Sopockie Lato na Łysej Górze i Family Cup, czyli z biegania na rower

16 czerwca 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.
Family Cup to zarazem XXVI amatorskie mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Więcej zdjęć (1)

Family Cup to zarazem XXVI amatorskie mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim.

fot. mat. prasowe

Family Cup to zarazem XXVI amatorskie mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim.

fot. mat. prasowe

W niedzielę, 20 czerwca, o godz. 11 rozpocznie się rywalizacja w XXVI amatorskich mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim Family Cup 2021 w Sopocie. Miłośnicy mają trzy trasy do wyboru na dystansach od 1500 metrów do 20 km. Prowadzone są zapisy online oraz na miejscu w dniu zawodów. Cena udziału wynosi 10-15 zł. To już kolejny aktywny weekend w Sopocie, gdyż w poprzedni ponad 100 osób rywalizowało w biegowym Sopockim Lecie na Łysej Górze.XXVI amatorskie mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim Family Cup 2021. Zapisz sięSopocki MOSiR oraz Stowarzyszenie Family Cup zapraszają do wzięcia udziału w XXVI amatorskich mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim Family Cup 2021. Zmagania rozpoczną się w niedzielę, 20 czerwca, o godz. 11.

Zawody będą toczyły się na dystansach od 1500 metrów do 20 km. Uczestnicy mają trzy trasy do wyboru. Pierwsza, o długości 500 metrów, będzie przygotowana dla dzieci w wieku 7-10 lat. Druga, o długości 1650 metrów, będzie przeznaczona dla młodziczek i młodzików. Natomiast trzecia, o długości 4250 metrów, dla pozostałych startujących.

Sportowe półkolonie w Trójmieście. Sprawdź ofertyZgłoszenia do zawodów przyjmowane są w siedzibie MOSiR Sopot ul. Bitwy pod Płowcami 67C, w godz. 8-14:30. Do uczestnictwa można przystąpić dzięki zapisom online na stronie familycup.com.pl. Można to również zrobić w dniu wydarzenia, do godz. 10:45 na parkingu przy Operze Leśnej ul. Moniuszki. Koszt waha się od 10 zł do 15 zł.

Na wszystkich uczestników czeka posiłek, losowanie nagród niespodzianek i puchary dla najlepszych w 14 kategoriach wiekowych i klasyfikacji rodzinnej.

- Do cyklu Family Cup wracamy po rocznej przerwie. Spotykamy się na sopockich trasach, które uważane są przez kolarzy za jedne z najpiękniejszych. Mamy trzy trasy do wyboru, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Podczas jazdy uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami pod górę i z góry, gdyż spotkają ich techniczne zjazdy. Na tych najbardziej niebezpiecznych postawione zostaną szykany, by zwolnić i nie zrobić sobie krzywdy. Mimo to do startu wymagane jest posiadanie kasku - mówi nam Józef Kamiński z sopockiego MOSiR.

Bezpłatne zajęcia dla aktywnych w Trójmieście. Sprawdź gdzie i kiedyBędą to kolejne wyzwania dla aktywnych, gdyż w miniony weekend w Sopocie akurat biegano. MOSiR, The North Event, BlackYewllowFood i Koliba Sopot zorganizowali Bieg Pod Górę na stoku Łysej Góry w ramach Sopockich 4 Pór Roku.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 uczestników w 18 kategoriach wiekowych. Najszybszy okazał się Florian Pyszel z Gdańska z czasem 16 minut i 6 sekund. Drugi był Arkadiusz Połeć z Gdyni, który na mecie zameldował się w czasie 16 minut 32 sekund, a trzeci - Błażej Król z Kębłowa - 17 minut i 1 sekunda.Wśród pań najlepsza była Ilona Mackiewicz z Wejherowa, która trasę 5 km pokonała w czasie 22 minut i 56 sekund. Za nią na mecie zameldowała się Katarzyna Simlat ze Złocieńca z czasem 23:15,95. Trzecia była Agnieszka Adamowicz z Sopotu, która na mecie zameldowała się z czasem 23:40,17.

Najstarszymi uczestnikami biegu byli: Jacek Bandurski z Sopotu (86 lat), który uzyskał czas 47:40,37 i Zofia Chojnicka z Gdańska (ponad 80 lat) z czasem 59:28,27. Wszyscy przy zapisach w biurze zawodów otrzymywali kosmetyk firmy Ziaja, a na mecie unikatowy medal w oczekiwaniu na ceremonię wręczenia statuetek i nagród rzeczowych.
Jaką aktywność lubisz bardziej?
6%

bieganie

56%

jazda na rowerze

23%

lubię jedno i drugie

15%

wolę inne aktywności

zakończona

łącznie głosów: 78

dak.