Spacer w zoo, kino czy warsztaty? Planujemy rodzinny weekend

22 marca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Anna Żukowska
W weekend warto spędzić czas aktywnie z rodziną. Więcej zdjęć (1)

W weekend warto spędzić czas aktywnie z rodziną.

fot. 123rf.com/ famveldman

W weekend warto spędzić czas aktywnie z rodziną.

fot. 123rf.com/ famveldman

W końcu przyszła wiosna, na którą tak długo czekaliśmy. W ten weekend zachęcamy do wyjścia na świeże powietrze, ale mamy też inne, ciekawe propozycje - wyjście do kina czy ciekawe warsztaty.
Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi:


Idziemy do zoo!Zaczynamy od gdańskiego zoo. "Zostaw w krzakach tego zwierzaka" to wydarzenie, podczas którego wspólnie odkryjecie tajniki wczesnowiosennej przyrody. W jego trakcie odbędzie się m.in. prelekcja przyrodnika o roślinach i zwierzętach, które możemy spotkać w trójmiejskich lasach, a po niej spacer po zoo połączony z poszukiwaniem wiosny. Dojdziecie do chatki "Góralki", gdzie odbędą się warsztaty kreatywne, gra edukacyjna oraz ognisko - zabierzcie swój prowiant. Atrakcje są dostępne w cenie biletu wstępu (10-15 zł, bilet rodzinny: 40 zł). Niedziela, godz. 11:30-14.

Żegnamy zimęGrodzisko również organizuje powitanie wiosny. Podczas imprezy plenerowej wspólnie wykonacie wielką marzannę, a ci, którzy będą chcieli stworzyć swoją własną, mniejszą wersję, będą mieli okazję to zrobić podczas warsztatów. Odbędzie się także ognisko, podczas którego będziecie mogli upiec jabłka lub kiełbaski (prowiant zabierzcie z sobą) oraz uroczyste spalenie marzanny, żegnające zimę na dobre. Sobota, godz. 12-15. Wstęp wolny.

"Zoo" w kinieGdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wydarzenie wokół dnia świętego Patryka. Święto przypadające na 17 marca to dzień narodowy Irlandii. Z tej okazji odbędzie się projekcja filmu pt. "Zoo". To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopca, który postanawia uratować małe słoniątko z zoo podczas niemieckiego bombardowania w Belfaście w 1941 roku. Po filmie, o godz. 14:30, odbędą się warsztaty, które przeprowadzi Fundacja Kultury Irlandzkiej. Sobota, godz. 12. Bilety: 15-18 zł.

Warsztaty filmowe dla dzieciZostajemy w filmowym klimacie - w Galerii Morena odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu Akademii Moreny. W tym roku tematem przewodnim będzie film. W trakcie zajęć odbędą się m.in. warsztaty aktorskie, operatorskie, z animacji czy z charakteryzacji. Podczas comiesięcznych zajęć uczestnicy zbierają punkty za obecność oraz wykonywanie zadań w swoich dzienniczkach. Osoba, która uzbiera najwięcej punktów w całym cyklu, wygra wycieczkę do parku rozrywki Tropical Islands pod Berlinem. Sobota, godz. 12-17, wstęp wolny.

Jak uchronić dziecko przez uzależnieniem od technologii?Na koniec polecamy ważne spotkanie - Projekt Rodzinka w Rivierze. To cykl bezpłatnych miniwykładów, w trakcie których możecie się spotkać z ekspertami. Tematem najbliższego spotkania będzie uzależnienie dzieci od nowoczesnych technologii, takich jak smartfony czy tablety. Dowiecie się m.in., jak sobie z tym radzić, jak objawia się hejt w sieci, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo oraz jak objawia się uzależnienie od urządzeń elektronicznych. Spotkanie poprowadzą Kornelia Kalinowska i Katarzyna Kuchnowska z Fundacji Nieustraszone. Sobota, godz. 14. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: socialmedia@centrumriviera.pl.

Opinie (15) 2 zablokowane

 • standardowo sobota w sklepach (3)

  najpierw hipermarkety budowane, potem spożywcze, powrót do domu wieczorem na kolację. A niedziela? No cóż, skręcanie szafek, montaż drzwi, wanny, potem jedzenie. I tak do następnego weekendu. Także weekend znowu w trasie.

  • 12 2

  • a może tak na kawę do swojego proboszcza?

   tak se pooglądać tam te piękne kobiety i szybkie samochody :)))

   • 2 2

  • Polecam (1)

   Na Garnizonie korty do badmintona . Super zabawa

   • 1 0

   • a jakieś szczegóły? Kiedyś były korty na "Osiedlu Młodych" nie wiem jak jest teraz

    Odnośnie zakupów, stoimy w kolejce. Wszyscy coś kupują. Chyba kupię jeszcze jedna wannę, później może nie być.

    No i trasa. Tylko pół godziny zajął wjazd na parking.

    • 1 0

 • (3)

  A ja polecam akwarium w Gdyni. Można sobie przypomnieć Stare dobre czasy.

  • 9 5

  • też kiedyś byłeś rybą?

   • 8 1

  • ale tam już kompletnie NIC nie ma do oglądania (1)

   aż dziw, że w ogóle jeszcze coś tam u nich w tym akwarium jeszcze pływa? bo 90% to wypchane eksponaty za szybą i makieta dna bałtyku ... jak za biedy PRLu było - tak to jest do dziś

   • 1 4

   • akurat w ten weekend

    jest duże wydarzenie dla gości indywidualnych w cenie biletów i są dodatkowe atrakcje z okazji dnia ochrony morza bałtyckiego.

    • 4 1

 • w pracy, jak każdy prawie... ,teraz to praktycznie cały tydzień się pracuje, ewentualnie w Niedziele się nadrabia inne zaległości około pracowe lub porządkowe.

  • 6 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.