Ubrać siebie (i dziecko) za grosze

16 listopada 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Anna Żukowska

Po co kupować ciągle nowe rzeczy, kiedy można odświeżyć szafę za naprawdę niewielkie pieniądze? W najbliższy weekend będzie można wziąć udział w dwóch akcjach wymiany ubrań - w sobotę w Sopocie, a w niedzielę w Gdyni.Sopocka akcja to już trzecia edycja imprezy Kobiece hece. Zaczęło się z miłości do ubrań. Trzy dziewczyny chciały pozbyć się ze swoich szaf nienoszonych już ubrań, a puste miejsca zapełnić nowymi. Postanowiły więc popularny na Zachodzie pomysł przenieść na rynek trójmiejski. Zasada jest prosta: wystawcy, a w sobotę będzie ich około trzydziestu, wyceniają przyniesione z sobą przedmioty w zakresie od 1 do 15 zł. Są to ubrania, ubranka dziecięce, różne dodatki czyli biżuteria, buty, torebki.

- Ważna jest też atmosfera całego wydarzenia - tłumaczy Kamila Tassious, jedna z organizatorek. - Można nie tylko wzbogacić się o nowy ciuch, ale też wziąć udział w imprezach towarzyszących. Około godz. 14:00 odbędą się prowadzone przez Agnieszkę Baaske warsztaty z robienia na drutach pt. "Druty Free". W osobnej sali odbędzie się wystawa dwóch studentek ASP, Karoliny Bracławiec i Kasi Rzepki, które zaprezentują swoje prace. Podczas trwania imprezy będzie można też dać sobie zapleść oryginalne warkocze oraz wspomóc schronisko dla zwierząt w Sopocie kupując muffinkę. Kobiecym Hecom zawsze towarzyszy również muzyka na żywo.

Uczestniczki to głównie kobiety, dzięki temu atmosfera przypomina babską imprezę. Można poplotkować, zjeść coś słodkiego, wymienić się ciuchami i poznać nowe trendy w modzie. Trafiają się prawdziwe perełki - ubrania z angielskich sklepów lub prawie nienoszone buty dosłownie za kilka złotych. Kobiece hece odbyły się w sobotę, Zatoka Sztuki zobacz na mapie Sopotu, godz. 13:00-19:00. Wstęp wolny.

Dziś w Gdyni, w Klubie Osiedlowym Apteka zobacz na mapie Gdyni, odbędzie się czwarta edycja bardzo popularnej akcji. Szafa Dzieciaka i Damska Szafa tym razem zostały połączone w jedną akcję wymiany i sprzedaży. Tutaj też obowiązuje limit cenowy - żadna z rzeczy nie może przekroczyć 15 zł.

- Zbliża się sezon zimowy i to dobry czas na uzupełnienie garderoby swojej i dziecka - zachęca do udziału w akcji Aleksandra Mróz-Wykusz z Centrum Aktywnego Mieszkańca. - Będzie ponad dwudziestu wystawców, którzy zapowiedzieli, że oprócz ubrań i dodatków będą mieli zabawki i różne akcesoria dziecięce. Zainteresowanie jest bardzo duże. W tej edycji wyszliśmy też naprzeciw potrzebom młodych mam, które chcą przyjść z dzieckiem. W sali zabaw będzie można zostawić maluchy pod opieką naszych animatorek, które przygotują dla nich różne gry i zabawy.

Organizatorzy zapraszają na kawę i herbatę, na miejscu będzie można również spróbować wypieków osób, które się wystawiają z ubraniami. Wstęp jest bezpłatny. Niedziela, godz. 11:00-14:00.