Teatr, kino czy warsztaty stolarskie? Planujemy weekend

28 lutego 2020, 9:30
Anna Żukowska

Żegnamy się z lutym i witamy z marcem. W ten weekend będziemy mieli do wyboru sporo aktywności rodzinnych. Zastanowiliście się już, dokąd się wybierzecie?Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Idziemy do teatruTak jak w ubiegłym tygodniu zaczynamy od propozycji wyjścia do teatru, przed nami kolejna premiera spektaklu dla dzieci. Tym razem zaprasza Teatr Miniatura. "Kosmici" to spektakl dla nieco starszych dzieci, od dziewiątego roku życia. Twórcy zapowiadają, że będą się na nim dobrze bawić i dzieci, i dorośli. Poznacie Pię, która jest kapitanką promu kosmicznego. Razem ze swoją córką, mamą i androidem starają się zarobić na życie, organizując wycieczki po galaktyce. Jednak pewnego dnia ich statek zostaje zaatakowany przez kosmitów. Czy sympatyczni bohaterowie zostaną zjedzeni przez przedstawicieli obcej cywilizacji? Uwaga! Na spektakl macie szansę wejść bez biletów, jeśli wygracie nasz konkurs. Niedziela, godz. 17, bilety na premierę: 40 zł. Kolejna sobota (7 marca), godz. 12, bilety: 22-25 zł.

Smakowita architekturaW Budumi, sali zabaw pełnej różnych klocków, odbywają się warsztaty dla dzieci w wieku 4-10 lat pt. "Smakowita architektura". W ich trackie uczestnicy poznają różne kraje właśnie poprzez najbardziej charakterystyczne budynki oraz popularne potrawy. Oczywiście organizatorzy wybrali takie potrawy, które dzieciom najbardziej smakują. W sobotę będziecie poznawać Stany Zjednoczone wraz ze słynnymi wieżowcami oraz... zrobicie polane lukrem donughts, czyli po polsku: oponki. Warsztaty trwają dwie godziny, obowiązują na nie zapisy: kontakt@budumi.pl. Sobota, godz. 16, wstęp: 60 zł.

Otwarty IKMDla nieco starszych dzieci (7-11 lat) mamy propozycję od Instytutu Kultury Miejskiej. W piątkowy wieczór odbędą się tam warsztaty o architekturze regionalnej pt. "Podcieniowe love". To rodzinne warsztaty o architekturze regionalnej bliskiego sąsiedztwa Gdańska - Żuław Wiślanych. Na spotkaniu dzieci wraz z opiekunami poznają elementy żuławskiego krajobrazu i stworzą drewnianą makietę tradycyjnego domu podcieniowego. Dowiecie się również, co to jest krajobraz, jak wyglądały kiedyś domy na wsi, z czego je budowano i kto w nich mieszkał. Wspólnie z prowadzącą zbudujecie z dostarczonych materiałów model domu podcieniowego. Obowiązują zapisy: podcien@gmail.com. Piątek, godz. 17, wstęp wolny.

Majsterkowanie dla dzieciJuż kiedyś pisaliśmy o Miejskiej Stolarni, ale może nie wszyscy z was trafili na tę informację. Odbywają się tam różne warsztaty, można też samodzielnie wynająć stanowisko i stworzyć coś, co jest nam potrzebne w domu. W ten weekend przygotowano coś dla rodzin. W sobotę starsze dzieci (od ośmiu lat) wraz z opiekunami mogą się wybrać na zajęcia, podczas których zbudują skrzynki, w których można np. przechowywać zabawki. Podczas warsztatów dzieci będą mogły skorzystać z wkrętarki, gwoździarki pod opieką prowadzącego, piły ręcznej oraz wielu innych narzędzi ręcznych. To, co wykonacie, zabieracie oczywiście do domu. Sobota, godz. 10. Wstęp: 75 zł. Zapisy: kontakt@miejskastolarnia.com.pl. W niedzielę natomiast młodsze dzieci (powyżej czterech lat) poznają podstawy stolarstwa. Będą budować, kleić i malować drewniane elementy. A co z tego powstanie? To już pytanie do małych uczestników. Niedziela, godz. 10. Wstęp: 50 zł. Zapisy: kontakt@miejskastolarnia.com.pl.

Spotkanie z Myszką MickeyRozpoczęliśmy od teatru, a skończymy na kinie. W kinach Helios w Gdyni i w Gdańsku (Metropolia, Forum, Alfa Centrum) odbędzie się szósta edycja "Disney Junior w kinie", czyli seria pokazów uwielbianych przez dzieci i połączonych z dużą dawką edukacji i rozrywki. Myszka Miki, jako interaktywny prowadzący, zaprosi widzów do wspólnej zabawy także z innymi bohaterami oraz do tańców przy serialowych piosenkach (m.in. z Lwiej Straży). Sobota, niedziela, godz. 10:30 i 12:30. Bilety: 14-22 zł.