Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście

23 października 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
Anna Żukowska
W ten weekend wśród rodzinnych wydarzeń znajdzie się coś dla miłośników teatru, kina, spacerów i twórczych zabaw, jak choćby układanie klocków Lego. Więcej zdjęć (1)

W ten weekend wśród rodzinnych wydarzeń znajdzie się coś dla miłośników teatru, kina, spacerów i twórczych zabaw, jak choćby układanie klocków Lego.

fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl

W ten weekend wśród rodzinnych wydarzeń znajdzie się coś dla miłośników teatru, kina, spacerów i twórczych zabaw, jak choćby układanie klocków Lego.

fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl

W ten weekend nie będzie czasu na nudę. W Trójmieście dzieje się tyle, że może być problem ze znalezieniem wolnego czasu na to, by skorzystać z interesujących nas atrakcji. Sprawdźcie, co będzie się działo.Każdy woli co innego, znaleźliśmy więc propozycje zarówno dla miłośników teatru, twórczych zabaw, kina, jak i spacerów. Zaczynamy od tych pierwszych. W piątek i sobotę możecie się wybrać do Sali Koncertowej Portu Gdynia zobacz na mapie Gdyni na musical dla dzieci, Księgę Dżungli. To przedstawienie z obsadą aż 60 aktorów w wieku od 8 do 26 lat. Będzie bardzo kolorowo i oczywiście muzycznie. Sala gimnastyczna zwykłej szkoły zmieni się w prawdziwą dżunglę, a nowy uczeń, Mowgliński, musi nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Czy uda mu się przystosować do nowych warunków? Piątek, sobota, godz. 18. Bilety: 25-30 zł.

Z kolei wielbiciele wolnych i kreatywnych zabaw mogą się wybrać w niedzielę do gdyńskiej Ciuciubabki zobacz na mapie Gdyni, gdzie dzieci wraz z rodzicami zabawią się w architektów projektujących wymarzony plac zabaw. Na obrazkach i makietach pojawią się huśtawki, zjeżdżalnie i sprzęty, o których dzieci marzą. A kto wie - może ich pomysły uda się zrealizować naprawdę. Spotkanie jest organizowane przez mamy zgłaszające projekt budowy placu zabaw w ramach gdyńskiego projektu obywatelskiego, który rusza w niedzielę. Niedziela, godz. 12:30, wstęp wolny.

W Galerii Bałtyckiej zobacz na mapie Gdańska pojawią się tysiące klocków, bo w sobotę zacznie się tam Weekend z Lego. Będzie wyznaczonych aż pięć stref budowania - dla młodszych, starszych oraz tematyczne, w których poskładać klocki będą mogły także zespoły, składające się z rodziców i dzieci. Brzmi jak dobra okazja do wspólnego wyjścia taty z dzieckiem, prawda? W strefach tematycznych będzie można poskładać klocki z kolekcji Star Wars, Friends i Elves, a miłośnicy wirtualnej rzeczywistości będą mieli do dyspozycji sektor z grami. Nawet maluszki (od 1,5 roku) będą miały co robić - dla nich przygotowano basen wypełniony dużymi klockami. Sobota, niedziela, godz. 11-19, wstęp wolny.

W Instytucie Kultury Miejskiej zobacz na mapie Gdańska odbędzie się kolejna odsłona kina dla małych widzów w ramach cyklu: Dziecięcy Klub Filmowy. W niedzielę możecie się wybrać na film pt. "Ronja, córka Zbójnika", który jest przeznaczony dla dzieci w wieku 8-10 lat. Film jest adaptacją mniej znanej w Polsce powieści Astrid Lindgren. To utrzymana w baśniowej konwencji opowieść o przyjaźni dziewczynki i chłopca wystawionej na próbę. Czy konflikty świata dorosłych muszą wpływać na relacje między dziećmi? A może dzieci potrafią zmienić relacje między dorosłymi? Niedziela, godz. 16. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl.

Sobotni spacer szlakiem gdańskiego gotyku również został przygotowany przez Instytut Kultury Miejskiej. To właściwie cykl gier miejskich, podczas których uczestnicy poznają różne style architektoniczne, tym razem będzie to właśnie gotyk. Dzięki zagadkom mali i duzi spacerowicze poznają ciekawostki związane z Gdańskiem. Trasa spaceru biegnie od Wielkiego Młyna, przez pobliski Mały Młyn, kościół św. Katarzyny po Basztę Jacek i dawne mury obronne przy ul. Podwale Staromiejskie. Mapkę trasy można samodzielnie wydrukować i wybrać się w dowolnym terminie, jednak warto pospacerować w sobotę z przewodniczkami. Sobota, godz. 11, 12:30 i 14, wstęp wolny. Miejsce zbiórki: ul. Grodzka 9 zobacz na mapie Gdańska.

Na weekendowe warsztaty dla rodzin, pt. "Szkiełka zwykłe i niezwykłe" zaprasza Muzeum Gdyni zobacz na mapie Gdyni. Impreza odbędzie się w ramach programu edukacyjnego Instrukcja Obsługi Sztuki. Ich uczestnicy dowiedzą się, czym jest kalejdoskop i w jaki sposób tworzy magiczne obrazy, a także w wykonanych wspólnie tubach będą mieszali kolory i kształty oraz przyjrzą się abstrakcyjnym szklanym tworom. Na warsztaty obowiązują zapisy, i choć liczba miejsc jest ograniczona, chętni mogą się jeszcze zapisać. Sobota, godz. 11-13. Wstęp 15 zł.

Na koniec mamy coś dla tych, którzy nie lubią zwykłych zabaw halloweenowych, od których zaroi się w następny weekend. Tajemniczy Las organizuje Wikińskie Zaświaty. W Lasach Oliwskich, w okolicy Leśniczówki Gołębiewo zobacz na mapie Gdańska, mali i więksi uczestnicy zanurzą się w jesienny las i poznają kulturę, mitologię i historię dzikiej Skandynawii z czasów ponurego wczesnego średniowiecza. Poznacie wiele mitycznych istot, m.in. gobliny, karły i pustelników. W niedzielę, 31 października, odbędą się dwie edycje zabawy - pierwsza, dzienna, dla młodszych (6-8 lat) w godz. 12-15 oraz wieczorna dla dzieci starszych (od 9 lat) w godz. 17-21. Zapisy pod adresem poczta@tajemniczylas.pl do wtorku 27 października. Koszt: 90-100 zł/dziecko.