W Sopocie ruszyły zapisy na półkolonie. Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży

9 czerwca 2021, 14:15
Piotr Kallalas
Tegoroczna oferta półkolonii w Sopocie będzie realizowana w czterech szkołach. Więcej zdjęć (1)

Tegoroczna oferta półkolonii w Sopocie będzie realizowana w czterech szkołach.

fot. rf123/oksix

Tegoroczna oferta półkolonii w Sopocie będzie realizowana w czterech szkołach.

fot. rf123/oksix

W zbliżających się turnusach sopockich półkolonii weźmie udział nawet 170 dzieci tygodniowo. Sprawdziliśmy, jak wygląda oferta i terminy tegorocznych letnich zajęć edukacyjno-rekreacyjnych.W tym roku sopockie półkolonie będą organizowane w trzech szkołach podstawowych: nr 1, 7 i 9. Dzieci będą mogły wziąć udział w szeregu zajęć edukacyjno-rekreacyjnych, w tym między innymi w warsztatach teatralnych, plastycznych, a nawet zajęciach rzeźbiarskich i sportowych. Półkolonie odbędą się w terminach 28 czerwca-2 lipca i 5-9 lipca.

Czytaj też: Ruszyły zapisy na półkolonie w gdańskich szkołach

- Na podstawie złożonych wstępnych deklaracji udział w tej formie wypoczynku weźmie udział ok. 170 dzieci tygodniowo - informuje Anetta Konopacka z Urzędu Miasta Sopotu.

Wakacje 2021 - ponad 100 ofert: kolonie, obozy, kursy językowe


W organizację oferty letniej zaangażuje się również Zespół Szkół Specjalnych nr 5, gdzie są planowane dwa turnusy: od 28 czerwca do 9 lipca oraz od 16 do 27 sierpnia. Tu, oprócz oferty warsztatowej, będzie możliwość uczestnictwa w wycieczkach tematycznych, np. na farmę strusi czy do zoo.

Sopockie półkolonie:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 - 28 czerwca-2 lipca, 5-9 lipca - zajęcia w godz. 8:00-16:30, w programie m.in.: warsztaty teatralne, warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe i integracyjne z opiekunami grup.
  • Szkoła Podstawowa nr 7 - 28 czerwca-2 lipca, 5-9 lipca - zajęcia w godz. 8:00-16:00, w programie m.in.: zajęcia rekreacyjne, sportowe, edukacyjne, zajęcia tematyczne: teatralne, warsztaty ceramiczne, warsztaty plastyczne, rzeźbiarskie, spotkanie z historią Muzeum Sopotu, zajęcia z Miniteką w Sopocie.
  • Szkoła Podstawowa nr 9 - 28 czerwca-2 lipca, 5-9 lipca - zajęcia w godz. 8:00-16:00, w programie m.in.: warsztaty i zajęcia na terenie szkoły, gry i zabawy na plaży, wyjścia do zoo, Adventure Park - Kolibki, Hevelianum.
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 5 - od 28 czerwca do 9 lipca oraz od 16 do 27 sierpnia - zajęcia w godz. 8:00-16:00, w programie m.in.: wycieczki (farma strusi, minizoo, zoo), wyjścia na błonia, do Muzeum Sopotu, koncerty muzyczne, zajęcia na terenie szkoły oraz placu zabaw. Będą odbywały się zajęcia z ceramiki, terapia logopedyczna i dogoterapia.

Wszelkie informacje, a także zapisy są dostępne w wybranych placówkach edukacyjnych.

Lato w Młodzieżowym Domu KulturyNa okres wakacyjny przygotowuje się również Młodzieżowy Dom Kultury, gdzie od 28 czerwca na dzieci od 5 lat i młodzież przez miesiąc czekają między innymi zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, a także zabawy muzyczne czy nauka śpiewu. Wszystkie aktywności są bezpłatne.

- Pierwszeństwo udziału w letnich zajęciach mają stali uczestnicy MDK, ale w miarę wolnych miejsc zapraszamy wszystkich, którzy zadeklarują wcześniej chęć skorzystania z propozycji. Zgłoszenia należy przesłać do 17 czerwca na adres: rekrutacja.mdksopot@wp.pl - informuje Anetta Konopacka.
Jednocześnie przedstawiciele sopockiego magistratu wskazują, że w tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, będzie obowiązywać ograniczona liczba osób w salach.