. Zobaczcie, dokąd warto się wybrać.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Wyjdźmy z domuZaczynamy od aktywności na świeżym powietrzu, tym bardziej że pogoda robi się coraz łaskawsza. Co powiecie na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację? Tym razem będziecie się bawić na Zaspie i poznacie trochę inne jej oblicze. Dla osób biegających są wytyczone specjalne trasy, ale zawsze jest też trasa rodzinna, która ma ok 2-3 km i można ją przejść z dziecięcym wózkiem. Zabawa polega na tym, że posługując się mapą, musicie odnaleźć wszystkie zaznaczone na niej punkty (i do tego zrobić to w określonej kolejności). Miejsce zbiórki i biuro zawodów: SP nr 92. Zapisy poprzez stronę organizatora lub na miejscu. Niedziela, godz. 10-15. Wstęp: 1-22 zł.

Rodzice w AmberexpoRównież w niedzielę w Amberexpo odbędą się targi dla rodziców Mamaville. To już kolejna edycja tej imprezy, więc na pewno wiecie, że spotkacie na nich projektantów i producentów, którzy tworzą bardzo ciekawe produkty dla dzieci. Oprócz strefy zakupów powstanie tam strefa edukacyjna. Będziecie mogli wysłuchać najnowszych i najbardziej przydatnych wykładów związanych z tematyką rodzicielstwa. Nie zabraknie też zajęć i warsztatów dla dzieci. Niedziela, godz. 10-17, bilety: 7-10 zł (dzieci i młodzież do 15 lat wchodzą bezpłatnie).

Dzieci się bawią, a rodzice mają wolnePisaliśmy już o tym, że coraz więcej jest możliwości pozostawienia dziecka pod opieką na noc. W czasie zabawy rodzice mają wolne, a dzieci spędzają czas na zabawie. Eduvo zaprasza na Nocny maraton gier. Od godz. 18:45 w sobotę mają zorganizowaną zabawę. Ta noc upłynie im w temacie gier. Będzie wspólne granie w Minecraft, ale też mniej komputerowe zajęcia - animatorzy przygotują gry i zabawy integracyjne. Będzie też ciepła kolacja i śniadanie. Każdy uczestnik musi przynieść z sobą: materac, śpiwór, pastę i szczoteczkę do zębów. Obowiązują zapisy. Sobota, godz. 18:45. Wstęp: 99-129 zł.

Również Wykrzyknik - akademia zabawy zaprasza na nocowanie. Tym razem z piątku na sobotę i pod hasłem Słodkie Nocowisko. Poznacie sztukę kuchenną i to taką, którą dzieci lubią najbardziej - cukiernictwo. Wcielcie się w prawdziwych cukierników, zaprojektujcie swoje czapki, weźcie udział w czekoladowych warsztatach, a później będzie jeszcze jedna niespodzianka - warsztaty z ogromnymi bańkami mydlanymi, w których możecie dać się zamknąć w środku. W programie m.in. dekorowanie czapek kucharza, czekoladowe warsztaty, zawody i dyskoteka. Dzieci powinny z sobą wziąć: piżamę, kapcie, śpiwór, pastę i szczoteczkę do zębów. Obowiązują zapisy: 733 109 080. Piątek, godz. 19:30. Koszt: 75 zł.

Mały podróżnikNa koniec mamy propozycję dla małych miłośników podróżowania. Auchan Gdańsk zaprasza na Warsztaty podróżnicze dla dzieci. Zabawę uczestnicy rozpoczną od rozwiązywania detektywistycznych zagadek w mrocznym Londynie. W tym zadaniu dzieciom towarzyszyć będą najsłynniejszy brytyjski detektyw - Sherlock Holmes - i jego przyjaciel - doktor Watson. Uczestnicy zabawy, wyposażeni w odpowiednie narzędzia, nauczą się zbierać odciski palców, zadawać odpowiednie pytania, odnajdywać i zbierać ważne dowody rzeczowe. W programie podróży do Londynu nie może zabraknąć wizyty w Buckingham Palace, czyli siedzibie brytyjskiej królowej. To doskonała okazja, by nauczyć się królewskich manier, co przyda się potem w wielu codziennych sytuacjach. Z kolei podczas quizów językowych będzie można sprawdzić znajomość języka angielskiego i nauczyć się wybranych zwrotów w tym języku. Niedziela, godz. 12-17 (zajęcia odbędą się w dwóch turach, o godz. 12 oraz 14:30), wstęp wolny.