Pomaganie przez śpiewanie

4 grudnia 2011 (artykuł sprzed 8 lat)
Elżbieta Michalak

Uczniowie lokomotywy zaśpiewali kolędę, która ma pomóc potrzebującym.Ponad 3 tys. płyt i prawie 32 tys. zł - takie dochody przyniosło pierwsze wydanie płyty pt. "Dzieci Dzieciom". 6 grudnia rusza sprzedaż kolejnej płyty, z której dochód ma pomóc domom dziecka i rodzinom zastępczym z Pomorza.- To już drugi rok, kiedy działamy charytatywnie. Tym razem akcja wyczekiwana była przez dzieci i rodziców., którzy podeszli do niej z dużym entuzjazmem. Dzieci były bardzo zadowolone. Z jednej strony mogły oddać się prospołecznym działaniom, zrobić dobry uczynek i pomóc innym dzieciom, swoim rówieśnikom. Z drugiej zaś mogły rozwinąć swoje artystyczne zdolności - mówi Kuba Górski, prezes Zarządu Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa.

Skąd pomysł? Pomysł zrodził się dwa lata temu w głowach rodziców dzieci z SP Lokomotywa. - Pomyśleliśmy, że mamy zdolne dzieci, i że chcemy, by dawały one coś z siebie innych, potrzebującym. W pewnym momencie wpadł nam do głowy pomysł: są święta, niech nasze dzieci zaśpiewają kolędy - mówi jeden z rodziców. Pieniądze ze sprzedaży chcemy przeznaczyć w całości na program edukacyjny dla dzieci z pomorskich domów dziecka i z rodzin zastępczych. Dzięki temu dzieciaki będą miały szansę nie tylko uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych, logopedycznych itp., ale też urzeczywistnić swoje marzenia, zapisać się na pływalnię, kurs gry na instrumencie muzycznym, czy wyjść do kina, teatru, a nawet wyjechać na wczasy w góry.

Partnerem projektu jest Fundacja Świętego Mikołaja, długo wyszukiwana, wiarygodna organizacja, która co roku wspiera różne placówki, nie tylko na terenie woj. pomorskiego ale całego kraju. W kwestii muzycznej akcję pomógł spiąć Kuba Mańkowski z zespołu Pneuma, który przygotował aranżację muzyczną i który zaprosił do współpracy innych znanych artystów, takich jak: Piotra Kupicha, Mietka Szcześniaka, Roberta Friedricha "Litzę", Darka Malejonka, Libera oraz Cezarego Paciorka.

Patronat honorowy nad akcją objęli Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski. Nagrania odbyły się w studiu Radia Gdańsk w listopadzie

Płyta składa się z 7 utworów: 4 kolęd oraz 3 piosenek świątecznych, które specjalnie na tę okazję napisała dziecięca poetka Małgorzata Nawrocka. Cena płyty to 15 zł. Sprzedaż rusza 6 grudnia. Tego dnia płyta będzie też promowana podczas gdyńskiej choinki przez Urzędem Miasta o godz. 18:00.

Płyty można nabyć korzystając z formularza zamieszczonego na stronie, albo kupując je w miejscach dystrybucji, u partnerów akcji, czyli w sopockiej kawiarni La Crema i w restauracji Big Apple w Oliwie.
Czy uważasz, że akcja "pomaganie przez śpiewanie" ma sens?
54%

tak, to świetna forma pomocy

35%

oczywiście, że tak, każda pomoc ma sens

4%

nie jestem przekonany(a), mi nikt nie pomagał

7%

nie, szkoda czasu i zachodu

zakończona

łącznie głosów: 46

Elżbieta Michalak