Treningi piłkarskie dla dzieci. Gdzie i za ile?

17 września 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Rafał Sumowski
W Trójmieście nie brakuje szkółek piłkarskich dla najmłodszych. Koszta uczestnictwa w nich są zbliżone, a wybór jest duży. Więcej zdjęć (5)

W Trójmieście nie brakuje szkółek piłkarskich dla najmłodszych. Koszta uczestnictwa w nich są zbliżone, a wybór jest duży.

fot. facebook/ag-szkolkipilkarskie

W Trójmieście nie brakuje szkółek piłkarskich dla najmłodszych. Koszta uczestnictwa w nich są zbliżone, a wybór jest duży.

fot. facebook/ag-szkolkipilkarskie

Wraz z nowym rokiem szkolnym w piłkarskich szkółkach rozpoczął się czas naboru do grup treningowych. W Trójmieście kluby najczęściej przyjmują do siebie chłopców i dziewczynki w wieku od 5 do 10 lat. Miesięczna składka za dwa lub trzy treningi w tygodniu wynosi zazwyczaj około 100 zł. Oferta jest szeroka i w wielu częściach Trójmiasta można znaleźć w pobliżu boisko, na którym najmłodsi piłkarze zbierają pierwsze szlify pod okiem naszych szkoleniowców.SPRAWDŹ INFORMACJE O SZKÓŁKACH PIŁKARSKICH W KATALOGU TROJMIASTO.PL

Chłopców z roczników 2009, 2010 oraz 2011 na treningi zaprasza Akademia Lechii Gdańsk S.A. Godzinne zajęcia odbywają się na boisku przy ulicy Meissnera 9 w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18. Zajęcia prowadzą trenerzy Józef Gładysz i Zdzisław Puszkarz, w przeszłości zasłużeni zawodnicy biało-zielonych. W 2016 roku prowadzone przez nich drużyny z roczników 2007 i 2008 wywalczyły mistrzostwo Gdańska w swoich kategoriach wiekowych. Najlepsi spośród młodych piłkarzy będą mieli okazję występować w juniorskich zespołach Lechii, a w przyszłości nawet w pierwszej drużynie. Udział w pierwszych, naborowych treningach jest bezpłatny.

- Dostosowane do wieku oraz przekazywanie piłkarskiego ABC jest podstawą każdego treningu. W tej grupie wiekowej dzieci mają dużą potrzebę ruchu, którego na co dzień im brakuje, co ma negatywny wpływ na sprawność motoryczną i ogólny rozwój osobowości. W treściach treningowych przekazujemy w formie zabawy naukę techniki, wszechstronny rozwój ruchowy, wyeliminowanie deficytów w rozwoju motorycznym, rozwój osobowości i zbudowanie podstaw dla przyszłych piłkarzy. Piłka nożna dla dzieci oznacza granie, a granie oznacza zabawę i radość. Dzieci uczą się podstaw futbolu podczas minigier i właśnie po to przychodzą do klubów - mówi trener Gładysz.
Szkoleniowiec szczegółowych informacji udziela pod numerem telefonu 502-855-204 oraz poprzez adres mailowy j.gladysz@lechia.pl

MAREK ZIEŃCZUK W SZTABIE AKADEMII LECHII GDAŃSK

Na treningi w sześciu różnych lokalizacjach Gdyni zaprasza Arka. Zajęcia dla roczników od 2006 do 2011 w ramach projektu "Arka Na Twojej Dzielnicy" fundacji Rafała Murawskiego "Nigdy Nie Zostaniesz Sam" odbywają się przy ul. Wiczlińskiej 93 (Wiczlino), ul. Cechowej 22 (Obłuże), ul.Zamenhofa 17 (Chylonia), ul.Porębskiego 21 (Pogórze), Cylkowskiego 5 (Redłowo) i ul. Nauczycielskiej 9 (Witomino). Ponadto treningi odbywają się także we Władysławowie i Rumi. Miesięczna składka wynosi 100 zł, a zajęcia trwające 75 minut odbywają się dwa razy w tygodniu.

Głównym koordynatorem szkółek jest trener pierwszego zespołu Arki Grzegorz Niciński natomiast zajęcia prowadzą: Jakub Kowalczyk, Michał Płotka, Rafał Głowacki i Marcin Dettlaff. Zgłoszeń można dokonywać dostarczając do klubu formularz, który jest dostępny do pobrania w tym miejscu oraz deklarację członkowską do pobrania tutaj. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerami telefonu 690-970-042 i 511-853-557.

W ramach projektu "Arka Na Twojej Dzielnicy" trwa także nabór dziewczynek w wieku 6-13 lat. Zajęcia treningowe w tej kategorii wiekowej do 12 roku życia prowadzone są w grupach mieszanych, razem z chłopcami. Podczas szkolenia na tym etapie, dziewczęta i chłopcy przechodzą przez te same etapy rozwoju piłkarskiego, w elementach takich jak technika, atletyzm, a także rozumienie gry i komunikacja. Dodatkowo raz w tygodniu odbywają się treningi dziewczęcych Reprezentacji Szkółek Piłkarski Arki Gdynia, na które zapraszane są wszystkich adeptki trenujące w filiach Arki.

Dziewczynki w wieku 12-13 lat trenują w osobnej grupie szkoleniowej. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu na obiektach gdyńskiej Checzy przy ul. Zamenhofa. Treningi w poniedziałki, środy i piątki rozpoczynają się o godzinie 16:30. Więcej informacji udziela koordynator szkółek piłkarskich dla dziewcząt Mateusz Bieszke. Kontakt pod numerem telefonu 518-040-621.


AKADEMIA PIŁKARSKA POŁĄCZONA Z JAGUAREM

Zajęcia dla chłopców z roczników od 2000 do 2010 prowadzi Jaguar Gdańsk. Od czasy przejęcia grup szkoleniowych Akademii Piłkarskiej LG, podzielony jest na dwa ośrodki: północny i południowy.

Treningi dla zespołów z południa odbywają się przede wszystkim na obiektach przy ul. Budowlanych 49 i dodatkowo w Pozytywnej Szkole Podstawowej przy ul. Azaliowej 18. Zespoły z północy korzystają z kilku miejsc treningowych: przy ul. Smoleńskiej 6/8, ul.Wyzwolenia 8 i ul. Traugutta 29. Najmłodsze grupy trenują przy ul. Wrzeszczańskiej 29 oraz Gimnazjum na ulicy Orłowskiej 13. Koordynatorem grup młodzieżowych jest były członek sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk i Drutex Bytovii Marek Szutowicz. Miesięczne składki wynoszą 120 zł przy jednym dziecku, 190 zł łącznie za dwójkę dzieci i 240 zł, gdy chcemy zapisać trójkę rodzeństwa.

Doświadczeni trenerzy Paweł Budziwojski i Dariusz Gładyś zapraszają na treningi do Olimpicu Gdańsk. Klub prowadzi nabór w rocznikach od 2002 do 2011. Zajęcia dla najmłodszych grup odbywają się na wybranych Orlikach, zaś starsze trenują na obiekcie Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej przy al. Zwycięstwa 12. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, a miesięczna składka dla nowych grup wynosi 100 zł miesięcznie. Kontakt telefoniczny pod numerem 508-105-018.

Football Academy Trójmiasto, czyli jedna z największych sieci szkółek piłkarskich dla dzieci prowadzi zapisy do nowych grup treningowych (rocznik 2012) oraz nabory uzupełniające (roczniki 2011-2005) do oddziałów w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie. Godzinne zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu. Treningi w Gdyni odbywają się na obiektach przy ul. Staffa 10, Wejherowskiej 55 i Morskiej 79. W Gdańsku chłopcy trenują przy ul. Legionów 7, Wąsowicza 30, Zgody II 6 i Chłopskiej 64, zaś w Sopocie przy al. Niepodległości 739.

Na pierwsze dwa treningi można przyjść bezpłatnie. Zapisy na zajęcia prowadzone są przez internet w tym miejscu. Miesięczna opłata jest zależna od ośrodka i miasta, w którym działa szkółka. Wynosi ona od kilkudziesięciu do ponad 100 zł miesięcznie. Jedna, stała opłata obejmuje zajęcia dwa razy w tygodniu, ubezpieczenie PZU SPORT, gadżety powitalne, udział w turniejach czy imprezach okolicznościowych. Kontakt telefoniczny pod numerami 795-953-733 i 667-704-281.

Chłopców z roczników 2010-11 na treningu przy ul. Skarpowej 3 zaprasza EX Siedlce Gdańsk. Zajęcia trwają 90 minut, odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 16:45. Miesięczny koszt uczestnictwa to 100 zł, a pierwsze zajęcia są bezpłatne. Szczegółowych informacji udziela trener Łukasz Witek pod numerem telefonu 502-371-288.