stat

Pokazy naukowe, wyjście do zoo i biegi w lesie - planujemy rodzinny weekend

4 października 2019, 12:15
Anna Żukowska

Dokąd się wybierzecie z dziećmi w ten weekend? Macie do wyboru kilka dużych imprez, ale proponujemy też bardziej kameralne atrakcje.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Wykłady, warsztaty i pokazy naukoweZaczynamy od wizyty w Experymencie na... Juwenaliach Akademii Experymentu. To już 10. rok, kiedy dzieci w wieku 6-12 lat biorą udział w wykładach naukowych przygotowanych specjalnie pod kątem ich potrzeb i zainteresowań. Z tej okazji będą na was czekać pokazy naukowe, bezpłatne wykłady i warsztaty, na które wstęp kosztuje symboliczne 5 zł. Wykłady pt. "Tajemnicza siła" i "Wspólne życie z psami zaprzęgowymi" odbędą się w godz. 10-11:30, a warsztaty i stanowiska naukowe, które pojawią się w przestrzeni budynku, w godz. 11-13. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wykłady obowiązują zapisy: m.daniluk@experyment.gdynia.pl. Sobota, godz. 10-13, wstęp: 5 zł/warsztaty, wykłady i pokazy: bezpłatnie.

Gdańskie lwy mają już dwa lata!Druga duża impreza to Międzynarodowe Święto Zwierząt w gdańskim zoo, które potrwa aż dwa dni. Pierwszego dnia będziecie mogli świętować drugie urodziny lwów angolskich w gdańskim zoo. Dzień później odbędą się spotkania ze zwierzętami i podsumowanie pierwszego roku kampanii pt. "Ocalmy orangutany". W sobotę, o godz. 10, pracownicy zoo wraz ze zwiedzającymi będą świętować drugie urodziny gdańskich lwów - Atosa, Portosa i Aramisa. Będziecie mogli wysłuchać opowieści ich opiekuna i zobaczyć, jakie prezenty dostaną zwierzęta. W niedzielę, oprócz wysłuchania fascynujących opowieści opiekunów o: lwach, fokach, pingwinach, tygrysach czy papugach, będziecie mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia filcowych zwierząt (godz. 11-13), a także (o godz. 11:15 i 13:30) obejrzeć filmy z treningów medycznych lwów, orangutanów i żyraf. Sobota, godz. 10-11, niedziela, godz. 10-15. Atrakcje w ramach biletu: 20-25 zł.

Mali kucharzeW ramach Dziecięcej Akademii Kulinarnej, w Batory Food Hall, odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci. To cały cykl zajęć, w trakcie których uczestnicy w wieku 6-12 lat stają się kucharzami i uczą przygotowywać dania z różnych stron świata. W najbliższą sobotę będzie to kuchnia meksykańska z DecapiTacos. Spotkania odbywają się w formie zabaw kulinarnych, które są okazją, by uczyć dobrych nawyków żywieniowych, samodzielności oraz kreatywności. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora. Sobota, godz. 11-12:30, wstęp wolny.


Spotkanie z iluzjonistąW Mieście Aniołów w każdą niedzielę odbywa się coś ciekawego dla dzieci. Tym razem możecie się wybrać na pokaz iluzji. Czekają na was takie atrakcje, jak magiczne rekwizyty czy żywe zwierzęta. Konstrukcja pokazu umożliwia wspólne czarowanie, pobudza wyobraźnię, a odpowiednio dobrane efekty pozostawiają niezapomniane wspomnienia. Oprócz pokazu odbędą się przygotowane przez animatorów zabawy z rekwizytami, gry animacyjne, planszowe, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy i konkursy z nagrodami. Niedziela, godz. 12:30, bilety: 15 zł.

Aktywna sobotaI na koniec spróbujemy wyciągnąć was do lasu. O tej porze roku jest naprawdę pięknie, warto więc się wybrać np. na Gdańskie Biegi Leśne, które odbędą się w gaju Gutenberga, zwanym zielonym sercem Wrzeszcza. Na biegaczy czekają wymagające ścieżki, sporo górek, a przede wszystkim masa świeżego powietrza i kontakt z naturą w środku miasta. Najbardziej aktywni sprawdzą się na dystansie 10 km, ale jest też trasa 5 km oraz towarzyszące wydarzeniu biegi dziecięce. Sobota, godz. 10-15, bilety: 10-30 zł. Zapisy poprzez stronę organizatora.