Wakacje w mieście. Wybierz ofertę dla dziecka

12 maja 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
Katarzyna Mikołajczyk

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a rodzice w coraz większej panice próbują zorganizować dzieciom wolny czas. Mało kto może pozwolić sobie na dwa miesiące wolnego, więc do pomocy angażujemy sztab babć i cioć. Można też skorzystać z licznych propozycji na wakacje spędzane w mieście.Dzieci, które nie wyjadą na obozy i kolonie nie powinny się w Trójmieście nudzić: czekają na nie zajęcia i pod chmurką, i pod dachem. Wybierając wakacyjne zajęcia dla dziecka musimy liczyć się z wydatkiem od około 350 zł za tydzień. Co zapewniają dzieciom organizatorzy? Przede wszystkim opiekę i atrakcyjne spędzanie czasu: wycieczki, zabawy, warsztaty, a także ubezpieczenie NNW. Nie zawsze cena uwzględnia jednak wyżywienie - są oferty, w których za posiłki trzeba dodatkowo dopłacić.

Zaplanowałeś już wakacje dla swojego dziecka? Jeśli wciąż szukasz ciekawych możliwości zajrzyj do naszej wyszukiwarki.

O miejsce warto zadbać już teraz - wielu organizatorów, w myśl zasady "first minute", przewidziało rabaty dla osób, które podejmą decyzję jeszcze w maju.

Mali piłkarze na pewno chętnie część wakacji spędzą wcielając się w swoich bohaterów z boiska. Warsztaty piłkarskie Brazilian Soccer Schools zapraszają dzieci (również dziewczynki!) w wieku 5-10 lat na ekscytujący tydzień. Oprócz zajęć piłkarskich maluchy wezmą udział w zajęciach matematycznych, pobawią się w Fun Parku i poskaczą w Jump City, a nawet pójdą do kina. Zajęcia odbywają się w Gdyni Chyloni, w ZSO nr 5. Warsztaty odbędą się też w Gdańsku (Gimnazjum nr 29 na Suchaninie) - tu czeka dzieci m.in. wycieczka do Loopy's World. Cena warsztatów to 560 zł (a w przypadku rezerwacji i wpłaty do 1 czerwca - 510 zł). Cena półkolonii obejmuje wyżywienie.

Młodzi miłośnicy jazdy konnej mogą wziąć udział w organizowanych przez Stajnię Zielony Koń w Bernardowie (na granicy Sopotu i Gdyni) Wakacyjnych Spotkaniach Jeździeckich. Nauka jazdy konnej od podstaw lub doskonalenie umiejętności jeździeckich, zajęcia z Horse Agility oraz poznawanie naturalnych metod pracy z koniem - każde kochające rumaki dziecko ucieszy się z takiego programu. Organizator zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat na tygodniowe turnusy, podczas których dzieci będą oddawały się swej pasji. Oprócz zajęć z końmi odbędą się także zajęcia artystyczno-plastyczne, dzieci będą też odkrywały w sobie przyrodnicze pasje bawiąc się w "Młodych ekologów". Turnus trwa pięć dni, zajęcia odbywają się w godzinach 8-16. Cena turnusu (obejmuje wyżywienie) to 590 zł.

Najmłodszym na pewno spodobają się wakacje ze "Zwierzakami-cudakami". Warsztaty przyrodnicze kierowane do dzieci w wieku 5 - 7 lat zainteresują malców kochających przyrodę. Dzieci zdobędą i poszerzą posiadaną wiedzę na temat niezwykłych zwierząt i ich zwyczajów, poznają też mnóstwo ciekawostek na temat swoich ulubionych gatunków. Cena (400 zł za opiekę w godzinach 9-16 lub 500 zł za opiekę w godzinach 7.30 - 17.30) obejmuje wyżywienie, organizator, pracownia artystyczna Terefere z Gdyni, przewidział też rabaty.

Taniec i Musical będą tematem półkolonii w Dance Avenue w Gdańsku. Dzieci w wieku 10-16 lat będą realizować autorski program, dzięki któremu poznają różne techniki tańca (hip hop, salsa, taniec współczesny), podstawy gry aktorskiej, będą uczestniczyły w zajęciach wokalnych i muzycznych, z wszystko zostanie zwieńczone przygotowanym przez nie występem dla rodziców na koniec turnusu. Organizator zapewnia opiekę od godz. 8 do 16, a obejmująca wyżywienie cena tygodniowego turnusu to 550 zł przy wpłacie do 16 czerwca.

A może warsztaty architektoniczne dla dzieci? To propozycja dla dzieci w wieku 6 - 9 lat, które lubią kreatywnie spędzać czas zdobywając przy tym nową wiedzę i umiejętności. Program zawiera poznawanie tajników architektury i stosowanie ich w praktyce, a wszystko w formie zabawy pełnej przygód. Organizator półkolonii, którym jest Makara Studio Dziecięcej Aktywności S.C. z Gdyni, zapewnia opiekę odpowiednio wykwalifikowanej kadry, kameralną grupę, materiały i sprzęt potrzebny do realizacji programu. Tygodniowy turnus kosztuje 580 zł, każdy następny - 550 zł. W cenie jest ciepły posiłek (drugie śniadanie dzieci przynoszą z domu). W miarę wolnych miejsc, istnieje możliwość wykupienia pojedynczego dnia warsztatów.

Na Wakacje z Językiem zapraszają dzieci w wieku 5-12 lat Sopot English Summer Camps. Zamiast w szkolnych ławkach, uczestnicy będą uczyć się języka Szekspira np. podczas wycieczki do Parku Edukacyjnego Zoo - egzotyczne Kaszuby, wodnej przeprawy do Twierdzy Wisłoujście, Warsztatów Małego Agenta w Centrum Hewelianum czy niezapomnianej przygody w Parku Naukowo-Technologicznym. Program łączy elementy zabawy i nauki, a dzieci nawiązują kontakt z opiekunem porozumiewającym się wyłącznie w języku angielskim. Organizator zapewnia uczestnikom półkolonii opiekę w godzinach 7:30 - 17:00. Koszt turnusu to 540 zł (cena obejmuje wyżywienie) a zajęcia odbywać się będą na terenie Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej.

Jak znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę? Można skorzystać m.in. z wyszukiwarki ofert wakacyjnych Trojmiasto.pl. Rodzice mogą z jej pomocą z łatwością odnaleźć interesujące ich propozycje, zaznaczając odpowiednie opcje. Im bliżej wakacji, ofert będzie przybywać, bo wielu organizatorów właśnie "dopina je na ostatni guzik" - teraz za to możemy skorzystać z rabatów i zniżek za szybką rezerwację, a także zająć sobie miejsca na wymarzonych półkoloniach.
Czy zapisujesz dziecko na półkolonie?
33%

tak, nie mam wyjścia, choć to dramatycznie obciąża mój budżet

19%

tak, ale tylko na tydzień, podczas którego nie mam innych możliwości zapewnienia mu opieki

17%

tak, to już tradycja i dziecko nie może się doczekać

13%

nie, korzystam z pomocy rodziny na miejscu

5%

nie, wynajmuję opiekunkę, bo to mi się bardziej opłaca

13%

nie, dziecko spędza wakacje na koloniach/obozach lub u rodziny

zakończona

łącznie głosów: 48