Teatr, spacer czy warsztaty? Planujemy rodzinny weekend

11 października 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Anna Żukowska

Ten weekend możecie spędzić m.in. na spacerach w pięknych trójmiejskich lasach - zapowiadają się całkiem pogodne dni. Mamy też propozycję wyjścia do teatru i podpowiemy, gdzie świętować Międzynarodowy Dzień Dziewczynek.

W teatrach dla dzieciZaczynamy od dwóch premier teatralnych. Teatr Gdynia Główna zaprasza na spektakl "Bajka o bajce. Szczęśliwy koniec" - trzecią i ostatnią część historii opowiadającej burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. Wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć Pipo i Popi pokażą widzom dojrzewanie tych postaci i podkreślą konieczność podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Ich historia opowie także o wytrwałości, niezbędnej do osiągania celów. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia. Sobota, godz. 17, niedziela, godz. 12. Bilety: 25 zł.

Z kolei w Teatrze na Plaży zobaczycie "Kra, kra, kra, czyli zwierzęta na lodzie". To światowa miniprapremiera przygotowana przez najmłodsze pokolenie aktorów Teatru Komedii Valldal. Na podstawie ich zwariowanych pomysłów Szymon Jachimek napisał historię misia polarnego o imieniu Słodki Mocarz, który pewnego dnia zostaje przypadkową ofiarą efektu cieplarnianego. Budzi się na kawałku kry, która oderwała się od rodzinnego lądolodu i dryfuje w nieznane... Niestety nie mamy dobrych wiadomości - bilety na ten spektakl zostały wyprzedane, ale pamiętajcie o tym tytule i wybierzcie się na spektakl przy najbliższej okazji. Niedziela, godz. 11.

Siła dziewczyn!11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Uchwalone osiem lat temu święto ma na celu przybliżenie społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczynki na całym świecie. Z tej okazji w przestrzeni Halo Kultura odbędą się warsztaty, eksperymenty i gra miejska, zostanie otwarta strefa mocy, relacji i uważności, będzie mogli też zobaczyć pracownie artystów. Mile widziane są oczywiście całe rodziny, nie tylko te, w których są same dziewczynki. Sobota, godz. 15-18, wstęp wolny.

Spacer z sowamiW Sopocie możecie w ciekawy sposób spędzić piątkowy wieczór. O godz. 19 rozpocznie się spacer przyrodniczy pt. "Nastaw uszy na sowy". Zbiórka jest pod Urzędem Miasta, należy ubrać się na sportowo, ciepło i wziąć z sobą latarki oraz coś ciepłego do picia w termosie. To spacer dla dorosłych i dzieci od 8. roku życia. Dowiecie się m.in., jak tropić sowy bez szkody dla nich, jak pracuje Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja, a przede wszystkim, co sami możemy zrobić, kiedy na naszej drodze spotkamy poszkodowane zwierzęta. Piątek, godz. 19, wstęp wolny. Obowiązują zapisy: ewelina.kurach@sowy.sos.pl.

Słuchowisko w teatrzeNa koniec kolejne wydarzenie z Sopotu, wracamy do Teatru na Plaży. Odbędzie się tam słuchowisko "Grająca książka". Powstało ono na podstawie książki Marianny Oklejak "No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk". Co się stanie, gdy zostawicie w domu samym sobie Psa, Fretkę i Małego Króliczka? Będzie awantura. Prawdziwa muzyczna draka. Pies i Fretka to otrzaskani melomani i didżeje, którzy próbują wyrobić muzyczne ucho Królika. Futrzaki wskakują do gramofonu i razem z czytelnikami wyruszają w szaloną podróż przez pokręcone dzieje muzyki rozrywkowej. Widownia nie będzie siedzieć bezczynnie. Organizatorzy uważają, że każdy powinien spróbować tworzyć muzykę, a nuż coś z tego będzie? Niedziela, godz. 16, wstęp wolny.