Wakacje pełne adrenaliny - na sportowo

6 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 8 lat)
Ilona Raczyńska
Zajęcia w parku linowym to jedna z atrakcji, która wyrabia w maluchach spryt i zwinność. Więcej zdjęć (4)

Zajęcia w parku linowym to jedna z atrakcji, która wyrabia w maluchach spryt i zwinność.

mat. prasowe

Zajęcia w parku linowym to jedna z atrakcji, która wyrabia w maluchach spryt i zwinność.

mat. prasowe

Wielu rodziców stawia na aktywny wypoczynek swoich dzieci. Te, które nie wyjechały z miasta na obozy sportowe czy survivalowe, mają szansę aktywnie spędzić czas w Trójmieście. I wcale nie muszą grać w piłkę, tańczyć czy uczestniczyć w zajęciach dodatkowych, które przypominają im w-f. Mogą zakosztować nietypowych form rekreacji, np. nauczyć się wspinaczki, gry w kręgle, pływania kajakiem czy na kitesurfingu.Wakacje mogą okazać się idealnym momentem na rozpoczęcie poważnej przygody ze sportem. Kilkudniowe półkolonie czy wakacyjne zajęcia mogą przekonać dziecko do trenowania danej dyscypliny na stałe. Warto więc skorzystać z kilku różnych rodzajów zajęć. A w Trójmieście jest w czym wybierać.

Wakacyjne zajęcia wioślarskie oferuje Gdańskie Towarzystwo Wioślarskie, karate dla dzieci można nauczyć się w Mad Dogs Gdynia MMA Fight Club czy Sali Zabaw Elefun, jazdy konnej w Stajni Zielony Koń i AS Dream. A to tylko kilka propozycji.

W serwisie Aktywne Trójmiasto znajdziesz bazę zajęć sportowych, m.in. dla dzieci i młodzieży.

Dla dzieci, które od małego lubią adrenalinę, idealną propozycją są zajęcia wspinaczki, z których można skorzystać m.in. w Kolibki Adventure Park, czy na najwyższej ściance wspinaczkowej w Trójmieście - Elewator w Oliwie.

- Wspinaczka to doskonały sposób rozwijania i doskonalenia takich cech motorycznych jak: siła, zwinność, wytrzymałość, szybkość czy koordynacja ruchowa. Ponadto kształtuje wartościowe cechy charakteru: odwagę, samodzielność, wytrwałość w dążeniu do celu oraz wiarę we własne możliwości - mówi Jolanta Wojtynowska z Elewatora. - Doskonale integruje, uczy współpracy i odpowiedzialności za druga osobę. Zabawa na ścianie to także doskonały sposób na niwelowanie wad postawy, gdyż jest to sport symetryczny, wykorzystywany z powodzeniem w rehabilitacji ruchowej.

W ramach półkolonii w gdyńskim Adventure Park dzieci poza wspinaczką mają także zajęcia w parku linowym, uczą się jak czytać mapę oraz pływać kajakiem i pontonem. Ostatni dzień półkolonii kończy survival - przejście bagna, przejażdżka autem 4×4, podchody i nocleg w szałasach.

Dla tych, którzy lubią zdrową rywalizację idealną opcją może okazać się szkółka bowlingowa, która w trakcie wakacji działa w trójmiejskich obiektach U7 oraz MK Bowling.

- Uczestnicy zajęć uczą się jak poprawnie technicznie grać w kręgle (poprawne wykonywanie kroków, wyrzut kuli, postawa początkowa itp. - mówi Marcin Jastrzębowski, trener z Centrum Rozrywki MK Bowling.

Wyszukiwarka wakacyjnych zajęć dla dzieci znajduje się w serwisie Dziecko.

Po tegorocznych sukcesach polskich tenisistów ogromne zainteresowanie wakacyjnymi zajęciami tenisa zauważają trójmiejscy instruktorzy. Półkolonie z tenisem prowadzą m.in. Szkoła Tenisa Diłaj, Moja Szkoła Tenisa czy Don Balon. W trakcie kilku dni dzieci poznają m.in. historię tenisa, zasady gry czy podstawowe uderzenia.

- Są tu także zajęcia ogólnorozwojowe, zabawy, konkurencje sportowe, sporty drużynowe. Pod koniec turnusu organizujemy minitalentiadę oraz miniturniej tenisa, aby dzieci mogły doświadczyć troszkę rywalizacji na korcie - wymienia Marcin Plopa, instruktor i właściciel Szkoły Tenisowej Don Balon.

Dewizą "nauka przez zabawę" kierują się także instruktorzy kitesurfingu na Półwyspie Helskim, do których na zajęcia w wakacje przyjeżdża cała rzesza dzieci i młodzieży z Trójmiasta. Szkółek prowadzących zajęcia dla małych surferów jest ponad 20.

- Na początkowym etapie, szczególnie dla dzieci, dużo jest zabaw (w formie rywalizacji sportowej), oswajania z wodą i wiatrem. Na późniejszych zajęciach dochodzą już elementy bardziej specjalistyczne tj. nauka sterowania "dużym" latawcem oraz sama nauka pływania. Kładziemy bardzo duży nacisk na kwestie bezpieczeństwa podczas uprawiania kitesurfingu. Zajęcia wzbogacamy o takie sporty uzupełniające, jak m.in.: wakeboarding, surfing czy windsurfing - tłumaczy Tomek Janiak, jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kitesurferów. - Nauka kitesurfingu jest relatywnie szybka. Po średnio 6-12 h kursu, przeciętnie wysportowane jednostki są w stanie pływać po kilkanaście metrów w lewo i prawo. Taka forma kontaktu z wodą, wiatrem czy słońcem daje bardzo dużo radości, a pierwsze skoki są wydarzeniem które będzie się pamiętać bardzo długo.

Niezależnie od tego na jakie zajęcia zapiszemy nasze pociechy, warto pamiętać by w wakacje po prostu spędzały czas aktywnie i na świeżym powietrzu. By naładowały się pozytywną energią przed zbliżającym się wielkimi krokami rokiem szkolnym.

Ile to kosztuje?

- nauka gry w bowling (2 h) - ok. 10 zł
- wejście na ściankę wspinaczkową - ok. 25 zł
- sportowe półkolonie - od 200 do 750 zł
- półkolonie z nauką jazdy konnej - ok. 500 zł
- grupowy kurs kitesurfingu (8 h) - ok. 800 zł
Wymarzone wakacje dla Twojego dziecka to:
15%

wszelkie zajęcia i obozy sportowe

8%

biwak lub zjazd harcerski

11%

obóz poświęcony hobby – np. obóz taneczny, językowy, wspinaczkowy itd.

11%

nic nie robienie – totalny relaks i odpoczynek

15%

aktywne spędzanie czasu i realizowanie wymyślonych przez siebie celów

20%

wspólne wypady ze znajomymi (pod namioty, na imprezy)

20%

spędzenie czasu z rodziną (wspólne wyjazdy na wieś, do rodziny itp.)

zakończona

łącznie głosów: 46

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Co dzieci widzą w tego typu wyjazdach ?

  Jak byłem mały, to 3 razy pojechałem na zorganizowany wypoczynek. W sumie większych powodów do narzekań nie miałem, jedzenie było dobre a czas był jako tako zorganizowany. Niemniej jednak brakowało mi pewnej swobody.

  Jak byłem mały, to 3 razy pojechałem na zorganizowany wypoczynek. W sumie większych powodów do narzekań nie miałem, jedzenie było dobre a czas był jako tako zorganizowany. Niemniej jednak brakowało mi pewnej swobody. Ponadto po takim wyjeździe jak chciałem na coś (być może zbytecznego) dostać kasę od rodziców, to słyszałem, że przecież w przeciwieństwie do innych dzieci pojechałem, a nie każdy ma taką szansę. Pamiętam, jak kończąc 4 klasę podstawówki, po wybraniu jakiegoś tam turnusu, oświadczyłem, że nigdzie nie pojadę, ale chciałbym dostać w gotówce przynajmniej połowę tej kwoty i sam sobie będę organizować czas. Rodzice na to przystali i dali mi nawet równowartość tego wyjazdu, a ja sobie już czas organizowałem samodzielnie.

  • 4 8

 • Wakacje z Adventure (1)

  Gorąco polecam. Moje dziecko uczestniczyło w pierwszym turnusie polkolonii organizowanym przez Adventure Park, był to czas pełen wrażeń, przygody, dużo ruchu i wspaniali animatorzy. Udany tydzień wakacji. Jeśli coś mogę polecić rodzicom to tylko mocno wyposażyć dzieci w środki p. komarom na piątkowy nocleg, kończący polkolonie.

  • 1 3

  • trzeba sie bylo podpisac

   wlasciciel adventure park :)

   • 2 0

 • Półkolonie tenisowo - językowe w Szkole Tenisa Don Balon

  bardzo polecam te półkolonie!
  Bardzo dobrze prowadzone zajęcia, moje dziecko już jest na nich 2 rok z rzędu.
  Profesjonalna i sympatyczna kadra.
  polecam każdemu rodzicowi aby posłać tam dziecko.
  pozdrawiam

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.