Planujemy weekend i rodzinne święta

21 grudnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Anna Żukowska

W ten weekend będziemy na pewno intensywnie przygotowywać się do Świąt. Mimo wszystko, spróbujcie znaleźć trochę czasu na wspólne aktywności i między porządkami a zakupami wyjść z dziećmi z domu.Weekendowe i świąteczne atrakcje dla rodzin:


Wielka Fabryka ElfówJeszcze do niedzieli możecie się wybrać do Wielkiej Fabryki Elfów w Amberexpo. Dzieci w wieku 3-10 lat przejdą specjalnie przygotowaną trasę z atrakcjami i zadaniami (czas zabawy: ok. 2,5 godz.). Będą to aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki i zadania edukacyjne. Na koniec spotkacie Świętego Mikołaja, któremu będziecie mogli opowiedzieć o swoich świątecznych życzeniach. Może jeszcze zdąży z wymarzonym prezentem do poniedziałku? Piątek-niedziela, godz. 9-17. Bilety: 35-70 zł.

Kino z Psim PatrolemDzieci, które z zachwytem oglądają przygody bohaterskich piesków w telewizji, z entuzjazmem przyjmą propozycję Multikina Gdańsk. W sobotni i niedzielny poranek obejrzycie tam film "Psi Patrol: Kosmopieski". Podczas realizacji jednego ze swych niecnych planów burmistrz Humdinger i jego siostrzeniec Harold sprowadzają na Ziemię meteoryt. Okazuje się, że jego energia daje pieskom supermoce i teraz dzięki nim będą mogły uratować świat. Jesteście ciekawi, co potrafią odważne pieski? Pędźcie w weekend do kina. Sobota, niedziela, godz. 10:30. Bilety: 15,5 zł.

Zumba dla dzieciA może by się tak poruszać przed świętami? Powinni to zrobić i dorośli, i dzieci. Dla tych drugich proponujemy cykliczne zajęcia, które organizuje Gdyńskie Centrum Sportu. Zumba to fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą uzupełnić poziom endorfin. Wymagany strój i obuwie na zmianę. Zajęcia odbywają się w sali fitness Gdyńskiego Centrum Sportu. Sobota, godz. 9:30, wstęp wolny.

Jarmark bożonarodzeniowyJeszcze tylko do niedzieli możecie się wybrać na Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym. Znajdziecie tam gdańską karuzelę, strefę gastronomiczną, a po sąsiedzku, na terenie Forum Gdańsk, górkę lodową do zjazdów na sankach. Świąteczny klimat tworzą świetlne dekoracje, jeśli więc jeszcze nie odwiedziliście tegorocznego jarmarku, macie ostatnią szansę, żeby go zobaczyć. Piątek-niedziela, godz. 11-20.

Pomoc w opieceMamy też propozycję dla tych, którzy mają problem ze zorganizowaniem opieki nad dziećmi w wigilijne przedpołudnie. Na Sali zabaw Filiko dzieci powyżej 2. roku życia będą się bawić na krytym placu zabaw oraz brać udział w świątecznych warsztatach w czasie, kiedy rodzice będą w pracy lub kiedy będą kończyć przygotowania do Wigilii. Koszt pierwszej godziny opieki to 25 zł, kolejne godziny - 10 zł. Poniedziałek, godz. 8-14. Zapisy: 792 707 338.

Co w Święta?Jak co roku podczas Świąt prawie wszystko jest zamknięte. Ale jest jedno miejsce, które jest czynne każdego dnia w roku - gdańskie zoo. Może by się tak wybrać na świąteczny spacer po zimowym ogrodzie zoologicznym i sprawdzić, jak zwierzęta sobie radzą o tej porze roku? W grudniu zoo działa w godz. 9-15, bilety: 10-15 zł.

Do 2 lutego będzie codziennie działać iluminacja świąteczna w parku Oliwskim. Lampki są zapalane w godz. 16-22 w dni świąteczne i w godz. 18-22 w dni powszednie.

Na wspólne wyjście możecie też wybrać kino. Zobaczycie takie filmy jak: Czarodziejka Lili ratuje Święta (26 grudnia), Dziadek do orzechów i cztery królestwa (26 grudnia), Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda (25 i 26 grudnia) Grinch (25 i 26 grudnia), Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra (25 i 26 grudnia), Misja Yeti (25 i 26 grudnia), Miśków 2-óch w Nowym Jorku (25 i 26 grudnia) czy Mary Poppins powraca (25 i 26 grudnia).