Rodzinny weekend w świątecznym klimacie

16 grudnia 2016 (artykuł sprzed 3 lat)
Anna Żukowska

Ostatni weekend przed świętami zapowiada się bardzo aktywnie. Zapraszamy was m.in. do opery, na mądry seans filmowy i do wyjścia do ogrodu botanicznego. Każdy znajdzie coś dla siebie, więc nie skupiajcie się tylko na porządkach i innych przygotowaniach do Świąt i znajdźcie czas na rodzinne wyjście.Weekendowe imprezy dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:

Mikołaj w operze

Zaczynamy od wizyty w Operze Bałtyckiej i spotkania z rodzeństwem Giovannim i Giuliettą, którzy razem z dziećmi odkrywają sekrety opery. Tym razem odwiedzi wszystkich wyjątkowy gość. Jak myślicie - kto to będzie? Zbliżają się święta, więc na scenę gdańskiej opery zawita sam Święty Mikołaj. Rodzice lub opiekunowie i dzieci razem współtworzą spektakl, przygotujcie się więc na odegranie małej roli. Poza spektaklem odbędą się też warsztaty gwiazdkowe dla rodzin, w trakcie których będzie m.in. dekorować pierniki. Niedziela, godz. 11 i 13. Bilet rodzinny (2+2): 50 zł.

Obrączkowanie ptaków i warsztaty rodzinne

Niedzielny poranek możecie z kolei spędzić w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo. Po co iść do ogrodu botanicznego w grudniu? Po pierwsze po to, żeby zobaczyć różne rośliny w ich zimowym wydaniu, po drugie po to, żeby podejrzeć z bliska dziko żyjące ptaki. Odbywa się tam cykliczna akcja liczenia ptaków prowadzona przez Fundację Akcja Bałtycka. Ptaszki są łapane w specjalne sieci, ważone, mierzone i obrączkowane, a potem oczywiście wypuszczane. Przy okazji można z bliska zobaczyć np. sikorkę bogatkę i dowiedzieć się o niej wielu ciekawych rzeczy. W godz. 10-12 odbędą się dodatkowo rodzinne warsztaty tworzenia ornitologicznych ozdób choinkowych. Chętni będą mogli upiec nad ogniskiem przyniesione z sobą kiełbaski lub jabłka. Niedziela, godz. 8-12, wstęp wolny.

Film dla dzieci

Wyjścia do kina chyba nigdy się dzieciom nie znudzą i warto wspierać ten zapał zwłaszcza kiedy można się wybrać na mądry i ważny film. W IKM odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dziecięcego Klubu Filmowego. Tym razem będzie to holendersko-belgijski film pt. "Sekrety wojny" (dla dzieci od 10-go roku życia). Opowiada o czasach drugiej wojny światowej i o tym, co nieodpowiedzialne zachowanie jednego dziecka może znaczyć dla innej rodziny. Sobota, godz. 12, wstęp wolny. Obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy

Na Targu Węglowym pojawiło się wiele atrakcji świątecznych dzięki Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu. Już z daleka widać wielkie koło widokowe, dzięki któremu możecie podziwiać rozświetlony, świąteczny Gdańsk. Na miejscu znajdziecie też wenecką karuzelę, lodowisko syntetyczne czy 8-metrowy Anielski Młyn. Spotkacie też Mikołaja, któremu będziecie mogli zdradzić swoje sekretne marzenia związane z prezentami. W soboty i niedziele po zmroku na ścianie Muzeum Bursztynu można oglądać wielkoformatowe animacje, opowiadające o magii i cieple świąt Bożego Narodzenia. Jarmark jest czynny codziennie, do 23 grudnia, w dni powszednie w godz. 11-20 a w soboty i niedziele godzinę dłużej. Koło widokowe i niektóre inne atrakcje na jarmarku są płatne.

Szopka z piasku

Na koniec mamy dla was zaproszenie na Wigilię Oliwską, która odbędzie się tydzień przed właściwą Wigilią Bożego Narodzenia. O godz. 15 zostanie podświetlona szopka z piasku, którą przez 9 dni rzeźbili artyści. W tym roku będzie ona bardzo gdańska. Na przykład Święta Rodzina spocznie u stóp Katedry Oliwskiej. Jakie jeszcze elementy będą inspirowane miastem - dowiecie się na miejscu. Po uroczystym podświetleniu szopki, obecni będą mogli sobie złożyć życzenia oraz zostaną zaproszeni na poczęstunek. O godz. 16:30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru. Sobota, godz. 15-17, wstęp wolny.