Płatne atrakcje dla dzieci w Trójmieście

19 lipca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Arnold Szymczewski

Parki trampolin, ścianki wspinaczkowe, baseny, gokarty i wiele innych pomysłów na wakacyjne szaleństwa z dziećmi - czyli co robić, kiedy plac zabaw już nie wystarczy, a my wcale nie mamy ochoty spędzać czasu w domu. Zgodnie z obietnicą w tym tygodniu podpowiadamy, jakie płatne atrakcje można znaleźć w Trójmieście. W ubiegłą środę opisywaliśmy darmowe place zabaw.Parki trampolinParki trampolin z każdym rokiem rozwijają się coraz bardziej. Zdecydowanie każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie - od małych trampolin przez baseny z gąbkami po duże skocznie. Na terenie Trójmiasta mamy aż trzy takie miejsca. Są to JumpCity w Gdyni i Gdańsku oraz Movement Arena na gdańskim Energa Stadionie.


Ścianki wspinaczkoweOprócz treningu różnych partii mięśni oraz koordynacji ruchowej, u dziecka poprawimy również m.in. koncentrację i wytrwałość. Wbrew pozorom wspinaczka jest bezpieczna, jeśli oczywiście stosujemy się do zasad bezpieczeństwa. Podczas wspinania pracuje całe ciało, zaczynając od dłoni poprzez barki, plecy i brzuch, a kończąc na stopach. Zaangażowanie tak dużej ilości mięśni powinno spowodować duże zmęczenie. W Trójmieście jest kilkanaście ścianek wspinaczkowych, największe z nich to FunClimb oraz Elewator.


Crazy Carts - wózeczki do driftuWózeczki do driftu to teoretycznie nowość w Trójmieście, choć w Gdańsku funkcjonuje od niespełna roku, a w Gdyni od blisko dwóch tygodni. Wózeczków nie należy mylić z gokartami, chociaż trochę je przypominają. Tutaj nie chodzi o szybkość, a wspaniałą zabawę podczas ślizgu bokiem, do którego wózek jest przystosowany.


Wodne szaleństwa w aquaparkuW Trójmieście mamy jeden aqua park i jest to ten sopocki. Jednak biorąc pod uwagę bliskość Redy, możemy mówić o dwóch potężnych basenach oddalonych od siebie o zaledwie 25 km. Liczne zjeżdżalnie, strefy i baseny dla najmłodszych to atrakcje na cały dzień dla wszystkich.


Fun ArenaO Fun Arenie na gdańskim stadionie Energa wspominamy osobno, bo ilość atrakcji dla dzieci jest tam ogromna, a są to m.in. escaperoom, paintball elektroniczny, park trampolin, plac zabaw dla dzieci Playground Arena, strefa automatów oraz strefa symulatorów. Ponadto do atrakcji na zewnątrz możemy zaliczyć tor gokartowy i kolejkę tyrolską. Na atrakcje w Fun Arenie trzeba zarezerwować cały dzień.


Centrum Nauki ExperymentNa 3500 m kw. powierzchni wystawienniczej znajduje się ponad 200 interaktywnych stanowisk. Wystawa podzielona jest na cztery strefy tematyczne: hydro-świat, drzewo życia, niewidoczne siły czy akcja-człowiek. Całość bawi i uczy jednocześnie, czas spędzony w tym centrum na pewno nie pójdzie na marne.


PapugarniaPapugarnia na Morenie od otwarcia w 2016 r. stała się trójmiejskim hitem. Do dziś odwiedza ją wiele osób. Kakadu, popularne ary, rzadko spotykany tukan i inne egzotyczne gatunki - to wszystko czeka na was przy ul. Schuberta 1/3 A zobacz na mapie Gdańska.


Gdański Ogród ZoologicznySkoro o zwierzętach mowa, trzeba wspomnieć o zoo. Gdański Ogród Zoologiczny zajmuje powierzchnię 123 hektarów, co czyni go największą pod względem powierzchni placówką w Polsce. Ponad 190 gatunków zwierząt zaspokoi ciekawość każdego odwiedzającego. Co ciekawe, w okresie wakacyjnym codziennie o godz. 14 odbywa się publiczne karmienie szympansów.


Kolibki Adventure ParkW gdyńskim parku Kolibki również trzeba zarezerwować sobie cały dzień. 27 atrakcji, m.in. tor na miniquady, park linowy, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, plac zabaw, ścianka wspinaczkowa czy bajkowe domki na drzewach. Co ciekawe, gdyński park organizuje czterodniowe turnusy wakacyjne pełne atrakcji.