Trenuj piłkę nożną za darmo z Pokoleniami Lechii

10 października 2013 (artykuł sprzed 8 lat)
jag.

Lechia Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat Treningi piłkarskie dla dzieci. Gdzie i za ile?

Na ogół za treningi młodego piłkarza rodzice muszą płacić klubom od 100 do 200 złotych miesięcznie. Tym bardziej godna promocji jest inicjatywa kibiców i byłych zawodników Lechii Gdańsk. Zgodnie z deklaracjami, docelowo młodzież od lat 6 do 15 lat będzie mogła trenować za darmo. Ruszył właśnie nabór chłopców urodzonych w latach 2002-2007.Szkoła Wychowania Młodych Piłkarzy Pokolenia Lechii Gdańsk - tak oficjalnie nazywa się nowe przedsięwzięcie, które nie ma charakteru komercyjnego.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkich rodziców stać, aby posłać dzieci na płatne treningi. Dlatego ruszyliśmy ze szkółką, w której zajęcia są całkowicie bezpłatne - podkreśla Jerzy Wolszon, wiceprezes szkoły Pokolenia Lechii Gdańsk.

- Naszym celem jest wyrównanie szans w dostępie do piłki nożnej, a także udzielanie pomocy materialnej młodym sportowcom, szczególnie tym najbardziej potrzebującym. Wielu utalentowanych chłopców nie trafia obecnie do piłki nożnej, bo ich nie stać na treningi. Jednak nie będziemy tylko szkolić. Równie ważne jak trening piłkarski będzie wychowanie przez sport, wpojenie odpowiednich zasad moralnych - dodaje wiceprezes.

Trenerem koordynatorem w szkółce jest Waldemar Grejman. Właśnie do tego szkoleniowca należy zgłaszać akces uczestnictwa w zajęciach. Można tego dokonać telefonicznie (669 969 222) bądź drogą e-mailową (waldekgrejman@o2.pl).

- Do pracy z młodzieżą zaprosiliśmy byłych piłkarzy Lechii. Zajęcia prowadzić będzie m.in. Roman Józefowicz. Poza zajęciami piłkarskimi, w okresie zimowym przewidujemy także m.in. treningi na pływalni. I tylko one będą płatne, ale symboliczną złotówkę - zaznacza wiceprezes Wolszon.

Józefowicz, uczestnik m.in. meczów z Juventusem Turyn sprzed 30 lat, jest pierwszym, ale zapewne nie ostatnim piłkarzem biało-zielonych, który zaangażował się w to przedsięwzięcie. Inicjatorzy liczą, że otrzymają wsparcie finansowe od firm i osób prywatnym, aby szkoleniem objąć jak największą grupę dzieci. Najlepsi wychowankowie szkółki mają następnie trafiać do klubu Lechia.

LECHIA - JUVENTUS 30 LAT PÓŹNIEJ

Obecnie prowadzony jest nabór chłopców urodzonych w latach: 2002/2003, 2004/2005, 2006/2007. W modelu szkolenia trenerzy Pokoleń Lechii zapowiadają wzorowanie się na systemie obowiązującym w holenderskich akademiach piłkarskich.

jag.