Teatr, rodzinny piknik czy zwiedzanie zajezdni? Zaplanuj z nami rodzinny weekend

10 maja 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Anna Żukowska
W weekend warto wybrać się na rodzinny piknik. To jedna z naszych propozycji. Więcej zdjęć (2)

W weekend warto wybrać się na rodzinny piknik. To jedna z naszych propozycji.

fot. 123rf.com/Dmitriy Shironosov

W weekend warto wybrać się na rodzinny piknik. To jedna z naszych propozycji.

fot. 123rf.com/Dmitriy Shironosov

Macie już plany na najbliższe dni? Podpowiadamy, dokąd się wybrać z rodziną. Możecie wybierać m.in. spośród: zwiedzania zajezdni trolejbusowej, pikniku, wyjścia do kina i ciekawych warsztatów.Zajrzyj do zajezdniZaczynamy od Dnia Otwartego Zajezdni Trolejbusowej. W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich będziecie mogli zajrzeć do zamkniętej na co dzień dla osób postronnych zajezdni. W programie, oprócz zwiedzania z przewodnikiem tego ciekawego miejsca "od kuchni", gry i konkursy z nagrodami, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz prezentacja zabytkowych trolejbusów. Będzie też można oczywiście obejrzeć najnowszy nabytek gdyńskiego ZKM - przegubowe trolejbusy, które dopiero od niedawna jeżdżą po mieście. Niedziela, godz. 12-15, wstęp wolny.

Wspólne grillowanieA może wybierzecie się na sąsiedzkie grillowanie na sopocki Stadion Leśny? Impreza będzie podzielona na cztery strefy: sportową, rozrywkową i gastronomiczną oraz strefę zdrowia. Będzie m.in. dmuchany plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnia, boiska, na których będzie można zagrać w siatkówkę, koszykówkę czy badmintona, tor przeszkód i strefa parkour. Pojawią się food trucki, będzie też ognisko i grill - zabierzcie z sobą kiełbaski. Poza tym na scenie pojawią się dzieci z występami wokalnymi i tanecznymi. Niedziela, godz. 11-16, wstęp wolny.

Warsztaty w teatrzeTeatr Szekspirowski zaprasza na kolejne z cyklicznych spotkań dla rodzin. Tym razem tematem przewodnim warsztatów będzie plakat teatralny. Jego tajemnice odkryjecie podczas podchodów po zakamarkach budynku, gdzie poukrywały się plakaty z różnych spektakli, wydobyte z archiwum teatru. Na końcu zaś stworzycie swoje własne dzieła. Przy okazji dowiecie się, w jaki sposób powstają plakaty i jakimi technikami można je stworzyć. Niedziela, godz. 11:30, 13:30 i 16:30. Bilety: 10 zł/osoba.

Wiele atrakcji czeka najmłodszych w weekend w Trójmieście. Więcej zdjęć (2)

Wiele atrakcji czeka najmłodszych w weekend w Trójmieście.

fot. 123rf.com/Ian Allenden

Wiele atrakcji czeka najmłodszych w weekend w Trójmieście.

fot. 123rf.com/Ian Allenden

Muzyka w owocachJedziemy do tuBAZY, a tam czeka na was coś bardzo ciekawego - dźwięki wydobyte z owoców. Dowiecie się m.in. czy owoce i warzywa przewodzą prąd. Jak myślicie? I jakie właściwie właściwości ma prąd. Na warsztatach będziecie wydobywać dźwięki z owoców, czekają na was eksperymenty i dużo dobrej zabawy. Sprawdzicie też, czym jest przewodnictwo prądu i jak można je wykorzystać do świetnej zabawy. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat. Sobota, godz. 11:30. Bilety: 30 zł. Można kupić poprzez stronę organizatora.

Bajka w kinieNa koniec mamy zaproszenie do Gdyńskiego Centrum Filmowego. W pierwszej części spotkania obejrzycie wybrane odcinki klasycznych polskich animacji: "Agi Bagi", "Kostka i Kulek" i "Wiercimisie". Dodatkowo, po seansie, będziecie mogli zajrzeć do mobilnego planetarium, które pozwoli najmłodszym spojrzeć na niebo z innej perspektywy. Pokazy odbywają się o godz. 9:30, 10, 10:30, 11, oraz 11:30. Sobota, godz. 10. Bilety: 12 zł.

Opinie (7) 2 zablokowane

  • no takie atrakcje, że sam nie wiem co wybrać

    • 9 0

  • Wybieram zwiedzanie (za) jezdni grunwaldzkiej z wariato-maratonczykami w niedzielę.

    • 1 0

  • Ja zabieram dzieci na Harpusia

    • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.