Warsztaty i festyny - weekend pełen atrakcji dla najmłodszych

10 września 2021, 8:00
ws
Mali konstruktorzy zawsze chętnie stworzą coś nowego - zobacz, jaką wyobraźnię ma twoje dziecko. Więcej zdjęć (2)

Mali konstruktorzy zawsze chętnie stworzą coś nowego - zobacz, jaką wyobraźnię ma twoje dziecko.

fot. 123rf.com/ dolgachov

Mali konstruktorzy zawsze chętnie stworzą coś nowego - zobacz, jaką wyobraźnię ma twoje dziecko.

fot. 123rf.com/ dolgachov

Warsztaty dla małych konstruktorów, chemików czy kucharzy, a może zabawa podczas festynu - na co macie ochotę w ten weekend? Zapowiada się wiele ciekawych wydarzeń. Wszystkie znajdziecie w naszym kalendarzu.Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend 11-12.09Warsztaty dla młodych konstruktorów i małych chemikówNa Kreatywnym Placu Zabaw w Hevelianum co weekend odbywają się warsztaty konstruowania i budowania ciekawych, zabawnych, a czasem przydatnych konstrukcji.

Tym razem stworzycie w pełni funkcjonalną robotyczną rękawicę. Ta wykonana z prostych materiałów zabawka pozwoli wam chwytać przedmioty i operować nimi jak za pomocą prawdziwej dłoni. Po wykonaniu rękawicy, sprawdzicie jej funkcjonalność w serii prostych zadań manualnych. Zajęcia dla konstruktorów w wieku od 7 do 9 lat.

Trochę młodsze dzieci mogą wziąć udział w kuchennych warsztatach dla chemików. Kuchnia w waszym domu to w końcu małe laboratorium chemiczne. Tu przekonacie się, czy znacie niezwykłe właściwości substancji kryjących się w kuchennych szafkach? Na zajęciach w Warsztacie Wyobraźni dowiecie się nieco o sposobach pracy chemików i wspólnie przeprowadzicie doświadczenia. Zajęcia dla eksperymentatorów w wieku od 3 do 6 lat.

W każdą sobotę i niedzielę (od 11.09 do 28.11.2021), godz. 11, 12:30, 14. Wstęp 25 zł.

Zobacz też: Gdańsk City Race 10-12 września. Święto imprez na orientację

Legendy gdańskie - warsztaty dla dzieciTajemnicze wydarzenia, sekretne miejsca, magiczni bohaterowie - zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których uczestnicy obejrzą legendy gdańskie, a następnie używając różnych technik plastycznych, zilustrują najciekawsze wątki opowieści.
Zajęcia dla małych i dużych:
  • 12-13:30 Chleb zamienił się w kamień, dla dzieci w wieku 6-8 lat,
  • 14-15:30 O cudownym zdroju, dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Legendy opracował prof. Jerzy Samp, a Fundacja Wspólnota Gdańska zilustrowała je filmowo przy współpracy ze znakomitymi gdańskimi aktorami.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: pracownia@wspolnotagdanska.pl lub pod nr 601-057-574. Sobota, godz. 12 - Oliwski Ratusz Kultury, Opata Jacka Rybińskiego 25 (Oliwa), wstęp wolny.

Fani Psiego Patrolu zbiórka w ManhattanieW najbliższą sobotę CH Manhattan opanują bohaterowie ukochanej przez dzieciaki bajki - Psiego Patrolu. Czeka na Was mnóstwo atrakcji i moc świetnej zabawy, m.in.: psotny tor przeszkód, labirynt Chasea, recykling pod okiem Rockyego i przede wszystkim przebojowe pieski. Przyjadą i będą w pełni do waszej dyspozycji.

Każdy miłośnik Psiego Patrolu otrzyma upominki, filmowe gadżety, a dodatkowo, będzie mógł wygrawerować imię pieska (lub każde inne) na specjalnych psich patrolowych zawieszkach. To będzie dzień pełen konkursów, pomalowanych buziek, zdjęć i wielu innych atrakcji.

Sobota, godz. 11, CH Manhattan Gdańsk, al. Grunwaldzka 82, wstęp wolny.

Zobacz też: Planuj Tydzień: premiera w Muzycznym, Pazura, Bass Astral & Igo i święto Oliwy

Dzieci uwielbiają zajęcia w kuchni, warto w nich rozwijać takie pasje i ciekawość. Więcej zdjęć (2)

Dzieci uwielbiają zajęcia w kuchni, warto w nich rozwijać takie pasje i ciekawość.

fot. 123rf.com/ goodluz

Dzieci uwielbiają zajęcia w kuchni, warto w nich rozwijać takie pasje i ciekawość.

fot. 123rf.com/ goodluz

Pieczemy zdrowe muffinkiNa kolejne warsztaty kulinarne zaprasza 32 piętro Olivia Star Top. Tym razem Sylwia Garska finalistka Masterchef poprowadzi zajęcia, na których nauczy pociechy, jak zrobić słodkie, ale jednocześnie zdrowe babeczki. Mali kucharze sami zadecydują, jakimi dodatkami chcą przyozdobić swoje muffiny.

Przekonajcie się, że desery naprawdę mogą być pyszne i zdrowe, będzie dużo zabawy i jeszcze więcej owoców. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty są bezpłatne i odbędą się w niedzielę o godzinie 12 dla grupy pierwszej i 14 dla grupy drugiej. Rezerwacje: 533 326 617, taras@oliviastar.pl. Bilet na piętro widokowe znajdziecie tutaj: https://bit.ly/3c1hoQH, po pobraniu aplikacji Olivka wejście jest bezpłatne.

Warsztaty i pokazy naukowe dla dzieciPraktyczne warsztaty, chemiczne i fizyczne eksperymenty oraz moc dobrej zabawy czekają na małych uczestników spotkania pt. "Akademia małych naukowców" w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk i Porcie Rumia.

Podczas warsztatów pod okiem doświadczonych animatorów mali uczestnicy wykonają doświadczania z dziedziny fizyki i chemii, które pozwolą im zrozumieć najważniejsze pojęcia i przekonać się, co dzieje się, gdy połączy się ze sobą różne substancje. Dzieci dowiedzą się między innymi, jak wypełnić balon bez użycia płuc, a następnie z produktów i substancji dostępnych w niemal każdej kuchni wykonają chemiczny wulkan i odtworzą zjawisko erupcji. Mali naukowcy poznają także pojęcie poziomu pH i sprawdzą, czy substancje obecne w domu są kwasami czy zasadami. Dzieci dowiedzą się także, jak w prosty sposób zrobić domowy wskaźnik odczynu pH.

Po solidnej dawce nauki dzieci będą mogły wcielić się w konstruktorów miast. W specjalnej strefie zaaranżowanej obok stanowisk z pokazami chemicznymi i fizycznymi będzie można stworzyć różne budowle obecne w mieście i poza nim za pomocą zestawów klocków Brick Trick z cegieł i drewna. Do dyspozycji dzieci będzie mnóstwo miniaturowych cegiełek oraz elementy dekoracyjne, podstawki i naklejki. Taka wspólna zabawa w projektowanie i budowanie rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną i uczy abstrakcyjnego myślenia.

Zajęcia odbędą się w sobotę od godz. 11 do godz. 18 - Auchan Gdańsk Gdańsk, Szczęśliwa 3. Wstęp wolny.

ws