Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście

10 lutego 2017 (artykuł sprzed 5 lat)
Anna Żukowska
Planujemy zimowy rodzinny weekend w Trójmieście. Więcej zdjęć (1)

Planujemy zimowy rodzinny weekend w Trójmieście.

fot. fotolia/artem_goncharov

Planujemy zimowy rodzinny weekend w Trójmieście.

fot. fotolia/artem_goncharov

Przed nami prawdziwie zimowy weekend, warto więc się wybrać na sanki lub na spacer do lasu czy po plaży. Mamy też propozycje atrakcji pod dachem, więc zacznijcie już teraz planować z nami swój weekend.Weekendowe imprezy dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:

Zabawa dla dzieci a dla rodziców wolne

Zaczynamy od atrakcji dla dzieci, które dadzą rodzicom możliwość wyjścia tylko we dwoje. Tym bardziej, że zbliżają się Walentynki, więc niektórzy na pewno chcieliby spędzić trochę czasu sam na sam ze swoją drugą połówką. Smart Lab zaprasza na Nocną Akademię Przygód przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-12 lat. Dzieci będą miały zapewnione atrakcje aż do godz. 9 rano w sobotę. Organizatorzy zabierają je na wieczorną grę terenową, zaprezentują różne doświadczenia fizyczne i chemiczne oraz zaproszą na warsztaty naukowe. Zabaw też nie zabraknie, ale jak to w Smart Lab, będzie twórczo i przy użyciu sprzętów, które dzieci same stworzą. Nocna Akademia Przygód odbywa się cyklicznie, raz w miesiącu. Piątek, godz. 18. Koszt: 90 zł/dziecko.

Kim będzie, jak dorośnie? Może piłkarzem?

Teraz przenosimy się do Gdyni, mamy tam kilka propozycji dla rodzin. W Ciuciubabce odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: "Kim będę, gdy dorosnę?". Można było tam spotkać wiele interesujących osób, m.in. aktora, strażaka i motocyklistę. Tym razem o swoim zawodzie opowiadać będzie piłkarz. Wytłumaczy, jak wygląda jego praca i co trzeba zrobić, żeby piłkarzem zostać, ale też pokaże różne praktyczne ćwiczenia, które każdy młody piłkarz powinien znać. Niedziela, godz. 11, wstęp wolny. Obowiązują zapisy: agnieszka@ciuciubabkacafe.pl.

Przyjaciele pszczół

Warto też się wybrać do PPNT, w którym zagościła czasowa wystawa o pszczołach pod sympatycznym tytułem: "Let's bee friends". W module edukacyjnym, opartym na książce pt. "Pszczoły" (wydawnictwo Dwie Siostry), zostaną zaprezentowane współczesne ule, strój i narzędzia pszczelarza oraz biżuteria, przedmioty codziennego użytku i architektura, czerpiące ze świata owadów. Oprócz tego zobaczycie, jak artyści i inżynierowie inspirują się pracą pszczół - np. jak wykorzystuje się strukturę plastra miodu w meblarstwie, branży oświetleniowej czy przy produkcji sprzętu sportowego. Wystawa jest czynna codziennie, do 12 marca. Zobaczycie ją w budynku III. Sobota, niedziela, godz. 10-18, wstęp wolny.

Niedziela z przyrodą

Zostajemy w klimatach związanych z biologią. W niedzielę możecie się wybrać do Leśnego Ogrodu Botanicznego na Zimowe niedziele z ptakami. To wyjątkowa okazja do przyjrzenia się z bliska ptakom, które w Polsce zimują. Spotkanie trwa w godz. 8:30-12:30, a o godz. 10 odbędą się dodatkowo warsztaty pt. "ABC postępowania z dzikimi zwierzętami", podczas których dowiecie się, jak pomagać dzikim zwierzętom, w szczególności ptakom, aby im nie szkodzić. Porozmawiacie o tym, jak prawidłowo dokarmiać ptaki, co zrobić, gdy znajdziecie podlota lub kiedy niespodziewany gość wleci do waszego mieszkania. Przy okazji można też pomóc Pomorskiemu Ośrodkowi Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" poprzez przyniesienie na spotkanie m.in. ręczników papierowych, ziarna dla ptaków lub materiałów opatrunkowych. Na miejscu jest możliwość rozpalenia ogniska, warto więc przynieść własny prowiant. Niedziela, godz. 8:30-12:30, wstęp wolny.

Gdyński bal dla dzieci już za tydzień

W następny weekend odbędzie się wyczekiwany przez wiele rodzin urodzinowy bal karnawałowy Gdyni Rodzinnej pt. "W podwodnej krainie gdyńskich rybek". Motywem przewodnim balu będzie tym razem "Legenda o gdyńskich rybkach". W tym roku dzieci dowiedzą się, co skrywa podwodny świat i poczują się jak mieszkańcy morskiej krainy. Na uczestników balu będą czekać różnorodne zabawy nawiązujące do tematyki balu oraz do gdyńskich symboli i tradycji. Piszemy o tym w tym tygodniu, ponieważ w sobotę o godz. 12 na stronie organizatora ruszają zapisy. W poprzednich latach bezpłatne wejściówki szybko się rozchodziły, więc warto się o nie zatroszczyć wcześniej.

Coś dla rodziców "niegrzecznych" dzieci


Na koniec wracamy do Gdańska na 29. Lekcję Niegrzeczności, która pojawi się na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże. Bohaterem tej lekcji będzie pewien chłopiec - Kajtuś. Czy wiecie, dlaczego chłopcy muszą wszystkiego spróbować? Dlaczego muszą wejść na drzewo, żeby przekonać się, że jest ono wysokie? Dlatego, że są chłopcami! Tak jak Kajtuś, który nie rozumie, dlaczego dorośli myślą, że jest niegrzeczny. W swoich myślach uwielbia podróżować, wszystkiego próbować i być superbohaterem. Dlatego postanawia, że będzie czarodziejem. A czarodziej może wszystko to, co sobie wyobrazi. Warto więc się wybrać do teatru, zwłaszcza, jeśli uważacie, że wasze dzieci są "niegrzeczne". Na koniec odbędą się dodatkowo warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Liczba miejsc jest ograniczona, więc konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl. Niedziela, godz. 13, bilety: 15 zł, konieczna rezerwacja pod adresem: bilety@teatrwybrzeze.pl.

Opinie (16) 1 zablokowana

 • spektakl dla dzieci - 12.02.

  A w "Plamie" niezmiennie w niedzielę o 17.00 spektakl dla dzieci - Teatr Qfer "Baśnie 1001 nocy". Bilety: 8 zł

  • 7 0

 • (3)

  Muszę w ten weekend zrobić drugie dziecko, bo to pierwsze się zespuło :(

  • 8 4

  • Może jest jeszcze na gwarancji (1)

   poszukaj paragonu na wszelki wypadek.

   • 5 1

   • teraz reklamować można bez paragonu

    • 1 0

  • zgłoś sie do producenta, może w ramach "serwisu", sprawi Ci nowy egzemplarz....

   • 2 2

 • (1)

  Z żoną jak chcemy wypocząć w weekend to oddajemy bachory babci :) babcia zadowolona, diabły zadowolone i my też, bo możemy od tego jazgotu odpocząć :)

  • 12 10

  • dzieci odpoczywają od diabelskich rodziców ( jaki pan taki kram)

   • 4 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.