Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście

22 stycznia 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
Anna Żukowska
W końcu zawitała do nas zima. Nie można przepuścić takiej okazji, dlatego bierzcie sanki i ruszajcie w poszukiwaniu stromej górki. Więcej zdjęć (1)

W końcu zawitała do nas zima. Nie można przepuścić takiej okazji, dlatego bierzcie sanki i ruszajcie w poszukiwaniu stromej górki.

fot. fotolia/Bananna

W końcu zawitała do nas zima. Nie można przepuścić takiej okazji, dlatego bierzcie sanki i ruszajcie w poszukiwaniu stromej górki.

fot. fotolia/Bananna

W końcu spadło w Trójmieście więcej śniegu. Tej okazji nie można przepuścić i koniecznie trzeba się nacieszyć zimowymi atrakcjami. W ten weekend wybieramy się więc na świeże powietrze i korzystamy ze śniegu. A co poza spacerami? Mamy dla was kilka propozycji.Karnawał w pełni, zaczniemy więc od piątkowego balu karnawałowego w gdyńskiej Makarace zobacz na mapie Gdyni. Odbędzie się on pod hasłem "Od teatru do tańca". Bal rozpocznie się spektaklem Teatru Urwis. Widzowie przeniosą się w magiczny świat, gdzie młody czarodziej spróbuje zgłębić tajemnice magii i stać się mistrzem w swojej dziedzinie. Mali widzowie będą angażowani w spektakl i pomoc przy czarowaniu. Później odbędzie się zabawa taneczna z konkursami i turniejami. Piątek, godz. 17. Wstęp: 45 zł (rodzic i dziecko). Z okazji Dnia Babci i Dziadka - wejście dla seniora i dziecka: 35 zł.

Babcie i dziadków będziecie pewnie w ten weekend odwiedzać. A może tych z nich, którzy są bardziej aktywni, zaprosicie na wspólny spacer do Sopotu? Przygotujcie się dobrze, trasa liczy ok. 10 kilometrów. Jest jednak tak zaplanowana, że podejścia oraz zejścia będą raczej spokojne, bez większego nachylenia i ułożona z myślą o tych, którzy cenią spacery, ale nie są wprawionymi wędrowcami. Dzięki spacerowi poznacie lepiej szlaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Należy z sobą zabrać prowiant i odpowiednie ubranie. Sobota, godz. 9:30. Wstęp: 10 zł (dzieci i młodzież do 15 lat - wstęp wolny). Początek trasy: altanka przy zbiorniku retencyjnym Potoku Świemirowskiego, na początku ul. Mikołaja Reja zobacz na mapie Gdańska. Zapisy: 502 778 115.

W ten weekend FabLab zobacz na mapie Gdyni zaprasza małych i dużych miłośników Gwiezdnych Wojen do siebie. Chodzi o tych trochę starszych majsterkowiczów, w wieku 8-12 lat. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat inspirowany Gwiezdnymi Wojnami za pomocą modelowania 3D, druku 3D, cięcia laserem, konstruowania statków kosmicznych, podstaw elektroniki oraz szycia własnych portmonetek. Warsztaty odbędą się w sobotę i w niedzielę i będzie się na nich naprawdę dużo działo. W sobotę zaprojektujecie oraz wymodelujecie statki kosmiczne w pełnym 3D. Dowiecie się, czym różni się grafika 2d od 3d i do czego stosuje się drukarki 3D. W niedzielę będziecie mogli zbudować model statku kosmicznego ze sklejki. Potrzebne elementy wytniecie na ploterze laserowym a później je złożycie korzystając z kleju oraz kleju na gorąco. W drugiej części warsztatów uszyjecie portmonetki z wizerunkiem jednego z bohaterów Gwiezdnych Wojen. Sobota, niedziela, godz. 10:30. Wstęp: 120 zł, bilety dostępne poprzez stronę organizatora.

Warto w niedzielę wybrać się też do Teatru Miniatura zobacz na mapie Gdańska, gdzie odbędzie się spotkanie z cyklu "Dzikie dźwięki". To warsztaty rodzinne połączone z prezentacją słuchowisk dla dzieci zrealizowanych przez Teatr Miniatura we współpracy m.in. z Teatrem Polskiego Radia. W najbliższą niedzielę poznacie słuchowisko pt. "Ktoś stuka za ścianą" Agnieszki Taborskiej. To muzyczna opowieść, w której - poza pewną sympatyczną rodziną walczącą z hałasem - jako bohaterowie występują m.in. Różowe Zatyczki do Uszu, pani Wiertarka, pani Suszarka i Kwiatki. Po słuchowisku odbędą się warsztaty artystyczne przeznaczone dla opiekunów z dziećmi od czwartego roku życia. Niedziela, godz. 12. Bilety: 15 zł.

Z okazji 90. urodzin Gdyni w następną sobotę odbędzie się wielki bal karnawałowy dla dzieci pt. "Śnieżka i krasnoludki". Na scenie zobaczycie występy grup tanecznych i wokalnych, w trakcie balu odbędzie się też mnóstwo warsztatów kreatywnych i zabaw dla najmłodszych. Wspominamy o tym w tym tygodniu, bo można się na niego zapisać tylko przez stronę internetową, a rejestracja uczestników ruszy w tę niedzielę o godz. 15. Warto szybko się rejestrować, bo w ubiegłym roku miejsca rozeszły się bardzo szybko.

Opinie (19) 3 zablokowane

 • (2)

  Czyli ten weekend bez szału właściwie.

  • 14 4

  • No jeszcze te demonstracje są w Gdańsku. (1)

   Ponoć będzie prowadzić je ten znany Peter co ma jaja na meter!

   • 4 0

   • foto na kolanie ze swetru - do albumu rodzinnego!

    • 1 0

 • (6)

  na 2 tyg zima przyszła, dzieci weźcie na sanki, narty kulig itp, a nie wiecznie pod tym dachem, bo się przeziębi - pod kloszem chowane.

  • 32 6

  • Zima (1)

   Ha brałam po przedszkolu codziennie i dziś katar😉

   • 2 2

   • Na sanki od dwóch tygodni?

    • 1 0

  • gdzie ?? do pracy ?

   • 3 1

  • może twoje pod kloszem (2)

   my z dziećmi każdy weekend spędzamy na wsi - 80 km od Gdańska,
   wędrujemy po lesie i polach,
   w zależności od pory roku- kąpiel w jeziorze, zbieranie grzybów, rajdy rowerowe, ognisko,
   teraz piękna sanna

   • 0 1

   • (1)

    nie trzeba jechać 80 km od Gdańska, wystarczy wyjść z domu, żeby znaleźć się w lesie.

    • 0 0

    • zgadzam się ale akurat tak sobie kiedyś przed ślubem zaplanowaliśmy z żoną,

     by mieć taką małą przystań w lesie na Kaszubach
     i dlatego tam jeździmy nie tylko z rodziną, ale i z przyjaciółmi

     • 0 0

 • To bez sensu gdy piszecie, że można iść do teatru czy na koncert, bo w tym momencie biletów nie ma. Do Teatru w Gdyni trzeba kupic bilet z 2 miesiecznym wyprzedzeniem, gdy jest cos dla dzieci, w Muzycznym musiałam kupic w grudniu na kwietniowy seans i nawet nie udało mi się calej rodziny ulokować obok siebie.

  • 9 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.