Spotkanie z lwami, podglądanie gwiazd i teatr - planujemy rodzinny weekend

9 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Anna Żukowska

Jeśli właśnie nie wyjeżdżacie lub nie wracacie z wakacji, to czas najwyższy zrobić plany na najbliższy weekend. Dokąd się wybrać? Proponujemy pikniki rodzinne, wyjście do zoo i wspólne oglądanie nocnego nieba.
Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Święto lwówZaczynamy od Międzynarodowego Dnia Lwa w gdańskim zoo. W sobotę poznacie kilka tajemnic związanych z lwami mieszkającymi w naszym ogrodzie zoologicznym. Będziecie mogli zobaczyć ich poranny posiłek (godz. 10), a chwilę później przekonać się, jak tym dużym kotom idzie rozpakowywanie prezentów przygotowanych przez opiekunów. Podczas wydarzenia nie zabraknie stoisk animacyjno-edukacyjnych, a także spotkań i opowieści opiekunów zwierząt. Dodatkowo, o godz. 13:30, w sali edukacyjnej odbędzie się spotkanie pt. "Dokąd zmierza lew?". Dowiecie się na nim m.in., jak dziś wygląda populacja lwów i jak je ratować. Sobota, godz. 10-14, wstęp w ramach biletu: 25-30 zł.

Co się dzieje na niebie?Mamy też coś dla tych, którzy nie lubią latem chodzić wcześnie spać. Wybierzcie się do Hevelianum, bo tam czeka na was Nocne Podglądanie Wszechświata. A o tej porze roku najlepiej jest obserwować Perseidy. W zrozumieniu niektórych mechanizmów wszechświata pomoże wam edukatorka-astronomka, Magdalena Maszewska. Będziecie mogli zapolować na Perseidy, zwane potocznie "spadającymi gwiazdami" - weźcie z sobą coś ciepłego do ubrania i koc, bo najlepiej je zobaczyć na leżąco. Do waszej dyspozycji będzie też teleskop, przez który zajrzycie w gwiazdy. Sobota, niedziela, godz. 20:30 i 22:30. Bilety: 20 zł.

Pikniki rodzinneW ten weekend odbywają się zawody Enea Ironman Gdynia, a rodzinną imprezą towarzyszącą jest Dzielnicowy Ironman na Chwarznie-Wiczlinie. W jego ramach odbędą się dwa pikniki rodzinne. Na terenie rekreacyjnym przy ul. Okrężnej zobacz na mapie Gdyni będziecie mogli skorzystać z dmuchańców i zajęć sportowych dla dzieci. Powstanie tam także stanowisko grillowe, więc zabawę będziecie mogli połączyć z obiadem pod chmurką. Niedziela, godz. 11-14, wstęp wolny. Na drugim, które odbędzie się na terenie polany zobacz na mapie Gdyni za budowanym komisariatem przy Sokółce, również pojawią się dmuchańce, wielkie trampoliny i dmuchany zamek dla najmłodszych. Nie zabraknie zabaw i animacji dla dzieci oraz konkursów z drobnymi nagrodami. Również tutaj powstanie stanowisko grillowe. Niedziela, godz. 12-18, wstęp wolny.

Pociąg do miasta z bajkąW ramach Festiwalu Pociąg do Miasta można zobaczyć spektakle teatralne grane w terenie. W piątkowy wieczór możecie się wybrać z dziećmi na Bajkę o księciu Pipo i jego czerwonym koniku, którą zobaczycie na skwerze dawnego Kina Polonia zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia. Pipo przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. To historia o dorastaniu, przemijaniu, wierności sobie i sile przyjaźni. Nie brakuje jej żywego tempa i urokliwej scenografii. Piątek, godz. 17, wstęp wolny.

Jarmark dla dzieciNa koniec przypominamy, że do 15 sierpnia, na pl. Kobzdeja zobacz na mapie Gdańska, codziennie czekają na was atrakcje. Jest to trzygodzinny blok tematyczny, którego częścią jest dobrze nam wszystkim znane Bajkowisko, czyli spektakle dla dzieci. W piątek zobaczycie spektakl pt. "Ali Baba i Czterech Rozbójników", w sobotę "Książę Papusz i jego przyjaciele"", a w niedzielę "Legendy znad morza". Spektakle zaczynają się o godz. 16. Wcześniej, o godz. 14, możecie wyjść na scenę i zaprezentować wszystkim swój talent (ten blok trwa tylko 20 minut, więc bądźcie punktualnie). Później, do godz. 16, odbywają się zabawy i warsztaty. Codziennie do 15 sierpnia, w godz. 14-17, wstęp wolny.