Wakacje w mieście - sprawdź ofertę półkolonii i warsztatów

26 maja 2014 (artykuł sprzed 6 lat)
Ilona Raczyńska
Najnowszy artukuł na ten temat

Wodne atrakcje nad morzem i nie tylko

Do wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już dziś możecie sprawdzić, jakie półkolonie i zajęcia czekają w lipcu i sierpniu w Trójmieście na dzieci, które wakacje spędzać będą w mieście.Żeglarskie, konne, rekreacyjne, edukacyjne, językowe, plastyczne, taneczne, tenisowe, z klockami Lego czy robotami. To tylko niektóre z propozycji półkolonii wakacyjnych, bo w tym sezonie można mówić o prawdziwym zatrzęsieniu propozycji.

Wyszukiwarkę wakacyjnych zajęć dla dzieci znajdziesz w Serwisie Dziecko.

Niezależnie od rodzaju półkolonii, jakie wybierzemy, trzeba na nie zarezerwować od 25 zł za godzinę do kilkuset zł za tydzień lub miesiąc.

W wielu placówkach dostępne są ciekawe zajęcia twórcze. Port art szykuje w lipcu tydzień zabawy z fotografią oraz projektowaniem wnętrz. Pony's World zaprasza maluchy na warsztaty przyrodnicze, a w Robocet odbywać się będą półkolonie z klockami Lego. Tam młodzi konstruktorzy wcielą się w rolę inżynierów, naukowców i matematyków. W Wyspie Twórczej Edukacji Passa przez dwa wakacyjne miesiące dzieci poznawać będą tajniki magii, robić eksperymenty i rozwiązywać trudne zadania.

- W programie półkolonii pod hasłem "Czarodziejska różdżka" znajdą się m.in.: warsztaty plastyczne, modelarsko-rzeźbiarskie, ceramiczne, nauka magicznych sztuczek i lekcje zadziwiających eksperymentów i doświadczeń, ale także atrakcyjne zabawy ogólnorozwojowe: gry, podchody, konkurencji, quizy, zabawy na świeżym powietrzu - wymienia Irina Argientowa z Passy.

Nie zabraknie oczywiście zajęć sportowych różnego typu. Gdyńska Akademia Żeglarstwa zaplanowała półkolonie żeglarskie i windsurfingowe. W klubie Gedania już od godz. 7.30 odbywać się będą przeróżne zajęcia, m.in.: piłka nożna i siatkowa, wycieczki rowerowe, rugby czy kręgle. Półkolonie pod hasłem "Ekstremalna przygoda" przygotowało Centrum Przygody i Sztuk Walki Sensei. W trakcie zajęć w terenie dzieci od 7 lat dowiedzą się, jak przetrwać w trudnych warunkach, nauczą się podstaw alpinizmu, nurkowania, niesienia pomocy.

Sprawdź dokładną ofertę sportowych zajęć dla dzieci

W ofercie wielu placówek znajdziemy również zajęcia, które łączyć będą sport i naukę języka. Tak będzie m.in. w Trójmiejskiej Szkole Tenisowej Don Balon.

- W ubiegłym roku utworzyliśmy 5 turnusów półkolonii dla dzieci, a w tym planujemy ich aż 8 - mówi Marcin Plopa z Trójmiejskiej Szkoły Tenisowej Don Balon. - Program zajęć ruchowych został przygotowany w oparciu o projekt Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) - PLAY & STAY. Jego głównym celem jest rozwijanie koordynacji dziecka poprzez gry i zabawy tenisowe. Zajęcia odbywają się na zmniejszonych kortach z wykorzystaniem odpowiednich piłek i rakiet proporcjonalnych do wzrostu i wieku dziecka. Przygotowaliśmy również program edukacyjny "Angielski z Pumbą". Uczestnicy rozwiną swoją znajomość języka angielskiego, a towarzyszyć im będą ulubione postacie z bajek Disney'a.

Znajdź szkołę tenisową w katalogu Trojmiasto.pl

Sporo zajęć stacjonarnych czekać będzie także na małych tancerzy w szkołach tańca i nie tylko. Warsztaty prowadzić będą m.in.: Studio Dziecięcej Aktywności Makaraka, Akademia Artystyczna, Sharks Travel czy Dance Avenue.

- Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 10-16 lat na autorski program, dzięki któremu nauczą się podstaw różnych technik tańca, a także poprzez zajęcia z prezentacji scenicznej i wokalu nabędą więcej pewności siebie i rozwiną swoją kreatywność, co przyda się nie tylko na parkiecie - mówi Monika Grzelak z Dance Avenue. - Podczas intensywnego tygodnia zajęć dzieci przygotują mini etiudę musicalową specjalnie dla rodziców.

Bezpłatne zajęcia wakacyjne dla dzieci planują m.in.: Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie, Gdański Archipelag Kultury i Europejskie Centrum Solidarności. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie internetowej placówek już w połowie czerwca.

Na tych, którzy planują wakacje z dziećmi poza miastem, w wyszukiwarce wakacyjnej Portalu Trojmiasto.pl czeka spora oferta wyjazdów nad morze, nad jezioro, czy w góry - zarówno w kraju jak i za granicą.

Ile to kosztuje? Półkolonie żeglarskie to wydatek rzędu 580 zł, półkolonie językowe - ok. 300 zł, zajęcia z robotyki - 350 zł, półkolonie tenisowe - blisko 400 zł, półkolonie taneczne - ok. 190 zł.

Jesteś organizatorem półkolonii lub wakacji dla dzieci? Posiadasz firmę w Trójmieście? Dodaj swoją ofertę do wyszukiwarki wakacyjnej w Serwisie Dziecko.
W wakacje twoje dziecko najczęściej:
23%

uczestniczy w zorganizowanych koloniach poza miastem

21%

bierze udział w półkoloniach w mieście

26%

wyjeżdża i wypoczywa u najbliższej rodziny - babci/cioci

17%

spędza czas z rodzicami/opiekunem - jest za małe na wyjazdy

13%

samo organizuje sobie czas wolny - jest już duże

zakończona

łącznie głosów: 70