stat

Planujemy rodzinny weekend - pikniki, kino i spotkanie z muzyką

20 września 2019, 11:30
Anna Żukowska

Na zewnątrz zrobiło się trochę chłodniej, ale to nie znaczy, że powinniśmy zamknąć się w domu i siedzieć pod kocem. Mamy dla was mnóstwo propozycji na rodzinne spędzenie czasu.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Ekologia dla małych i dużychW Sopocie odbędzie się EkoPiknik. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, ale czeka was także spora dawka praktycznej wiedzy. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się, jak zrobić domowe detergenty i kosmetyki, czym zastąpić jednorazowe torby na zakupy, co można ugotować z resztek albo jak uszyć praktyczne woreczki na warzywa. Od godz. 11 do 15 będziecie mogli wziąć udział w warsztatach z tworzenia kremów, mydła i balsamów do ciała z naturalnych składników, domowej chemii, robienia zabawek z kartonu oraz poznać ekologiczne zamienniki przedmiotów używanych na co dzień. Sobota, godz. 11-15, wstęp wolny.

Twórcze przedszkolakiMacie ochotę wybrać się na warsztaty do muzeum? Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wydarzenie dla dzieci w wieku 2-5 lat. Tematem, wokół którego będą się odbywać warsztaty, jest wystawa "Barbara Hoff. Polskie Projekty Polscy Projektanci". Inspirując się działalnością projektantki, dzieci będą miały możliwość stworzyć szalone projekty ubrań ograniczone jedynie ich wyobraźnią. Może będzie to sweter w foki lub bluza w żurawie portowe? Kto wie... Sobota, godz. 11. Bilety: 10 zł. Obowiązują zapisy: zapisy@muzeumgdynia.pl.

Dzień z muzykąWracamy do Sopotu, bo tam, w Operze Leśnej, odbędzie się Dzień Dźwięku. Bohaterem tego wydarzenia będzie Musicon, o którym już pewnie słyszeliście. To niezwykły instrument edukacyjny, który kształci wyobraźnię i kreatywność. Musicon rozwija u dzieci zdolności matematyczne, muzyczne, programistyczne i manualne, czym znakomicie wpisuje się w ideę nauczania zintegrowanego. Warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem Musiconu poprowadzi Jakub Kozik, projektant i współtwórca instrumentu. Oprócz tego w programie warsztaty plastyczne, muzyczne zagadki, oprowadzanie po Operze Leśnej i słodki poczęstunek. Niedziela, godz. 12-16, wstęp wolny.

Pieski do adopcjiPod hasłem Vintage Psy odbędzie się piknik w Schronisku Promyk. Pracownicy i wolontariusze będą przekonywać do adopcji psich staruszków. Będzie można poznać pieski, które już długo mieszkają w schronisku i mają małą szansę na adopcję - właśnie ze względu na wiek. W programie piknik (w zależności od pogody na zewnątrz lub w budynku), zabawy dla dzieci i dorosłych, wspólne czytanie książek, zdobienie ciastek, domowy poczęstunek oraz nauka robienia zabawek dla psów i zaplatania wianków. Sobota, godz. 11-15:30, wstęp wolny.

Coś dla małych kinomaniakówNa koniec przypominamy, że rozpoczyna się 6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci w kinie Żak. Więcej piszemy o nim tutaj. Przez dwa najbliższe weekendy będziecie mogli obejrzeć filmy skierowane do widzów w wieku 4-12 lat, m.in. "Pettson i Findus - Wielka wyprowadzka", "Niezwykłe lato z Tess" czy "Klara Muu!". Tytułów jest dziewięć, więc macie w czym wybierać. To jedna z nielicznych okazji do obejrzenia filmów, które nie są szeroko dystrybuowane w dużych kinach, więc tym bardziej warto się wybrać. Sobota, niedziela, 14-17, bilety: 8-12 zł.