Trójmiejskie imprezy na Dzień Dziecka

1 czerwca 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
PB
Dzień dziecka w Trójmieście obfituje w wiele ciekawych imprez. Zobacz, gdzie możecie wybrać się z dziećmi. Więcej zdjęć (1)

Dzień dziecka w Trójmieście obfituje w wiele ciekawych imprez. Zobacz, gdzie możecie wybrać się z dziećmi.

fot. fotolia/Drubig photo

Dzień dziecka w Trójmieście obfituje w wiele ciekawych imprez. Zobacz, gdzie możecie wybrać się z dziećmi.

fot. fotolia/Drubig photo

Zobaczcie, gdzie w najbliższych dniach warto się wybrać z dzieckiem przy okazji jego święta. Atrakcji w Trójmieście nie brakuje, choć bilety na przedstawienia teatralne sprzedają się jak świeże bułeczki. Odbędzie też kilka imprez okolicznościowych w różnych miejscach Gdańska, Gdyni i Sopotu.Teatralnie - jest w czym wybierać

1 czerwca w sopockim Teatrze na Plaży najmłodsi widzowie i ich rodzice mają okazję zobaczyć "Rybę w koronie". To spektakl w reżyserii Jadwigi Kościk, traktujący o przygodach Mikołajka- mieszkańca rybackiej osady. Przedstawienie zostanie pokazane dwukrotnie - 1 czerwca, o godz, 17 i w niedzielę, 5 czerwca o godz. 13.

"Ryba w koronie" to tylko jedna propozycji. 1 czerwca w Teatrze Miejskim w Gdyni zobaczymy "Śnieżkę i krasnoludki" wg "Królewny Śnieżki" Braci Grimm. Powtórkę tego spektaklu zaplanowano też w sobotę i niedzielę, 4 i 5 czerwca.

Z kolei w czwartek, piątek i w niedzielę na Scenie Kameralnej w Sopocie zostaną pokazane "Podróże Guliwera". Co nas czeka w Teatrze Muzycznym w Gdyni? Dwie propozycje. W repertuarze 1 i 2 czerwca znalazła się "Pchła Szachrajka" i "Tuwim dla dzieci". Atrakcji nie brakuje też w gdańskim Miejskim Teatrze Miniatura. 1 czerwca o godzinie 17 rozpocznie się "Improlala", czyli pełna humoru, spontaniczna zabawa, rozwijająca fantazję i kreatywność. Impreza odbędzie się pod okiem Wojciecha Tremiszewskiego - doświadczonego improwizatora z Teatru Improwizacji Peleton. To wszystko czeka na najmłodszych w Dzień Dziecka. Z kolei w niedzielę teatr Miniatura zaprasza na spektakl Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego - "Afrykańska przygoda".

Eksperymenty i zabawa

1 czerwca warto zwrócić uwagę także na imprezy okolicznościowe. Z okazji Dnia Dziecka atrakcji nie zabraknie m.in. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, Domu Sztuki, Kino Porcie, restauracji Bellevue, centrum handlowym Manhattan, Sopot Centrum, gdyńskiej sali zabaw Elefun czy w centrum handlowym Klif, gdzie maluchy będą mogły odkryć zaginiony świat dinozaurów czy zwiedzić świat podczas imprezy Dzieci Świata w Alfie Centrum.

Podwójne święto, bo Dzień Dziecka i urodziny Centrum Nauki Eksperyment, odbędzie się w Gdyni. Organizatorzy zapowiadają, że będzie kreatywnie, kolorowo i konstruktorsko. Atrakcji w gdyńskim centrum nauki nie zabraknie aż do niedzieli.

4 czerwca w Teatrze Leśnym w Gdańsku warto zwrócić uwagę na spektakl pt. "Stopy w czarnej ziemi, ale ręce w niebie, czyli opowieści o ludziach i drzewach". Nie zabraknie też muzyki i zabawy. Wstęp na imprezę pod hasłem "Dzieci Dzieciom" jest wolny.

Darmowe są też takie imprezy, jak "Bezpieczna Trasa" i "Wodna Kraina Zabawy". Pierwsza rozpocznie się w sobotnie południe na Targu Węglowym, a druga na terenie Dolnego Wrzeszcza, Nowego Portu, Oruni, Piecek-Migowo, a także w Kokoszkach. Początek od godziny 10.

O tej samej porze, także w sobotę, atrakcji nie zabraknie dla najmłodszych mieszkańców Oliwy i innych pobliskich dzielnic oraz dzieci rezydentów "Olivia Business Centre". Z okazji Dnia Dziecka powstanie tam Miasteczko Zabaw, w którym zaplanowano m.in. przedstawienie teatralne, zajęcia taneczne i sportowe, dmuchany plac zabaw, pokaz eksperymentów naukowych. Wstęp jest również bezpłatny.

Pchli targ dla dzieci

Weekend pełen imprez dla najmłodszych z okazji ich święta zwieńczy Dziecięcy Pchli Targ, który odbędzie się na terenie klubu "Plama" Gdański Archipelag Kultury, przy ul. Pilotów 11. Dzieci na specjalnie przygotowanych dla nich stanowiskach będą mogły prezentować swoje zabawki, wymieniać je bądź sprzedawać.
Jak obchodzicie z dziećmi 1 czerwca?
33%

świętujemy poza domem, spędzamy razem czas i zawsze mamy jakiś prezent

24%

zazwyczaj kupujemy dzieciom prezent

6%

raczej idziemy na jakąś zorganizowaną imprezę

24%

różnie, ale zazwyczaj planujemy na ten dzień coś "specjalnego"

13%

jak każdy inny dzień - nie obchodzimy dnia dziecka

zakończona

łącznie głosów: 271

PB

Opinie (25) 3 zablokowane

 • (4)

  Kalendarz nie wybiera, ale dzisiaj normalnie do robo, do szkoły, do przedszkola.. Wrócę po 18.00 i tyle z tego będzie..

  • 32 1

  • ubogo ...

   • 1 6

  • W szkole dziś powinien byc dzień sportu i zabawy i atrakcje - wolne od lekcji . U Twoich dzieci nie ma?

   • 7 0

  • a po 18.00-tej to już spać tzreba iść? to jeszcze mnóstwo czasu na spędzenie czasu z dziećmi (1)

   • 1 0

   • Chyba że

    małe i chodzą spać 19-20ta...

    • 5 0

 • Ech...wszędzie wydrwigrosze,

  nawet na Dniu Dziecka chcą pare groszy skroić.Za komuny takie atrakcje były za darmo.

  • 19 5

 • (3)

  ja - 26 letnie dziecko mojej mamy dostałam z okazji dnia dziecka nowa suszarkę do bielizny hehe

  • 20 1

  • No i super.. (2)

   Ja za to 29 letnie dziecko mojej mamy dostałem dwie pary bokserek :) i tak najczęściej dostaje od dobry 10 lat :)

   • 1 0

   • Ciesz sie i z tego. Ja nie dostałam nic. (1)

    • 0 0

    • Masz ode mnie słodkiego buziaka

     • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.