stat

Przedszkole domem drugim jest

29 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 5 lat)
Izabela Małkowska

Profesjonalna opieka, życzliwość personelu, czystość pomieszczeń, a także indywidualne podejście do dziecka, dodatkowe zajęcia, ustalony rytm dnia. Lista zalet najlepszych gdańskich przedszkoli, punktów i klubów przedszkolnych ciągle się wydłuża. Już niedługo opiszemy najlepiej oceniane w naszym portalu przedszkola i punkty przedszkolne z Sopotu i Gdyni."Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry jem, a po spacerze, w sali, wesoło bawię się. Kolegów dobrych mam, nie jestem nigdy sam, przedszkole domem drugim jest" - mówią słowa piosenki przedszkolaków. W naszym rankingu przedszkoli rodzice piszą może nie do rymu, ale rzeczowo wymieniają zalety, które posiadać powinno każde dobre - ich zdaniem - przedszkole.

"Profesjonalna opieka, pomoc w wychowywaniu dziecka, możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia psychologa i pedagoga" - możemy przeczytać w opiniach na naszej stronie o Centrum Zabaw i Edukacji Żyrafa. "Wspaniałe miejsce, w którym dziecko nie tylko ma spędzać przyjemnie czas, ale uczy się wielu nowych rzeczy i podstawowych zasad społecznych. Bardzo dużo zajęć dodatkowych codziennie zajęcia z językiem angielskim. Moje dziecko w ciągu trzech tygodni uczęszczania poczyniło duże postępy w rozwoju, zna dużo piosenek i wierszyków, samo się ubiera i rozbiera, myje ząbki, ślicznie je."

"Czyste, nowocześnie i pięknie. Profesjonalna opieka i podejście do dzieci. Lew Leon urzekł nas.... wszystkim. Kadra prowadząca, właściciele, budynek, wyposażenie, podejście do dzieci i forma nauczenia. Pozwolono nam na zajęcia adaptacyjne za darmo. Oznajmiono, iż musimy sprawdzić przede wszystkim czy będzie się podobać tutaj naszemu synowi zanim podejmiemy decyzje, ponieważ on jest najważniejszy!" - tak z kolei piszą rodzice o Lwie Leonie.

"Nauczycielki są bardzo miłe, uśmiechnięte i mają wspaniałe podejście do dzieci. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca dla mojego dziecka. Moje koleżanki poleciły to miejsce i jestem w 100% zadowolona! Panie, dzieci każdego dnia uczą się czegoś nowego, wierszyki, piosenki to na porządku dziennym. A poza tym mnóstwo zajęć plastycznych z dziećmi, no i ten piękny duży plac zabaw dla dzieci - czytelnicy trojmiasto.pl polecają Przedszkole nr 75 "Pod tęczą" w Gdańsku.

Postanowiliśmy zapytać kadrę z placówek najwyżej stawianych w rankingu przez czytelników naszego portalu, czym kierują się prowadząc przedszkole.

Centrum Zabaw i Edukacji Żyrafa, oprócz rozszerzonego programu z języka angielskiego i szerokiej oferty zajęć dodatkowych, jednocześnie dba o rozwój emocjonalny dziecka.

- Dla nas dziecko jest najważniejsze, staramy się podchodzić do każdego malucha indywidualnie - mówi Magdalena Kołakowska, dyrektor. - Chcemy dobrze poznać naszego przedszkolaka i współdziałać z rodzicami. Co jakiś czas odbywają się u nas konsultacje z rodzicami, podczas których wspólnie wypracowujemy kierunki rozwoju dziecka. Tatusiowie, mamy i dziadkowie razem z dziećmi uczestniczą w interaktywnych warsztatach, wspólnie się bawią, śmieją i mają czas tylko dla siebie. W Żyrafie nie ma tematów tabu, o wszystko można zapytać, o wszystkim porozmawiać, cierpliwie tłumaczymy dzieciom wszystkie zwyczajne i niezwyczajne zjawiska otaczającego je świata. Dążymy do tego, aby dzieci były samodzielne, miały poczucie własnej wartości i wierzyły w swoje możliwości.

W przedszkolu u Lwa Leona najważniejsze jest domowa, rodzinna atmosfera. W sam raz taka, aby dzieci po skończeniu przedszkola mogły bez problemów odnaleźć się w nowej grupie rówieśników szkolnych.

- Dla nas jednym z najważniejszych elementów nauczania jest to, aby nauczyciel był z powołania, a nie z wyboru - mówi Paweł Wroński, właściciel Lwa Leona. - Do nauki podchodzimy z pełną odpowiedzialnością. Chcemy dzieci uczyć, a nie zmuszać do nagminnego powtarzania tak zwanych metod. Często słyszymy, iż przedszkole posługuje się pewną metodą nauczania dzieci, a to metoda powinna być dobrana pod dziecko, a nie odwrotnie!. Tak np. jest u nas z językiem angielskim, obecnym podczas jedzenia, spacerów i zajęć. Ma kojarzyć się z czymś nowym ciekawym i normalnym, a nie kolejnymi zajęciami. Kładziemy nacisk na bezpieczeństw, wybudowaliśmy nowy budynek aby spełniał wszelkie kryteria. Dodatkowo posiadamy monitoring, rejestrator wejść i wyjść z placówki.

W Przedszkolu nr 75 "Pod tęczą" kadra stara się być wszechstronna pod każdym względem.

- Wykształcona kadra w kierunku terapii, oligofrenopedagogiki oraz z wieloma uzdolnieniami - plastycznymi, muzycznymi stawia sobie za cel dobre przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole. Staramy się rozwijać umiejętności, zdolności oraz zainteresowania dzieci - mówi Ewa Romasz, dyrektor przedszkola. - Dzieci opuszczające przedszkole wiedzą jak należy zachowywać się w miejscach publicznych, jak też w stosunku do siebie i rodziny. Ściśle współpracujemy z rodzicami ustalając kierunki rozwoju ich dziecka , jak też wspieramy ich radami w trudnych wychowawczo tematach. Duży nacisk kładziemy na zdrowy tryb życia. Dzieci założyły ogródek warzywny, gdzie hodują różne rośliny. Wykorzystują je do samodzielnie wykonywanych sałatek, surówek oraz ciast np. na dzień mamy i taty. Mimo tego ,że jesteśmy największą placówką w Gdańsku staramy się by wszystkie dzieci czuły się bezpiecznie i radośnie w przedszkolu.

Również w Klubie Przedszkolaka Sprytne Misie nacisk kładzie się na bezpieczeństwo dzieci.

- To u nas priorytet, rodzice oddają nam swój największy skarb, więc staramy się dzieciom zapewnić możliwie najbezpieczniejsze warunki - mówi Katarzyna Pikul, właścicielka. - Dzieci są pod stałą opieką minimum trzech wychowawczyń, a lokal oraz plac zabaw jest monitorowany i ogrodzony. Przykładamy szczególną uwagę do systematycznego prowadzenia zajęć według podstawy programowej MEN w połączeniu o najnowsze metody nauczania przedszkolnego. Równolegle niezmiernie ważną rzeczą jest dla nas wpajanie dzieciom zasad dobrego wychowania. Istotnym elementem jest indywidualne podejście do każdego dziecka oraz wspólna praca opiekunów wraz z rodzicami nad rozwojem charakterów i osobowości naszych podopiecznych. Staramy się być nie tylko przedszkolem kształcącym i wychowującym dzieci, lecz również kimś, kogo opiekunowie postrzegać mogą jako partnera we wspólnej drodze rozwoju ich pociech.

Placówkom szkolnym i wychowawczym, klubom i punktom przedszkolaka, prawdziwą opinię wystawiają zawsze rodzice uczniów. Dlatego warto je czytać, zanim oddamy nasze dziecko w nieznane ręce.

"Moja córcia trudno się adoptuje w nowych miejscach, a w niektórych w ogóle nie udało się jej na dłużej zatrzymać. Gdy zaczęła chodzić do Sprytnych Misiów, nie mogłam uwierzyć, jak po jednym dniu nie chciała stamtąd wyjść" - pisze jedna z czytelniczek naszego portalu.

"Chciałam podziękować wszystkim pracującym w tym klubie, przede wszystkim za szacunek do naszych milusińskich za wspaniałą opiekę, troskę, za cudowne organizowanie czasu, za oddanie. Na pewno zawsze będę wspominała dwa spędzone lata mojej wnuczki w "Sprytnych Misiach" z łezką w oku" - dodaje inna.

W najbliższym czasie opiszemy najlepiej oceniane w naszym portalu przedszkola i punkty przedszkolne z Sopotu i Gdyni.

Sprawdź wszystkie przedszkola oraz punkty opieki nad dziećmi w Trójmieście.

Zobacz oceny, jakie uzyskały trójmiejskie przedszkola i punkty opieki w serwisie oceniaj.trojmiasto.pl
W jaki sposób wybierasz przedszkole dla swojego dziecka?
24%

zbieram rekomendacje od znajomych, analizuję ofertę przedszkola

23%

odwiedzam kilka miejsc, sama oceniam ich wygląd i zachowanie pracowników

14%

śledzę rankingi internetowe i czytam opinie innych rodziców

39%

w żaden, walczę o jakiekolwiek miejsce dla dziecka, więc nie wybrzydzam

łącznie głosów: 111