stat

Robotyka Lego z Mistrzami Świata

15 maja 2019, 7:00

Mistrzowie Świata i pierwsza zawodowa drużyna robotyczna FIRST w Polsce otwiera na terenie Trójmiasta swoje akademie dla dzieci od 5. do 14. roku życia. Zajęcia będą odbywały się Parkach Naukowo-Technologicznych oraz w wybranych szkołach i przedszkolach.Spice Gears to jedyna w Polsce drużyna będącą częścią międzynarodowej federacji FIRST, w której zrzeszonych jest 615 tys. uczniów z 95 państw oraz ponad 40 tys. drużyn.

Federacja organizuje 3 tys. turniejów rocznie w największych metropoliach świata tj. Sydney, Dubaj, Nowy Jork czy Houston. Pozyskuje rocznie ponad 80 mln dolarów na stypendia i granty, sponsorowana jest przez największe firmy technologiczne jak Google, NASA, Bosh, Apple, Boing czy Motorola, współpracuje z ponad 250 tys. profesjonalnych trenerów i mentorów oraz wspierana jest przez liczne organizacje młodzieżowe. Od teraz każde dziecko z Trójmiasta może stać się jej częścią.

- Naszym celem jest stworzenie jak największej ilości drużyn robotycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Chcemy zarazić pasją do robotyki oraz nowych technologii jak największą rzeszę młodych ludzi i wykształcić u nich umiejętności pożądane w największych międzynarodowych firmach naukowo-technologicznych - opowiada koordynator projektu Michał Stefanowski.
Robotyka to przyszłość dla każdego dziecka, a misją SGA jest przekazanie idei "Steam" łączącej w sobie naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Tylko spójne połączenie tych dziedzin pozwala dzieciom i młodzieży znaleźć rozwiązanie nawet w najtrudniejszych sytuacjach i wyzwalać efekt wyjątkowej synergii.

- Wprowadziliśmy do Polski unikalny, a już bardzo popularny na świecie system edukacji. Tworzymy drużyny robotyczne, które rozwiązują problemy współczesnego świata, rywalizując między sobą na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. W poprzednim sezonie dzieci np. rozwiązywały problem dostępu do wody pitnej. W SGA tak samo ważne jak umiejętność programowania, oceniana podczas zawodów jest umiejętność autoprezetnacji, wystąpień publicznych czy współpracy w grupie. Nasi instruktorzy podczas zajęć przygotowują drużynę do startu w turniejach również pod kątem umiejętności miękkich - dodaje Michał Stefanowski.
SGA oferuje kompletny system nauki oparty na czterech poziomach rozwoju. Poprzez udział w zawodach stymulują ciągły rozwój umiejętności pożądanych w największych międzynarodowych firmach.

Nauka w duchu "Steam" przynosi zaskakująco dobre efekty, takie jak: łatwe rozwiązanie problemów, przygotowanie do życia dorosłego, prowadzenie firmy czy budowanie silnej pozycji w zespole. Rozwijane są również takie umiejętności, jak pewność siebie, otwartość na opinie innych, negocjowanie, zarządzanie czasem, cierpliwość, kreatywność oraz dobra pamięć.

Absolwenci SGA już czerpią z tego korzyści współpracując m.in. z największą firmą informatyczną w Polsce Asseco, a na świecie pierwsi absolwenci programu FIRST pracują dla takich gigantów jak Google czy NASA. Absolwenci Spice Gears Academy tworzą również koła naukowe w najlepszych uczelniach w całej Polsce.

A wszystko zaczyna się od Lego i dobrej zabawy.

Zajęcia ruszają już 27 maja - w Gdyni oraz 29 maja - w Gdańsku i będą odbywać się w godzinach popołudniowych:oraz w wybranych szkołach i przedszkolach na terenie całego Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot). 

Zgłoś się już dzisiaj na pierwsze bezpłatne zajęcia!
Liczba miejsc mocno ograniczona. Każda drużyna robotyczna to tylko 12 miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeszcze dzisiaj zarezerwuj miejsce wypełniając formularz online na stronie internetowej (rejestracja jest niezobowiązująca).

Zajęcia SGA odbywają się raz w tygodniu i trwają nieprzerwanie przez cały rok, również w wakacje.

Więcej informacji:
tel. 604 817 912
pomorskie@sgacademy.pl
www.sgacademy.pl
https://www.facebook.com/sgapomorskie/

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł