Popularne tytuły książek dla dzieci

7 września 2016 (artykuł sprzed 4 lat)

Jeśli razem ze swoim dzieckiem lubicie książki i zastanawiacie się, w jaką zainwestować tym razem, służymy poradą. W tekście znajdziecie listę dziesięciu najpopularniejszych tytułów książek dla dzieci.We współpracy z Księgarnią Muza przygotowaliśmy listę najlepiej sprzedających się w sierpniu książek dla dzieci.

Top 10 - te tytuły sprzedawały się w sierpniu najlepiej

1. W góry. Wydawnictwo Dwie Siostry


Następna oryginalna, niebanalna pozycja z wydawnictwa Dwie Siostry. Teraz czas na góry i wszystko, co może się z nimi kojarzyć. Mnóstwo informacji i faktów podane dziecku w bardzo przejrzysty sposób, angażując go na każdym etapie książki w przeróżne kreatywne zadania i doświadczenia.

Młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak powstają góry, jak najlepiej przygotować się do wyprawy górskiej, jak wyhodować w warunkach domowych stalaktyt, lub jak sporządzić barometr. To tylko mały fragment rzeczy, które możemy tu znaleźć. Nie zapominajmy, że jest to przede wszystkim świetna zabawa dla młodych odkrywców i podróżników.

2. Rok w przedszkolu. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

To kolejna pozycja po "Roku w lesie" i "Roku w mieście", która cieszy się zainteresowaniem młodych czytelników. Książka składa się z kartonowych, pięknie ilustrowanych stron. Na każdej odkrywamy, jak wiele dzieje się w życiu małego przedszkolaka. Na pierwszej stronie poznajemy bohaterów książki i ich ulubione zajęcia. Później to już przedszkolaki w różnej konfiguracji, bawiące się razem, osobno, występujące na scenie, obchodzące różne święta, obrzędy i tradycje. A wszystko to dzieje się na przestrzeni dwunastu miesięcy.

Dziecko opisując historie nie tylko ćwiczy umiejętność opowiadania, poszerza słownictwo, rozwija wyobraźnię, ale również zapoznaje się z atmosferą przedszkola, uczy się zasad panujących w przedszkolu.

3. Podwodnik, szkicownik odkrywcy podwodnego świata. Wydawnictwo Dwie Siostry

Jak sam tytuł sugeruje, młodzi czytelnicy mogą odkrywać podwodny świat, tak jak to było w przypadku książki "Pod ziemią, pod wodą". Autorzy proponują jeszcze więcej ciekawych zagadek, twórczych rysunków dotyczących życia toczącego się w głębinach.

Dzieci rzeczywiście mają wrażenie, że są tytułowymi odkrywcami i sami mogą ponurkować we wraku Titanica i to od nich zależy, jak będzie zaprojektowana międzynarodowa stacja podwodna lub jak wygląda pojedynek gigantów (kaszalota i kałamarnicy). Dużo ciekawych faktów i informacji dotyczących życia morskiego podane w formie ciekawych zabaw i zadań.

4. Elementarz dla dzieci z dysleksją. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Bardzo przemyślany, spójny, przejrzyście napisany elementarz. Książka jest przede wszystkim skierowana do dzieci z dysleksją, terapeutów, nauczycieli i rodziców, stanowi bowiem ciekawą alternatywę w stosunku do innych elementarzy.

W każdej z części książki znajdziemy ciekawe wskazówki dla rodzica i dziecka, aby nauka była ciekawsza i bardziej efektywna. Zaczynamy od poznawania liter, aby później skupić się na sylabach, trzeci i ostatni etap to czytanie całych wyrazów, tu również odnajdziemy dużo wskazówek.
Na uwagę zasługuje również celowa oszczędność kolorów, tego typu minimalizm służy lepszej koncentracji dziecka na przekazywanej treści.

Atrakcyjne teksty, pełne humoru i ciekawostek o świecie, oraz śmieszne rysunki skutecznie zachęcają dzieci do nauki i łączą przyjemne z pożytecznym.

5. Sztokholm znam to miasto, wyd. Zakamarki

Tym razem przenosimy się do miasta Sztokholm, które zaprasza nas wieloma atrakcjami. Naprawdę można zabłądzić w nadmiarze symboli, postaci, fontann, duszków. Książka ta to nie lada gratka dla młodych czytelników, a to dlatego, że wymaga "sokolego oka", detektywistycznej zaciętości i dużo, dużo cierpliwości, aby po wielu staraniach odnaleźć odpowiedź na zadane w książce pytania.

Co gwarantuje uśmiech na twarzy, dobrą zabawę dla całej rodziny, dużą dawkę historii.

Dziecko poprzez zabawę uczy się o władcach, pisarzach Astrid Lindgren, naukowcach Alfred Nobel. Po takiej lekturze, kto jeszcze nie odwiedził tego miasta, na pewno nabierze chęci, aby go odwiedzić.

6. Świat w piżamie. Wydawnictwo Mac

Mądre, ciepłe historyjki dla najmłodszych. Głównym bohaterem jest mały Krzyś, którego bardzo interesuje, co się dzieje, kiedy wszyscy idą spać. Ku zdziwieniu chłopca okazuje się, że świat nie staje w bezruchu, tylko trwa nawet jeśli małe dzieci już śpią. Co więcej - życie toczy się nadal, dorośli chodzą do pracy również w nocy.

Krzyś rozmawiając z rodzicami i siostrą dowiaduje się, jakie zawody są wykonywane niezależnie od pory dnia. Aby chleb był rano dostarczony do piekarni, piekarz w nocy musi pracować, aby rano w kwiaciarni kupić świeże kwiaty, kwiaciarka jedzie na giełdę kwiatową, wielkości nawet czterech boisk piłkarskich itd.

7. Bardzo fajny gigant. Wydawnictwo Znak

Na książkach Roalda Dahl wychowało się całe pokolenie czytelników. Dzięki niedawnej ekranizacji książki BFG znowu możemy powrócić do tej wspaniałej lektury.

Porywająca opowieść o małej Sophie i dobrym olbrzymie, który porywa dziewczynkę do magicznej krainy, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z różnymi niebezpieczeństwami. Tytułowy gigant jest olbrzymem o przyjaznym usposobieniu, ma duże uszy, dzięki czemu ma bardzo wyostrzony słuch, słyszy nawet rozmowy pająków i mrówek.

Jego zajęcie polega na wpuszczaniu dzieciom snów ze słoików, których ma bardzo dużo. Książka opowiada o bezinteresownej przyjaźni, akceptacji innych, choćby mówili śmiesznym językiem i przeinaczali słowa. Dużo humorystycznych sytuacji, przeplatanych mrożącymi krew w żyłach przygodami. Mieszanie świata realnego z magicznym dodaje książce niepowtarzalnego klimatu.

8. Monia ratuje faraona. Wydawnictwo Zielona Sowa

Niedawno ukazała się na rynku seria "Już czytam". Jest to 12 krótkich opowiadań dla najmłodszych do samodzielnego czytania, autorstwa Agnieszki Stelmaszczyk (znanej młodym czytelnikom z innych ciekawych książek). Tytułowa seria to krótkie, zabawne historyjki, napisane dużą czcionką, dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci, stawiających pierwsze kroki w czytaniu. Na końcu książeczek dziecko ma do wykonania zadanie oparte na tekście oraz słowniczek z wyjaśnionymi trudnymi słowami.

W zaproponowanej części tytułowej bohaterce - Moni - ginie ukochany kotek Faraon, wzywa więc dzielnicowego na pomoc, niestety, takiego kotka niełatwo znaleźć, trzeba wezwać kominiarza. A dlaczego kominiarza i czy uda się uratować pupila? Sprawdźcie sami.

9. O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek. Wydawnictwo Dreams

Mały przewodnik dla dzieci o dzieciach i o dorosłych, o tolerancji, szacunku, o tym, że każdy człowiek wygląda inaczej i to jest w porządku, że chłopcy i dziewczynki różnią się między sobą wyglądem, ale zainteresowania mogą mieć takie same. Książka odpowiadająca na trudne pytania zadawane przez najmłodszych.

Maluchy uczą się, że z najbliższymi osobami można okazywać sobie dużo miłości i czułości, natomiast jeśli obce osoby chcą przekraczać nasze granice, to mamy prawo się nie zgadzać.

Te i wiele innych lekcji napisane dla dziecka w bardzo prosty i przystępny sposób, a dopełnieniem całości są piękne ilustracje dodające książce klimatu.

10. Stłuc świnkę. Wydawnictwo Wilga

Tytułowa świnka to skarbonka, która mieści w sobie bardzo dużo dziecięcych oszczędności. Po długim sumiennym zbieraniu czas na nagrodę - można rozbić świnkę i w końcu spełnić swoje marzenie o figurce. A co jeśli tak bardzo zaprzyjaźniliśmy się z tą skarbonką? Ciepła, mądra książka o radzeniu sobie dziecka ze startą, o dokonywaniu wyborów i konsekwencjach z nimi związanych, o tym, jak ważna dla chłopca jest ta mała świnka, która miała spełnić jego wielkie marzenie.