stat

Przedszkolaki odwiedziły komisariat wodny

3 grudnia 2019, 16:00
as

Policyjne łodzie, radiowozy, sprzęt, którego mundurowi używają w służbie na wodzie, i dużo zachwytu dzieci. Wychowankowie Przedszkola nr 58 w Gdańsku odwiedzili Komisariat Wodny Policji w Gdańsku.Nie od dziś wiadomo, że dzieci patrzą na świat zupełnie inaczej niż dorośli, a każda ich podróż do miejsca, w którym jeszcze nie były, budzi dużo pozytywnych emocji. Tak było i tym razem - komisariat wodny policji, który mieści się przy ul. Długiej Grobli 4, zaprosił wychowanków Przedszkola nr 58 w Gdańsku, by pokazać najmłodszym, jak funkcjonuje i czym dysponuje wodna jednostka.

- Przedszkolaki miały okazję zobaczyć łodzie patrolowe, policyjne radiowozy oraz sprzęt służbowy i wyposażenie, jakiego używają policjanci. Spotkania przedszkolaków z funkcjonariuszami dają im okazję do zadawania wielu pytań dotyczących pracy policjanta - mówi asp. sztab. Mariusz Chrzanowski.
Gdańscy policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców miasta, również tych najmłodszych. Edukacja w zakresie bezpieczeństwa podczas takich spotkań to zadania policyjnych profilaktyków oraz dzielnicowych. To na takich właśnie spotkaniach policjanci uczą oraz informują o zasadach bezpieczeństwa swoich małych słuchaczy.

Czytaj też: "Młodzi cyfrowi" - dzieci, które żyją z telefonem. Jak bardzo są uzależnione?
Kim chciałe(a)ś zostać, gdy byłe(a)ś dzieckiem?
20%

policjantem

12%

strażakiem

6%

lekarzem

11%

nauczycielem

10%

artystą

41%

kimś innym

zakończona

łącznie głosów: 266

as