Rodzinny weekend w teatrze

3 stycznia 2014 (artykuł sprzed 8 lat)
Anna Żukowska
"Kamienica" Teatru Miniatura to jeden ze spektakli dla dzieci, na który możecie się wybrać. Więcej zdjęć (1)

"Kamienica" Teatru Miniatura to jeden ze spektakli dla dzieci, na który możecie się wybrać.

fot. Piotr Pędziszewski

"Kamienica" Teatru Miniatura to jeden ze spektakli dla dzieci, na który możecie się wybrać.

fot. Piotr Pędziszewski

Po sylwestrowych szaleństwach czeka nas spokojny weekend. Może więc rok 2014 zacząć od wizyty w teatrze? W repertuarze znajdziecie coś zarówno dla starszych jak i młodszych dzieci.Pogoda nie jest najgorsza, więc warto część weekendu spędzić na świeżym powietrzu. Jeśli obawiacie się wiatru - alternatywą dla spacerów nad Zatoką może być wycieczka do lasu. Szkoda tylko, że nie ma śniegu, bo wtedy najlepszą atrakcją byłoby zjeżdżanie z górki na sankach. Jednak nawet jego brak nie powinien was powstrzymać od wyrwania się z domu.

Po spacerze będziecie mieli jeszcze dużo czasu, żeby wybrać się całą rodziną do teatru. W ten weekend macie wiele ciekawych propozycji do wyboru. Dla dzieci nieco starszych, tych od 10-go roku życia, Teatr Miniatura zobacz na mapie Gdańska przygotował spektakl pt. "Kamienica". Opowiada on o szacunku dla odmienności, indywidualizmie i niestandardowym podejściu do życia. Co się stanie, kiedy do kamienicy Pod Świńskim Ryjem wprowadzi się nowa lokatorka, świnka Klara Kwik, która nieco się różni od innych mieszkańców? Jeśli jesteście ciekawi, co się wydarzy, musicie się wybrać na przedstawienie. Sobota, godz. 12, niedziela, godz. 17. Bilety 20 zł.

W Teatrze Muzycznym zobacz na mapie Gdyni zobaczycie "Tuwima dla dzieci". I nie tylko zobaczycie - twórcy spektaklu postawili na interakcję z małymi widzami. Dzieci losują numerki wierszy, które będą przedstawiane, więc za każdym razem ich kolejność jest inna. Są też zapraszane na scenę w charakterze aktorów. Podczas spektaklu poznacie lub przypomnicie sobie ok. 20 utworów Tuwima, które zresztą możecie recytować razem z aktorami. Nikt dzieci nie będzie uciszał. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od trzech do dziewięciu lat. Sobota, godz. 16, niedziela, godz. 12. Bilety 40-50 zł.

Pamiętacie Rumburaka, Pana Majera i tytułową księżniczkę Arabelę? Na scenie Teatru Wybrzeże zobacz na mapie Gdańska możecie ich znów zobaczyć. Zbieg okoliczności sprawia, że w Świecie Baśni dzieją się niepokojące rzeczy. Żeby wszystko doprowadzić do porządku, bohaterowie muszą się napracować, przeżywając przy okazji wiele przygód. To pierwsza na świecie adaptacja czechosłowackiego serialu "Arabela". Będą się na nim dobrze bawić zarówno rodzice jak i dzieci (zalecany dla pięciolatków i starszych). Sobota, niedziela, godz. 13. Bilety 20-30 zł.

Dla maluszków też się coś znajdzie. "Afrykańska Przygoda" to spektakl Teatru Miniatura przeznaczony "najnajów" czyli dla dzieci od pierwszego roku życia. Aktorzy nie są oddzieleni od dzieci sceną, a maluszki nie siedzą w teatralnych fotelach lecz na poduszkach rozłożonych na miękkiej wykładzinie. Nie bójcie się więc, że "nie wysiedzą" - mogą się swobodnie poruszać. Niedziela, godz. 15. Bilety: 18 zł.

Z młodszymi widzami możecie się też wybrać na przedstawienie dla dzieci do klubów - gdańskiego Miasta Aniołów zobacz na mapie Gdańska lub sopockiego Pick&Roll zobacz na mapie Sopotu. Ten pierwszy proponuje spotkanie z "Pomorskimi legendami". Poznacie bajki i legendy kaszubskie. Dowiecie się, kim jest Stolem i w jaki sposób jest on związany z Gdańskiem. Poznacie też bajkę o flądrze i "Gdyńską legendę". Niedziela, godz. 12:30, bilety: 10 zł. Z kolei dzięki przedstawieniu w Pick&Roll przeniesiecie się w kosmos. Poznacie nasz Układ Słoneczny, dowiecie się, jakie planety go tworzą i w jakiej odległości od Słońca krążą. To będzie prawdziwa Kosmiczna przygoda. Niedziela, godz. 13. Bilety 10 zł.

Opinie (17)

 • A w Operze.....tramwaje słychać..... (1)

  • 8 3

  • należy zlikwidować tramwaje !!!!

   Taką mam koncepcję !

   • 4 2

 • (3)

  Zapraszam także do "Plamy": 5.01. godz. 17.00 Teatr Qfer "Szopka chłopska". Bilety: 8 zł

  • 4 1

  • (2)

   a gdzie jest ''PLAMA''

   • 1 1

   • gdzie...

    na google hehe

    • 3 1

   • Na Zaspie, tuż przy pociągu. Pilotów 11

    • 1 0

 • Wcześniej! (1)

  Kto w piątek po południu planuje wyjście do teatru????
  Można tak zaplanować spacer na plac zabaw albo festyn rodzinny.
  Kiedy ktoś zacznie zamieszczać naprawdę pomocne pomysły na spędzenie czasu- tzn. minimum

  Kto w piątek po południu planuje wyjście do teatru????
  Można tak zaplanować spacer na plac zabaw albo festyn rodzinny.
  Kiedy ktoś zacznie zamieszczać naprawdę pomocne pomysły na spędzenie czasu- tzn. minimum tydzień wcześniej?
  Ja mam bilety na "Arabelę" kupione przed miesiącem. Chcąc to zrobić dzisiaj, musiałabym zadowolić się ostatnim rzędem. Albo pojedynczymi miejscami na rogach sali- tam moje dziecko-tam ja.
  "Tuwim dla dzieci"? I na sobotę, i na niedzielę wszystkie miejsca wyprzedane.
  Bez sensu ten artykuł.

  • 13 4

  • Każdy bezsens ma swój sens.

   • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać