Teatr, festyn czy eksperymenty. Planujemy rodzinny weekend z atrakcjami

20 sierpnia 2021, 8:00
ws
Jak planujecie spędzić nadchodzący weekend? Więcej zdjęć (1)

Jak planujecie spędzić nadchodzący weekend?

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Jak planujecie spędzić nadchodzący weekend?

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Do końca wakacji pozostały niespełna dwa tygodnie. Jak planujecie spędzić nadchodzący weekend? Plaża, spacer, a może szukacie atrakcji? Podpowiemy, jak zaplanować ciekawie czas.Wydarzenia dla dzieci i rodzin w Trójmieście w weekend 21-22.08Wakacje na Górze GradowejOdkrywanie podwodnego świata, science show o czterech żywiołach, nocne spotkania z duchami Góry Gradowej, wystrzały z repliki armaty, pokazy mappingu 3D i relaks w otoczeniu przyrody w środku miasta. To już przedostatni weekend Wakacji na Górze Gradowej, które organizuje Hevelianum. Co ciekawego możecie zaplanować?

Każdy w swoim przydomowym ogródku, na tarasie czy balkonie może ugościć pożyteczne owady po królewsku. Podczas specjalnych warsztatów zbudujecie dla nich domek, zabierzecie go ze sobą i zaprosicie do niego nowych mieszkańców. Sobota - niedziela godz. 11:00, 12:30, 14:00 | 7-9 lat, wstęp 25 zł/os., 1 opiekun bezpłatnie.

Tu przemierzycie wszystkie kontynenty wszerz i wzdłuż, odkryjecie prawa przyrody rządzące światem i naszym codziennym życiem, a do tego przekonacie się, że matematyka jest nie tylko bardzo przydatna, ale też zabawna i inspirująca. Sobota - niedziela godz. 10:00-18:00 - dla dzieci w wieku szkolnym i dorosłych, wstęp - 20 zł/os. ulgowy, 25 zł/os. normalny, 60 zł rodzinny.

Rozłóżcie fizykę na łopatki w serii widowiskowych i zaskakujących eksperymentów z elektrycznością, ogniem, powietrzem i zimnem. Chociaż zwykle nauka nie jest dziecinnie prosta, to w takim wydaniu zapewni mocne wrażenia. Sobota - niedziela godz. 12:00, 14:00 (wiek 8+), wstęp 20 zł/os. ulgowy, 25 zł/os. normalny.

Gdański Piknik HumanitarnyGdański Rodzinny Piknik Humanitarny to wydarzenie, które przybliży wam ideę humanitaryzmu. Znajdziecie tu atrakcje dla młodszych i nieco starszych, zobaczycie pokazy dronów wykorzystywanych podczas misji humanitarnych, prelekcje osób, które przybliżą wam ideę humanitaryzmu, zabawy i edukacyjne animacje dla dzieci, loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na misje humanitarne, wieczorny seans filmowy pod chmurką.

Sobota, godz. 12:00 - park Reagana Gdańsk, ul. Piastowska.

Rodzinne wakacje w ExperymencieW wakacje Centrum Nauki Experyment czeka na was codziennie od godz. 9 do 19. Co znajdziecie w środku? Pięć wystaw stałych, pokazy, warsztaty i przede wszystkim długie godziny świetnej zabawy połączonej ze zdobywaniem wiedzy. Możecie eksplorować centrum samodzielnie, skorzystać z możliwości zwiedzania z edukatorem lub połączyć wizytę na wystawach z rodzinnymi warsztatami wakacyjnymi.

Dla najmłodszych przygotowano specjalne morskie doświadczenia. Nie zabraknie też wyzwań konstruktorskich. Warsztaty rodzinne dla najmłodszych to przyjemnie spędzony czas z dzieckiem, a przy tym krok do rozwinięcia ważnych umiejętności. Będzie kolorowo i kreatywnie.

Godz. 10:30, 13:30, 16:30 - czas ok. 45 minut - bilety 30 zł za osobę: wstęp na warsztaty i wystawy.

Na starszaków (6+) czeka kurs na otwarte morze. Chcecie zostać kapitanem okrętu podwodnego? Dowiedzieć się, jak poprawnie wiązać węzły? W jaki sposób odczytać mapę i nadać wiadomość, używając kodu Morse'a? Jak działa sonar, a jak peryskop? Na warsztatach wykorzystywane jest szkło laboratoryjne i wiele kreatywnych doświadczeń. Marynistyczna przygoda w Experymencie to doskonała okazja do zabawy z rówieśnikami, by wspólnie sprostać wyzwaniom morskiej ekspedycji.

Godz. 12:00, 15:00 - czas ok. 60 minut - bilety 30 zł za osobę: wstęp na warsztaty i wystawy.

Przygody Koziołka Matołka na scenie letniej w FaktoriiPo ciepłym przyjęciu przez trójmiejską publiczność trzech opowiastek o Koziołku Matołku zrealizowanych w ramach "lekcji niegrzeczności" ich twórcy postanowili tchnąć w Koziołki nowe życie sceniczne i rozwinąć udramatyzowane czytanie do formy przedstawienia. Szalonego przedstawienia akcji, w którym tytułowy bohater przemierzy cały świat w poszukiwaniu Pacanowa. Bez względu na to, czy dotrze on do celu swej wędrówki, czy też nie - to po drodze będzie się działo.

Niedziela, godz. 14:00 - wstęp bilet normalny: 45 zł, bilet ulgowy: 35 zł - Scena Letnia Pruszcz Gdański - Park Kulturowy Faktoria.

ws

Opinie (11)

 • Mało tych propozycji...

  polecam gry parkowe które odbywają się co niedzielę w innej dzielnicy Gdańska

  • 2 1

 • Będziemy stać w korku na obwodnicy a potem tłuc samochód po dziurach gdańskiego śródmieścia (2)

  żeby dowiedzieć się że brak już wolnych miejsc, słuchając Miłości w Zakopanem Sławomira Łysego, siedząc w sandało-skarpetach polskich pospolitych. O taki weekend planuję z rodziną.

  • 4 2

  • No cóż

   Większość ludzi inteligencja nie grzeszy, więc rodzice dzieci i ich dzieci również.

   • 2 0

  • każdy robi to co lubi

   • 1 0

 • (3)

  My w weekend jedziemy do energylandii. Te gdańskie atrakcje mogą się schować

  • 3 3

  • Popieram (2)

   Mniej patologii będzie w naszym mieście

   • 1 2

   • (1)

    Patologia tam nie jeździ, ale widocznie nigdy nie byleś/byłaś to nie wiesz

    • 1 2

    • Jeżdzi

     Takie jest moje zdanie po tym, czego doświadczam.

     • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.