stat

Punkty za szczepienia w rekrutacji do żłobka. Radni zagłosują w marcu

21 stycznia 2020, 15:30
Ewelina Oleksy

Gdańsk wprowadzi dodatkowe punkty w rekrutacji do żłobków, które dostawać będą dzieci szczepione. Właśnie trwają prace nad szczegółami nowych przepisów. Uchwała w tej sprawie ma trafić na marcową sesję Rady Miasta Gdańska.Na początku stycznia radni Koalicji Obywatelskiej złożyli interpelację do władz Gdańska, w której prosili, by wprowadzić wymóg szczepień przy rekrutacji do żłobków. Intencja była taka, by dzieci szczepione dostawały dodatkowe punkty, czyli miały pierwszeństwo w dostaniu się do placówki przed dziećmi nieszczepionymi.

Właśnie wpłynęła pozytywna odpowiedź władz Gdańska na interpelację radnych, z której wynika, że szczepienia będą dodatkowo premiowane w przyjmowaniu do żłobków.

Żłobki w Trójmieście- Trwają prace nad opracowaniem szczegółów zmian dla rekrutacji w Gdańskim Zespole Żłobków i uwzględnienia premiowania szczepień przy przyjmowaniu do żłobków. Przewidywany termin przedłożenia zmian Radzie Miasta Gdańska to marzec tego roku - poinformował w odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Piotr Kowalczuk.
Proponowane zmiany mają nie dotyczyć dzieci, które mają odłożone szczepienia (np. ze względów medycznych).

Szczepione dzieci łatwiej dostaną się do przedszkolaW listopadzie ubiegłego roku Rada Miasta przyjęła już bliźniaczo podobną uchwałę, na mocy której szczepione dzieci będą dostawać dodatkowe punkty przy rekrutacji do przedszkoli publicznych. Nikt nie głosował przeciwko temu pomysłowi.
Czy szczepisz swoje dziecko?
87%

tak

13%

nie

zakończona

łącznie głosów: 525