Rodzinny weekend bez nudy. Zobaczcie ciekawe atrakcje

7 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
ws
W ten weekend zapowiada się piękna pogoda na plażowanie. Więcej zdjęć (3)

W ten weekend zapowiada się piękna pogoda na plażowanie.

fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

W ten weekend zapowiada się piękna pogoda na plażowanie.

fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Nadchodzący weekend zapowiada się słonecznie i pewnie wiele osób postanowi wybrać się na trójmiejskie plaże. Jeśli jednak chcecie zaplanować wycieczkę za miasto albo aktywnie spędzić dzień, korzystając z trójmiejskich atrakcji, podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.Ciekawe miejsca i wydarzenia, w których możecie uczestniczyć w weekend:Imprezy dla dzieci w naszym kalendarzu


Gdzie na plażę?Miłośnikom plażowania i kąpieli oczywiście proponujemy spędzenie czasu na trójmiejskich plażach. Wcześniej warto jednak sprawdzić pogodę i czy na kąpielisku, na które się wybieracie, nie obowiązuje przypadkiem zakaz kąpieli - zobaczcie tutaj.

Wybierając się na plażę, możecie skorzystać boisk do plażowej siatkówki, np. w Sopocie przy wejściach nr 23 oraz 8/9 czy przy molo w Brzeźnie. Na plaży nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych - place zabaw znajdziecie w Gdańsku: w Brzeźnie - plac zabaw Gen. Zaruski i Morski, w Jelitkowie przy Potoku Oliwskim (ul. Jantarowa 7a); w Sopocie: przy alei Franciszka Mamuszki 21 oraz w parku Dolny Sopot; w Gdyni: przy promenadzie w Orłowie i na plaży miejskiej.

W okolicy trójmiejskich plaż można spędzić cały dzień - zobaczcie więc, gdzie możecie wybrać się na obiad i nie tylko.

Place i sale zabaw dla dzieci


Niedziela na rowerzeDla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, proponujemy rodzinną wycieczkę rowerową. Akcję w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku" organizuje miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i grupa rekreacyjna 3miasto.

Tym razem 12-kilometrowa pętla prowadzi przez leśne dukty w obrębie lasów górnego tarasu Gdańska, Sopotu i Gdyni. Po drodze zobaczymy liczne pomniki przyrody, w tym splecioną ze sobą sosnę i buka zwanych "Zakochaną Parą", poznamy szlaki turystyczne i sopockie ścieżki spacerowe. Na zakończenie wycieczki planowane jest też ognisko. Niedziela, godz. 9:30-13, wstęp wolny.

Weekendowa strefa aktywności przy Stadionie Energa GdańskW każdą sobotę i niedzielę wakacji gdański stadion zaprasza rodziny, grupy przyjaciół i wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas oraz odpocząć na świeżym powietrzu, do "Weekendowej Strefy Aktywności".

To świetny sposób na wakacje w mieście. Co weekend na mieszkańców i turystów odwiedzających Stadion Energa Gdańsk od godz. 11 do 17 czekają nowe atrakcje. Ze stałych punktów programu wymienić można m.in. dmuchańce dla dzieci, gry, zabawy i konkursy, fotobudkę, żywą maskotkę oraz zajęcia sportowe. Na głodnych czeka wspólne grillowanie i drobne przekąski.

W ramach Weekendowej Strefy Aktywności warto odwiedzić też stadionową Fun Arenę, czyli największy park rozrywki na Pomorzu. Na ponad 9 tys. m kw. przestrzeni znajduje się m.in. skatepark, escaperooms, plac zabaw dla dzieci, przestrzeń do pojedynku na laserowy paintball lub łuki, a także Movement Arena, gdzie można uprawiać m.in. parkour, kalistenikę czy taniec.

Place i sale zabaw dla dzieci


Na wycieczkę poza TrójmiastoDla tych, którzy w weekend woleliby wyjechać poza Trójmiasto, również mamy propozycje, w dwóch różnych kierunkach.

Pierwsza zaprowadzi was w okolice Elbląga, a konkretnie do Nowej Holandii - rodzinnego parku rozrywki. Park zajmuje aż około 64 ha i atrakcji w nim nie brakuje: Wyspa Potworów, replika osady Truso, minizoo, Wyspa Iluzji, rejs bezpłatnym tramwajem wodnym, Dwór Króla Artura, gabinet krzywych luster, trampoliny, park linowy dla najmłodszych, fascynujący labirynt, pobudzająca wyobraźnię kopalnia złota i wirujący tunel - tu każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dorośli znajdą także czas dla siebie - relaks i możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego, ale też - park linowy z prawdziwego zdarzenia. Otwarte w godz. 10-20, bilety: normalny - 39 zł, ulgowy - 35 zł, są tez bilety rodzinne 2+1 - 93 zł, 2+2 - 124 zł, 2+3 - 151 zł.

Niecodzienne wrażenia gwarantuje też Lemur Park, który znajduje się w Rumi. Tu wejdziecie do klatki z lemurami, zrobicie sobie zdjęcie z wężem czy nakarmicie egzotyczne zwierzęta. Osada rycerska pełna jest średniowiecznych zabaw - stroje rycerskie, strzelanie z kuszy, gry z drewna. Świetną zabawę gwarantuje ogromna strefa rozrywkowa - labirynt, minigolf czy trampoliny. Otwarte w weekend od godz. 9 do 20, bilety: normalny - 38 zł, ulgowy - 32 zł, są też bilety rodzinne - jeśli w ramach rodziny wchodzą trzy osoby (lub więcej), płacą ceny ulgowe (dzieci do trzech lat wchodzą za darmo).

ws