Pokazy cyrkowe, warsztaty, teatr w terenie. Dokąd wybrać się z rodziną?

11 czerwca 2021, 8:00
ws
W weekend na najmłodszych czeka wiele atrakcji. Więcej zdjęć (1)

W weekend na najmłodszych czeka wiele atrakcji.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

W weekend na najmłodszych czeka wiele atrakcji.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Przed nami kolejny czerwcowy weekend, jak zamierzacie go spędzić? Wszystko wskazuje na to, że pogoda dopisze, jednak jeśli poza spędzeniem czasu na plaży czy placu zabaw chcecie coś zaplanować, to warto wziąć pod uwagę nasze propozycje. Do wyboru macie pokazy cyrkowe, kino, teatralny spacer czy warsztaty.Wydarzenia dla dzieci w Trójmieście w weekend 12-13.06


Cyrkowe atrakcjeW ten weekend w Gdańsku nie zabraknie cyrkowych atrakcji, więc jeśli po wielu miesiącach siedzenia w domach czujecie, że energia was rozpiera, na pewno warto odwiedzić któreś z tych wydarzeń:

Allcircus fest 2021 to wydarzenie, na które w sobotę zaprasza Dok Cesarski w Stoczni Gdańskiej. To zbiór wszystkich sztuk, w których każdy z Was będzie mógł uczestniczyć - od prostego żonglowania, lekcji zumby, pokazów cyrkowych poprzez warsztaty kreatywne, na tańcu z ogniem kończąc - słowem do wyboru, do koloru. Dodatkowo odbędą się warsztaty dla dzieci, giga bańki mydlane, balonowe zoo czy malowanie buziek.

Godz. 12:30-21:00 - na miejscu będzie możliwość zakupienia biletów w dniu imprezy w cenie 35 zł osoba dorosła lub 120 zł bilet rodzinny do 5 osób (2+2 lub 2+3).

Na wielką premierę cyrkowego show w niedzielę zaprasza też Cyrk Zalewski, który rozpoczyna sezon 2021 na gdańskim Ujeścisku. W programie m.in: kula "śmierci", "dinozaur", shimmer i shine, minecraft, duża iluzja, pokaz hula-hoop pod kopułą cyrku, strongman, spiderman, gimnastyka na bungee, clown RiCO, gimnastyka na sztrabatach, ekwilibrystyka na krzesłach, napowietrzny pokaz gimnastyki na kole, napowietrzny pokaz gimnastyki na siatce.

Godz. 13:00 i 16:00 - tu ceny biletów zaczynają się od 30 zł dla osób do 17 r.ż., 60 zł zapłacą dorośli, a za bilet rodzinny zapłacimy 160 zł.

Hobby dla dziecka? Zobacz ciekawe oferty kursów edukacyjnych dla dzieci w Trójmieście


Rodzinna niedziela z lego i PokemonamiWśród najmłodszych nie brakuje legomaniaków, specjalnie dla nich Bricks 4 Kidz - Trojmiasto organizuje warsztaty. Dla najmniejszych gości jest przygotowana strefa Duplo, a dla starszych inżynierów warsztaty robotyczne. W tę niedzielę turbo warsztaty odbędą się w krainie Pokemonów.

- Wyśledzimy te małe rozrabiaki, oswoimy, każdemu nadamy imię i stworzymy drużynę, która walczy o dobro świata, napotykając na różne przygody - zapowiadają organizatorzy.
Godz. 11:00 - 15:00 - warsztaty są bezpłatne dla klientów restauracji Vidokówka. Obowiązuje bilet na teren tarasu widokowego OBC.

Artystyczny Klub RodzicaKonsulat Kultury w Gdyni zaprasza do udziału w Artystycznym Klubie Rodzica. Podczas zajęć dzieci wraz z opiekunami rozwijają tu swoje artystyczne pasje, przy okazji bawiąc się i ucząc. Spotkania są przeznaczone dla dzieci w wieku 2-5 lat, odbywają się w sobotnie poranki o godz. 10:00 i trwają ok. 60 minut.

Zajęcia są bezpłatne, ale ze względu na duże zainteresowanie obowiązują zapisy pod adresem: edukacja@gck.gdynia.pl.

Poranki filmowe dla dzieciZ kolei Gdyńskie Centrum Animacji zaprasza najmłodszych miłośników kina na poranki filmowe w soboty o godz. 10:00 do Kina Plenerowego na Czerwonym Patio. Tym razem można będzie oglądać wybrane odcinki bezdialogowej bajki "Bobaski i Miś".

Muzea w Trójmieście


Tańczące kostki - warsztaty na Kreatywnym Placu ZabawMałych budowniczych Hevelianum zaprasza na warsztaty konstruowania i budowania ciekawych, zabawnych, a nawet przydatnych konstrukcji. Zbudujcie tańczące kostki - ruchomą układankę, dzięki której wprawicie w ruch wymyślone przez siebie geometryczne kształty. Dajcie się ponieść wyobraźni i użyjcie swojego zmysłu przestrzennego, aby stworzyć małe, tańczące arcydzieła, które przyozdobicie własnoręcznie wykonanymi geometrycznymi wzorkami.

Soboty i niedziele, godz. 11:00 i 14:00, czas trwania: 45 min, wiek: 5-9 lat, bilety: 25 zł/dziecko + 1 opiekun bezpłatnie.

"Teatr i morze". Spacer teatralny dla rodzin z dziećmiJeśli macie co najmniej siedem lat, lubicie spacerować i bawić się w teatr, zapiszcie się na niezwykły spacer, podczas którego będziecie tropić morskie stwory, weźmiecie udział w pirackiej bitwie i... jak na teatr przystało, odegracie niejedną scenę. Wydarzenie odbywa się pod banderą Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Spacer prowadzą dwie pedagożki teatru: Justyna Czarnota i Anna Zalewska-Uberman. Przygoda trwa 90 minut.

Startujecie o godz. 12:00 spod Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Obowiązują zgłoszenia: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl.

ws