Porady położnych, wyprawka czy bezpłatne badania na targach dla mam

3 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ws

Jeśli jesteś albo planujesz zostać mamą - tu dowiesz się jak przygotować się do porodu, dlaczego mleko matki jest tak ważne a krew pępowinowa ratuje życie. Od czwartku rusza jubileuszowa X edycja popularnych targów "Będę Mamą". Rodzice będą mogli też skompletować wyprawkę dla malucha czy dowiedzieć się, jak bezpiecznie zamontować fotelik w aucie. Można zapisać się również na szkolenie z pierwszej pomocy czy bezpłatne badania KTG dla ciężarnych.Kolejna, X edycja targów "Będę Mamą" potrwa od czwartku 5 września do soboty 7 września w jednym z największych sklepów dla mam i dzieci w Trójmieście - Mama i Ja.

- Nasze targi dedykowane są ciężarnym, rodzinom z dziećmi oraz wszystkim tym, którzy interesują się tematyką macierzyństwa. Można tu połączyć edukację z zakupami, dzięki temu nasze targi przyciągają tłumy zainteresowanych - mówią organizatorzy.
Na odwiedzających czekają m.in. szkolenie z pierwszej pomocy, bezpłatne badania KTG przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny. Eksperci pomogą w doborze fotelika samochodowego i wózka oraz przeprowadzą szkolenie w zakresie ich montażu.

Warsztaty przed porodem i dla młodych mamNa mamy czeka mnóstwo wykładów i warsztatów, które przygotują je do najważniejszej roli w ich życiu. O tym, jak łagodzić ból porodowy bez wsparcia środków farmakologicznych opowie dr n. med. Ewa Grymel-Kulesza podczas wykładu "Tens - metoda łagodzenia bólu porodowego"

- Elektrostymulacja Tens jest zupełnie naturalną, niefarmakologiczną, sprawdzoną klinicznie terapią przeciwbólową. Tens (przezskórna elektroniczna stymulacja nerwów) cieszy się znakomitą opinią jako jedna z najbardziej efektywnych i najbezpieczniejszych metod uśmierzania bólu. Tens przynosi ulgę w bólu, pobudzając organizm do wydzielenia endorfiny (naturalnego hormonu pomagającego w uśmierzaniu bólu i zwiększającego relaksację mięśni) oraz blokując sygnały bólowe wysyłane do mózgu. Nie ma innej, równie bezpiecznej metody o potwierdzonej skuteczności działania w skali setek tysięcy kobiet rocznie - mówi fizjoterapeutka.
Wykład - "Życiodajne korzyści płynące wraz z mlekiem matki - wsparcie laktacyjne w szpitalu i domu" poprowadzi Anna Bulczak - Certyfikowany Doradca Laktacyjny, położna i właścicielka szkoły rodzenia "Zaufaj Położnej". Położne wyjaśnią też niezbędne zasady i zalecenia, aby pierwsza kąpiel noworodka była udana i przyjemna.

Szkolenia:

06.09.2019 (Piątek)

12:00 - TENS - metody łagodzenia bólu porodowego: zapisy
13:00 - Aktywność Fizyczna w ciąży i po porodzie: zapisy
14:00 - Życiodajne korzyści płynące wraz z mlekiem matki - wsparcie laktacyjne w szpitalu i domu: zapisy
15:00 - Instruktaż pierwszej pomocy "Resuscytacja niemowląt. Pomoc przy nagłej utracie oddechu i zakrztuszeniach: zapisy
17:00 - Bezpieczne przewożenie dziecka w foteliku samochodowym: zapisy

07.09.2019 (Sobota)

11:00 - Pokazy Chusto-noszenia (chusty i nosidła): zapisy
13:00 - Pielęgnacja noworodka - pierwsza kąpiel w pigułce: zapisy
15:00 - Jak przygotować się do porodu?: zapisy
17:00 - Kiedy rodzi się mama - zajęcia z fizjoterapeutą uroginekologicznym.: zapisy

W czasie trwania targów do dyspozycji będą również bezpłatne badania KTG wykonywane przez wykwalifikowany personel medyczny (Szkoła Rodzenia Zaufaj Położnej) 30.03 - 31.03.2019 r. obowiązują zapisy: imię + nazwisko + tydzień ciąży + nr telefonu, na adres: ktg.zaufajpoloznej@gmail.com.

ws