Spotkanie z naukowcami, teatr czy kino dla najmłodszych? Planujemy weekend

25 września 2020, 8:00
ws

Pokazy naukowe, spotkanie z kosmitami na deskach teatru, wspólne czytanie czy festiwal filmowy - zapowiada się ciekawy weekend, pełen różnych atrakcji. Polecamy wam wydarzenia, na które warto się wybrać w wolnym czasie z rodziną.
Imprezy dla dzieci w naszym kalendarzu


Noc naukowców w Gdańsku i GdyniŚwietną weekendową zabawę zaczynamy już w piątkowy wieczór - pokazy i naukowe eksperymenty zobaczycie podczas Europejskiej Nocy Naukowców w Gdańsku i Gdyni.

Czy światłem można rysować? Czy podpalone rzeczy zawsze płoną? Czy można zobaczyć powietrze? O tym przekonać się będzie można w gdańskim Hevelianum. Na miejscu nie zabraknie widowiskowych eksperymentów z użyciem ognia, dymu i światła, a na chętnych czeka gra terenowa. Piątek, godz. 18, wstęp wolny.

Kto z nas w dzieciństwie nie marzył o tym, aby posiąść moc superbohatera? Wyobrażenia nadludzkiej siły, niespotykanej szybkości, możliwości wznoszenia się, bycia niewidocznym - z pewnością wielokrotnie przemknęły przez myśl niejednego dziecka i dorosłego, szczególnie fanów Kapitana Ameryki lub Kapitan Marvel.

W świecie przyrody supermoce to nic nadzwyczajnego. Zwierzęta w drodze ewolucji wykształciły wiele umiejętności, o których my ludzie możemy tylko pomarzyć. Podczas Nocy Naukowców w Centrum Nauki Experyment w Gdyni poznacie wielu naukowców, pasjonatów, edukatorów. Zobaczycie zwierzęta w nowej odsłonie, dowiecie się wielu niesamowitych rzeczy o waszych pupilach i pozornych szkodnikach. W programie m.in.: wciągające warsztaty, zabawne popularnonaukowe wykłady, specjalnie przygotowana strefa lotów i oczywiście wystawa, którą poznacie od innej strony. Będziecie mieli okazję wziąć udział w interaktywnej grze: stawicie czoła przyrodniczym wyzwaniom i odkryjecie zwierzęce supermoce. A to tylko niektóre z atrakcji. Piątek, godz. 19-23, wstęp 15-25 zł.

Kosmici w teatrzeZ naukowych eksperymentów i supermocy przenosimy się do... kosmosu. A właściwie na scenę Teatru Miniatura, gdzie zobaczymy "Kosmitów".

Pia jest kapitanką promu kosmicznego. Razem z dorastającą córką, starzejącą się mamą i niestabilnym emocjonalnie androidem starają się zarobić na życie, organizując wycieczki po galaktyce. Pewnego dnia ich statek zostaje zaatakowany przez kosmitów. Czy nasi bohaterowie zostaną zjedzeni przez przedstawicieli obcej cywilizacji? I czy pasażerowie promu jeszcze kiedykolwiek wybiorą się z nimi na wycieczkę? "Kosmici" to spektakl w zaskakujący i świeży sposób mówiący o takich zagadnieniach, jak: ekologia, różnorodność i relacje rodzinne. To przedstawienie familijne, dla całej rodziny. Sobota, godz. 12 i 15 oraz niedziela, godz. 15, wstęp 30 zł.

Place i sale zabaw dla dzieci


Rodzinne granie w Monopoly GdyniaTeraz coś dla miłośników planszówek i... Gdyni. W Konsulacie Kultury pojawią się stanowiska, na których będzie można zagrać w gdyńską edycję Monopoly. Gra polega na kupowaniu najlepszych gdyńskich obiektów, pięknych domów i hoteli oraz zbieraniu czynszu z posiadanych nieruchomości. Walka trwa o zostanie najlepszym inwestorem w gdyńską infrastrukturę. Podczas gry można wymieniać się z innymi graczami i czekać na kolejne okazje na aukcjach. To świetna okazja do wspólnej zabawy z rodziną i spotkania ze znajomymi. Sobota, godz. 10-14, wstęp wolny.

Wielka zbiórka książekW waszym domu zalegają stosy przeczytanych książek? Może pora zrobić miejsce na nowe egzemplarze i przy okazji zrobić coś dobrego. Trwa Wielka Zbiórka Książek - ogólnopolska akcja Fundacji Zaczytani.org, dzięki której dziesiątki tysięcy książek trafi do szpitali oraz placówek pomocowych. W sobotę, 26 września, w Forum Gdańsk odbędzie się wydarzenie czytelnicze, podczas którego również będzie można oddać przeczytane książki. W programie między innymi: bajkoterapia dla dzieci, premiera nowej bajki edukacyjnej, quiz książkowy dla dzieci (z nagrodami), zaczytana strefa relaksu dla dorosłych, zaczytana strefa relaksu dla dzieci. Sobota, godz. 11-14, wstęp wolny.

Kina w Trójmieście


Dla młodych wielbicieli kinaNa koniec coś dla młodych wielbicieli kina. Rusza 7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci - w programie tej edycji znajdzie się ponad 150 tytułów - filmów pełnometrażowych i zestawów filmów krótkich, animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów wybranych dla widzów od czwartego roku życia.

W kinie Żak od 26 września do 4 października będzie można zobaczyć dziewięć filmów z Konkursu Głównego, a publiczność kinowa będzie mogła zagłosować na swój ulubiony film. Sobota, niedziela, godz. 10, bilety od 8 do 14 zł.

ws