Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście

22 stycznia 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Anna Żukowska

W końcu spadło w Trójmieście więcej śniegu. Tej okazji nie można przepuścić i koniecznie trzeba się nacieszyć zimowymi atrakcjami. W ten weekend wybieramy się więc na świeże powietrze i korzystamy ze śniegu. A co poza spacerami? Mamy dla was kilka propozycji.Karnawał w pełni, zaczniemy więc od piątkowego balu karnawałowego w gdyńskiej Makarace zobacz na mapie Gdyni. Odbędzie się on pod hasłem "Od teatru do tańca". Bal rozpocznie się spektaklem Teatru Urwis. Widzowie przeniosą się w magiczny świat, gdzie młody czarodziej spróbuje zgłębić tajemnice magii i stać się mistrzem w swojej dziedzinie. Mali widzowie będą angażowani w spektakl i pomoc przy czarowaniu. Później odbędzie się zabawa taneczna z konkursami i turniejami. Piątek, godz. 17. Wstęp: 45 zł (rodzic i dziecko). Z okazji Dnia Babci i Dziadka - wejście dla seniora i dziecka: 35 zł.

Babcie i dziadków będziecie pewnie w ten weekend odwiedzać. A może tych z nich, którzy są bardziej aktywni, zaprosicie na wspólny spacer do Sopotu? Przygotujcie się dobrze, trasa liczy ok. 10 kilometrów. Jest jednak tak zaplanowana, że podejścia oraz zejścia będą raczej spokojne, bez większego nachylenia i ułożona z myślą o tych, którzy cenią spacery, ale nie są wprawionymi wędrowcami. Dzięki spacerowi poznacie lepiej szlaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Należy z sobą zabrać prowiant i odpowiednie ubranie. Sobota, godz. 9:30. Wstęp: 10 zł (dzieci i młodzież do 15 lat - wstęp wolny). Początek trasy: altanka przy zbiorniku retencyjnym Potoku Świemirowskiego, na początku ul. Mikołaja Reja zobacz na mapie Gdańska. Zapisy: 502 778 115.

W ten weekend FabLab zobacz na mapie Gdyni zaprasza małych i dużych miłośników Gwiezdnych Wojen do siebie. Chodzi o tych trochę starszych majsterkowiczów, w wieku 8-12 lat. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat inspirowany Gwiezdnymi Wojnami za pomocą modelowania 3D, druku 3D, cięcia laserem, konstruowania statków kosmicznych, podstaw elektroniki oraz szycia własnych portmonetek. Warsztaty odbędą się w sobotę i w niedzielę i będzie się na nich naprawdę dużo działo. W sobotę zaprojektujecie oraz wymodelujecie statki kosmiczne w pełnym 3D. Dowiecie się, czym różni się grafika 2d od 3d i do czego stosuje się drukarki 3D. W niedzielę będziecie mogli zbudować model statku kosmicznego ze sklejki. Potrzebne elementy wytniecie na ploterze laserowym a później je złożycie korzystając z kleju oraz kleju na gorąco. W drugiej części warsztatów uszyjecie portmonetki z wizerunkiem jednego z bohaterów Gwiezdnych Wojen. Sobota, niedziela, godz. 10:30. Wstęp: 120 zł, bilety dostępne poprzez stronę organizatora.

Warto w niedzielę wybrać się też do Teatru Miniatura zobacz na mapie Gdańska, gdzie odbędzie się spotkanie z cyklu "Dzikie dźwięki". To warsztaty rodzinne połączone z prezentacją słuchowisk dla dzieci zrealizowanych przez Teatr Miniatura we współpracy m.in. z Teatrem Polskiego Radia. W najbliższą niedzielę poznacie słuchowisko pt. "Ktoś stuka za ścianą" Agnieszki Taborskiej. To muzyczna opowieść, w której - poza pewną sympatyczną rodziną walczącą z hałasem - jako bohaterowie występują m.in. Różowe Zatyczki do Uszu, pani Wiertarka, pani Suszarka i Kwiatki. Po słuchowisku odbędą się warsztaty artystyczne przeznaczone dla opiekunów z dziećmi od czwartego roku życia. Niedziela, godz. 12. Bilety: 15 zł.

Z okazji 90. urodzin Gdyni w następną sobotę odbędzie się wielki bal karnawałowy dla dzieci pt. "Śnieżka i krasnoludki". Na scenie zobaczycie występy grup tanecznych i wokalnych, w trakcie balu odbędzie się też mnóstwo warsztatów kreatywnych i zabaw dla najmłodszych. Wspominamy o tym w tym tygodniu, bo można się na niego zapisać tylko przez stronę internetową, a rejestracja uczestników ruszy w tę niedzielę o godz. 15. Warto szybko się rejestrować, bo w ubiegłym roku miejsca rozeszły się bardzo szybko.