Teatr na plaży i rolkowisko. Weekend pełen atrakcji dla rodzin

18 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Anna Żukowska

Najbliższy weekend to spora dawka atrakcji dla rodzin, proponujemy m.in. warsztaty podczas festiwalu literackiego, zajęcia połączone z wycieczką rowerową czy wizytę na rolkowisku. Podpowiadamy, jak ciekawie spędzić czas z rodziną korzystając z bezpłatnych atrakcji.Atrakcje dla rodzin w Trójmieście:

Warsztaty literackie w Sopocie

O tym, że wspólne czytanie z dziećmi nie tylko rozwija ich wyobraźnię, ale także buduje trwałą więź z rodzicem, nie trzeba nikomu przypominać. W ten weekend będziecie mieli okazję przekonać się, że książki to coś, co łączy się z zabawą. Do niedzieli, w ramach Festiwalu Literacki Sopot, będziecie mogli wziąć udział w różnych spotkaniach i warsztatach organizowanych z myślą o najmłodszych. W sobotę, w Muzeum Sopotu (godz. 11) odbędą się warsztaty z wydawnictwem Tako pt. "Akcja Demokracja", w niedzielę o tej samej godzinie: "Typografia liczb". W Sopotece dla nieco starszych dzieci i młodzieży przygotowano sobotnie warsztaty ilustratorskie (godz. 10:30-12), na które obowiązują zapisy. Z kolei w parku Północnym czekają na was i w sobotę, i w niedzielę kreatywne spotkania z książkami dla dzieci w wieku 3-10 lat (godz. 13), a w sobotę dodatkowo spotkanie dla młodzieży w wieku 13-15 lat (godz. 15). Wstęp wolny.

Rowerem do Orłowa

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na Ścieżki - warsztaty, podczas których... pojeździcie na rowerach. Oczywiście nie po wystawie - wspólnie pojedziecie na wycieczkę do Orłowa. Tam, w Liceum Plastycznym, stworzycie albumy fotograficzne, których tematem przewodnim będzie morze. Będziecie tworzyć albumy z fotografii ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Dzięki nim sprawdzicie, jak nadmorski krajobraz zmieniał się na przestrzeni wielu lat. Sobota, godz. 11-15, wstęp: 10 zł. Zapisy: zapisy@muzeumgdynia.pl.

Spektakl nad morzem

Na placu przed Zatoką Sztuki odbędzie się przedstawienie dla dzieci pt. "Morskie Opowieści". Spektakl przeniesie małych widzów na pokład statku, gdzie rozpoczną rejs pełen przygód. Rozśpiewana załoga opowie o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny.

Akrobacje na linie

Warto się też wybrać całą rodziną do Gdyni na Red Bull Slackship, gdzie na linach rozwieszonych między masztami Daru Młodzieży zobaczycie światową elitę specjalistów od zapierających dech w piersiach akrobacji. Będzie widowiskowo, warto się więc pojawić na skwerze Kościuszki i kibicować śmiałkom, którzy będą balansować na linie rozpiętej 25 metrów nad pokładem. Sobota, godz. 15-18, wstęp wolny.

Idziemy na rolki!

Aktywnie spędzicie czas w Ergo Arenie, która w niedzielę zamieni się w Rolkowisko. Aż 4 tys. metrów kwadratowych zostanie udostępnionych miłośnikom rolek. Powstanie tam pięć stref jazdy - część do nauki od podstaw, strefa hokeja na rolkach, strefa nauki jazdy dla zaawansowanych, tor do jazdy w kółko oraz strefa freestyle. Na miejscu będą instruktorzy, którzy podpowiedzą, jak zacząć swoją przygodę z rolkami lub jak ulepszyć technikę jazdy. Niedziela, godz. 16-21, wstęp wolny.