Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście

9 października 2015 (artykuł sprzed 6 lat)
Anna Żukowska
Słoneczną jesienią można nie tylko spacerować i podziwiać wielokolorowe drzewa i dywany z liści, ale też pozwolić sobie na szaleństwo i zabawę z dzieckiem. Ale co poza atrakcjami na świeżym powietrzu? Zobaczcie, jakie imprezy pod dachem czekają na rodziny w ten weekend. Więcej zdjęć (1)

Słoneczną jesienią można nie tylko spacerować i podziwiać wielokolorowe drzewa i dywany z liści, ale też pozwolić sobie na szaleństwo i zabawę z dzieckiem. Ale co poza atrakcjami na świeżym powietrzu? Zobaczcie, jakie imprezy pod dachem czekają na rodziny w ten weekend.

fot. ©fotolia/Rostislav Sedlacek

Słoneczną jesienią można nie tylko spacerować i podziwiać wielokolorowe drzewa i dywany z liści, ale też pozwolić sobie na szaleństwo i zabawę z dzieckiem. Ale co poza atrakcjami na świeżym powietrzu? Zobaczcie, jakie imprezy pod dachem czekają na rodziny w ten weekend.

fot. ©fotolia/Rostislav Sedlacek

Jako że temperatura nie jest już tak łaskawa, czas poszukać weekendowych atrakcji pod dachem. Ale i dla tych, którzy nie boją się chłodów, a do tego lubią okręty, mamy fajną propozycję. Zobaczcie, dokąd możecie się wybrać całą rodziną w najbliższą sobotę i niedzielę.Zaczynamy od wizyty w Centrum Hewelianum zobacz na mapie Gdańska. Najbliższy weekend upłynie tu pod hasłem "Świet(l)ny Weekend z Energą!". Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś ciekawego na temat energii, zarówno naturalnej, jak i tej wytwarzanej przez człowieka, powinniście się wybrać na Górę Gradową. Będziecie mogli spróbować swoich sił w quizie na temat światła oraz poznać prosty sposób na stworzenie niekonwencjonalnej latarki, którą sami wykonacie na warsztatach. Sobota, niedziela, godz. 10-16. Wstęp w ramach biletu (7-9 zł).

Z kolei Muzeum Emigracji zobacz na mapie Gdyni zaprasza na sobotnie zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat i niedzielne warsztaty rodzinne dla dzieci powyżej piątego roku życia. W sobotę dzieci dowiedzą się, jak poradzić sobie z wielkimi oraz trochę mniejszymi podróżniczymi problemami. A co może być takim problemem? W obecnych czasach choćby wylądowanie w egzotycznej osadzie, w której nie ma prądu ani wi-fi. W niedzielę młodsze dzieci wraz z rodzicami będą poznawać różne regiony świata, a co się z tym wiąże - także inne zwyczaje i tradycje. Dzieci poznają także codzienne życie swoich rówieśników z dalekich krajów i dowiedzą się o nich wielu ciekawych rzeczy. Weekendowe zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, obowiązują na nie mailowe zapisy pod adresem: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Sobota, niedziela, godz. 11-12:30. Wstęp: 10 zł, rodzeństwo: 5 zł.

A może podoba się wam pomysł wspólnego szycia? W TuBazie zobacz na mapie Gdyni odbędą się warsztaty "Szwalnia Rodzinna". Podczas zajęć razem z dzieckiem przygotujecie formę, zrobicie wykrój, a następnie wspólnymi siłami uszyjecie dwie czapki: dla dziecka i dla siebie. Będziecie mogli stworzyć dwa bliźniacze modele lub zupełnie różne czapki - dla siebie bardziej stonowaną, a dla dziecka bardziej szaloną. A może będzie na odwrót? Materiały i narzędzia do pracy będą na miejscu. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, wraz z opiekunami. Sobota, godz. 10:30 i 12:30, wstęp: 22 zł. Bilety można kupić tutaj.

Ciuciubabka Cafe zobacz na mapie Gdyni prowadzi cykliczne spotkania dla dzieci pod hasłem: "Kim będę, kiedy dorosnę?" Mają one szansę na poznanie tajników różnych zawodów. W najbliższą niedzielę będzie to zawód kucharza. Zajęcia poprowadzi blogerka, zapalona kucharka, która prowadzi stronę Kuchnia Ilony. Dzieci dowiedzą się np., jak zrobić owsiane gofry, zdrowe trufle, czy kisiel z prawdziwych malin. Będą też mogły zapytać o różne sekrety związane z zawodem kucharza. Niedziela, godz. 16, wstęp wolny. Obowiązują zapisy: agnieszka@ciuciubabka.pl.

KinoPort zobacz na mapie Gdańska zachęca do udziału w rodzinnych seansach, podczas których zobaczycie filmy inne niż w multipleksach. Na seans możecie się wybrać w każdą niedzielę o godz. 15. W ten weekend będzie to film pt. "Siostry Wampirki". Do domu na przedmieściach pewnego niemieckiego miasta wprowadza się nowa rodzina: rodzice i siostry-bliźniaczki. O ile mama wygląda normalnie, to jej mąż i córki raczej od normy odbiegają. Nic dziwnego, ponieważ okazuje się, że ojciec i dziewczynki to... wampiry. Jak akcja potoczy się dalej? Niedziela, godz. 15. Bilety: 10 zł (opiekun plus maksymalnie dwoje dzieci).

Na koniec mamy coś dla miłośników statków. Po raz pierwszy w historii do polskiego portu wejdą okręty Marynarki Wojennej Chin. W Gdyni, przy Nabrzeżu Francuskim zobacz na mapie Gdyni, zacumują trzy jednostki: niszczyciel rakietowy "Jinan", fregata rakietowa "Yiyang" oraz okręt zaopatrzeniowy "Qiandaohu". W sobotę będzie można zwiedzić niszczyciel rakietowy "Jinan" (w godzinach 08:30 - 16:30), natomiast pozostałe jednostki: fregatę rakietową "Yiyang" oraz okręt zaopatrzeniowy "Qiandaohu" w godzinach 08:30 - 18:00.

Opinie (15) 1 zablokowana

 • Straszna bieda (1)

  A Energa która żąda od dzieci z regionu w którym działa opłaty za bilety to jakieś kuriozum. Pora zmienić dostawcę energii bo organizowanie płatnego festynu dla dzieci przez firmę Energa to już przesada tym bardziej że panie z warzywniaka potrafią zrobić promocję dla dzieci klientów i jakoś nie bankrutują.

  • 27 0

  • Teraz Energa dorzuca swoim wiernym klientom pakiet mikrosoftu - myślałem , że pęknę ze śmiechu - szkoda , że nie tyle puszek koli ile KWh się zużyło :) , czego ci marketingowcy po szkołach nic nie robienia nie wymyślą

   • 2 0

 • zawody rowerowe MTB dla dzieci (5)

  sobota godz 12: Kartuska Próba Kolarska - niedziela godz.11 Ostrzyce ośrodek U Stolema zawody dla dzieci za pisemną zgodą rodziców i zaświadczeniu lekarski o braku przeciwskazań do udziłu w wyścigach oraz Mistrzostwa Młodzików z licencją

  • 5 3

  • juz jade do ostrzyc !!! (4)

   najbliższy pociąg dopiero w grudniu !!

   • 4 0

   • ostrzyce (2)

    jedź rowerem to będziesz miał rozgrzewkę przed zawodami!

    • 3 1

    • (1)

     A jest jakaś ścieżka rowerowa ?? Bo z dziećmi główną trasą razem z autami i tirami to chyba mało bezpiecznie i zdrowo - poza tym wiocha jeździ na gazie w weekendy bo wujek komendant jakby co.

     • 0 0

     • pomysł moim zdaniem nie trafiony, ale da się tam dojechać bocznymi drogami, z praktycznie zerowym ruchem

      • 0 0

   • do Wieżycy regio a dalej to już rzut beretem(15 min rowerkiem)

    • 0 0

 • błąd autorki (1)

  To o której zaprasza redaktorka na ten film - o 15 czy 16? A organizatorzy którą proponują godzinę...

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

  • 2 2

  • brawo

   Dzięki za szybką reakcję. Brawo!

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.