Rodzinny spacer i warsztaty pomysłem na weekend

20 listopada 2020, 8:00
ws

Jak ciekawie spędzić weekend z dziećmi? Mimo ograniczeń związanych z pandemią w Trójmieście nadal można zaplanować aktywny weekend z rodziną. Jeśli macie dosyć siedzenia w domu, mamy dla was propozycje ciekawych wycieczek i zajęć dla najmłodszych.Przez ograniczenia spowodowane pandemią chętniej spędzamy czas w domu, jednak po kilkunastu dniach zdalnej nauki i pracy wiele osób potrzebuje odmiany. Jak już wspominaliśmy, imprezy na orientację to świetna forma spędzenia wolnego czasu dla rodzin z dziećmi. W ostatni weekend nawet kilkukrotnie wzrosło zainteresowanie nimi.

Polecamy, gdzie wybrać się w ten weekend?

Czytaj też: Jak ciekawie spędzić weekend z dziećmi?

Rodzinne gry parkowe na orientacjęJeśli lubicie chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając za miasto, bo impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskiego parku. Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację" sezon 9, epizod 25.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację jest to, że niekoniecznie trzeba biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący nawigację w terenie oraz czytanie mapy. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym, jak i przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytania.

Niedziela, Miejsce i biuro zawodów: Zespół Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego ul. Subisława 22Mapka, godz. 9:30-14:00, bilety do 3 roku życia - 1 zł, dzieci w wieku powyżej 3 do 12 lat - 5 zł, młodzież w wieku powyżej 12 do 20 lat - 10 zł, dorośli powyżej 20 roku życia - 15 zł.

Na kolejną rekreacyjną imprezę na orientację - otwartą dla wszystkich, osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności - zaprasza Pomorski Klub Orientacji Harpagan.

Harpuś to zabawa skierowana zarówno do rodzin z dziećmi, jak i zaprawionych w bojach turystów czy biegaczy. Celem startujących uczestników jest odnalezienie punktów zaznaczonych na mapie. Każdy uczestnik otrzymuje kolorową mapę, trasę każdy wybiera sam, najważniejsze jest odnalezienie punktów i dobra zabawa. Po powrocie na metę organizator zaprasza na pyszną herbatę i poczęstunek. Wszyscy biorą udział w losowaniu nagród i upominków.

W niedzielę impreza odbędzie się na Zaspie. Zbiórka na terenie zielonym przy ul. Hynka. Start od godz. 10:30. Wpisowe w zależności od wybranej trasy i wieku uczestnika wynosi od 1 do 25 zł.

Czytaj też: Duże zainteresowanie imprezami na orientację

Tym, którzy lubią spędzać czas aktywnie, proponujemy też pieszą rodzinną wycieczkę. Akcję w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku" organizuje miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto.

12. i zarazem przedostatni tegoroczny spacer odbędzie się przez punkty widokowe związane z historią skoków narciarskich w Dolinie Radości. 7,5-km pętlę rozpoczniecie spod Dworu Oliwskiego.

- Poznamy wiele ciekawych zakamarków w obrębie Doliny Radości. Na dobry początek przedostaniemy się przez szemrzący Potok Czystej Wody. Po drugiej stronie doliny rozpoczniemy wspinaczkę przez pasmo wzgórz Wzniesienia Marii. A po osiągnięciu szczytu, który liczy ponad 110 m n.p.m., na jednym ze zboczy odnajdziemy tajemniczy, maleńki głaz zwany Kamienną Twarzą. Tu też zrobimy sobie przerwę na regenerację sił. Warto zabrać ze sobą coś na ząb i gorącą czekoladę w termos. Po przerwie udamy się na drugą stronę Doliny Czystej Wody, gdzie odnajdziemy fundamenty dawnej skoczni narciarskiej, jej zarys z widoczną do dziś bulą. U stóp skoczni zobaczymy także pamiątkowy kamień upamiętniający budowę obiektu, a na przeciwległym wzgórzu pomnik niemieckiego skoczka, który nie przeżył upadku podczas turnieju skoków narciarskich. Na dobre podsumowanie naszej wędrówki wejdziemy jeszcze na jednoleśne wzgórze, z którego rozciąga się ciekawy widok na Starą Oliwę - zapowiadają organizatorzy.
Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Jak zapewniają organizatorzy, z trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku sześciu lat. Młodsze szkraby lepiej zabrać w nosidełku (z uwagi na dość wąskie i strome ścieżki organizatorzy odradzają wózki).

Niedziela, godz. 9:30-13:00, zbiórka Dwór Oliwski, wstęp wolny.

Kreatywna sobota - Lampki lawowe i kolorowe wulkanyBudumi zaprasza najmłodszych na kolorowe sobotnie warsztaty.

- Przygotujemy niesamowite lampki lawowe oraz kolorowe śniegowe wulkany. Zapraszamy wszystkich młodych miłośników eksperymentów. Będziemy lepić, mieszać i doskonale się bawić - zachęcają organizatorzy.
Zajęcia odbędą się oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Sobota, godz. godz. 11:00-12:00, bilet - 35 zł.
Jak spędzacie czas w trakcie pandemii?
45%

raczej w domu, unikamy spotkań i tłumów

45%

staramy się spędzać czas tak jak wcześniej, z zachowaniem środków ostrożności i trochę ograniczamy się do miejsc, gdzie nie ma tłumów

10%

tak jak przed pandemią, nic się nie zmieniło

zakończona

łącznie głosów: 159

ws