Warsztaty literackie, naukowe czy sport. Planujemy weekend

29 marca 2019 (artykuł sprzed 3 lat)
Anna Żukowska
Naukowcy opowiedzą ciekawostki związane z morzem w Experymencie. Więcej zdjęć (3)

Naukowcy opowiedzą ciekawostki związane z morzem w Experymencie.

mat. prasowe

Naukowcy opowiedzą ciekawostki związane z morzem w Experymencie.

mat. prasowe

Dokąd tym razem się wybierzecie? Może na Gdańskie Targi Książki - czeka tam na was sporo atrakcji. Proponujemy też rodzinną aktywność fizyczną i spotkanie z naukowcami w Experymencie.
Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Jak się bada morze?Zaczynamy od spotkania z naukowcami w Experymencie. W sobotę będą tam na was czekać osoby pracujące w Instytucie Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, które odpowiedzą odwiedzającym na wiele pytań. Dowiecie się np., gdzie pracuje oceanograf, czym dokładnie się zajmuje i w jaki sposób prowadzi swoje badania. Zobaczycie też specjalny sprzęt używany przez badaczy, dzięki któremu odkrywają nieznany wodny świat obrazów i dźwięków. Sobota, godz. 11-17. Wstęp w ramach biletu do Experymentu: 12-20 zł.

Spotkaj smokaZmieniamy klimat na filmowy i przenosimy się do CH Manhattan. Tam będziecie mogli spotkać skrzydlate stworzenia z "Jak wytresować smoka 3". Każde dziecko będzie też mogło wystąpić w zwiastunie filmowym i odbyć podróż na smoczym grzbiecie. Filmik dostaniecie na pamiątkę. W Manhattanie powstanie też wioska wikingów - zobaczycie m.in. pokrytą łuskami smoka replikę domu. Zaplanowano konkursy z nagrodami i zabawy, m.in. wyścigi na nartach integracyjnych i strzelanie z drewnianych kusz do celu. Będzie też można pobawić się figurkami smoków w strefie Playmobil. Sobota, niedziela, godz. 11, wstęp wolny.

Od piątku w Filharmonii Bałtyckiej odbywają się Gdańskie Targi Książki. Więcej zdjęć (3)

Od piątku w Filharmonii Bałtyckiej odbywają się Gdańskie Targi Książki.

fot. 123rf.com/Daria Filimonova

Od piątku w Filharmonii Bałtyckiej odbywają się Gdańskie Targi Książki.

fot. 123rf.com/Daria Filimonova

Zaczytany GdańskOd piątku w Filharmonii Bałtyckiej odbywają się Gdańskie Targi Książki. Można tam nie tylko zobaczyć nowości wydawnicze dla całej rodziny, ale także wziąć udział w spotkaniach (to bardziej dla dorosłych) i warsztatach kreatywnych skierowanych do dzieci. W weekend nie obowiązują na nie zapisy, wystarczy przyjść. W sobotę możecie się wybrać na spotkanie pt. "NieMapa - tajemnice gdańskiej mapy" (dla dzieci powyżej 5 lat), godz. 10:30 oraz warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat pt. "Otwieranie książki na świat", godz. 14. W niedzielę, o godz. 10:30, spotkanie dla najmłodszych (w wieku do czterech lat) pt. "Czytanie wszystkimi zmysłami", warsztaty "I Ty zostań inżynierem" (powyżej 6 lat, godz. 11:00), "Dźwięki pierwotne" (5-8 lat, godz. 13) i warsztaty plastyczne o islandzkich trollach (powyżej 5 lat, godz. 15). Gościem honorowym tegorocznych targów jest właśnie Islandia. Sobota, niedziela, godz. 10-18, wstęp: 5 zł.

Yellow weekendCity Meble świętuje swoje 2. urodziny i z tej okazji przygotowało wiele otwartych (i bezpłatnych) warsztatów kreatywnych dla rodzin. W sobotę i niedzielę, w godz. 11-18 będziecie mogli wspólnie stworzyć pojemniki na pisanki, tekturowe kurczaczki i ozdoby techniką origami. W niedzielę, również w godz. 11-18 będziecie mogli zrobić kartki wielkanocne ze zdjęciami z aparatu Instax. Oprócz tego spotkania z architektami, którzy podpowiedzą, jak zaaranżować przestrzeń w naszym mieszkaniu czy domu - uwaga, tu obowiązują zapisy mailowe: spotkanie@citymeble.com. Piątek-niedziela, wstęp wolny.

Sportowo w Gdańsku...Mamy też coś dla aktywnych - Fitness dla dzieci w wieku 7-14 lat. W Hali Sportów Walki odbywają się cykliczne, bezpłatne zajęcia z elementami tańca i gimnastyki, które mają na celu podniesienie sprawności fizycznej. Zajęcia są dostosowane do wieku i stopnia zaawansowania uczestników zajęć, a prowadzący jest doświadczonym instruktorem. Trzeba tylko mieć z sobą strój sportowy i przyjść kwadrans przed rozpoczęciem zajęć. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny.

W tym samym miejscu, również w niedzielę, odbywają się zajęcia dla rodzin z dziećmi do 6 roku życia. Poprzez wspólne sportowe gry i zabawy możecie poprawić swoją kondycję i jednocześnie aktywnie spędzić czas z rodziną. Zabierzcie strój sportowy na zmianę. Niedziela, godz. 10:30, wstęp wolny.

W Hali Sportów Walki odbywają się cykliczne, bezpłatne zajęcia z elementami tańca i gimnastyki. Więcej zdjęć (3)

W Hali Sportów Walki odbywają się cykliczne, bezpłatne zajęcia z elementami tańca i gimnastyki.

fot. 123rf.com/Sergey Novikov

W Hali Sportów Walki odbywają się cykliczne, bezpłatne zajęcia z elementami tańca i gimnastyki.

fot. 123rf.com/Sergey Novikov

...i w GdyniW ramach programu "Gdyńskie Poruszenie", w każdą sobotę, w Gdyńskim Centrum Sportu, dzieci mogą wziąć udział w zajęciach z zumby. Układy zostały opracowane specjalnie dla młodszych uczestników, żeby poprawić ich kondycję fizyczną, koordynację ruchową oraz pozytywnie wpływać na ćwiczenie pamięci. Nie trzeba wspominać, że to także świetna zabawa. Sobota, godz. 9:30, wstęp wolny.

Opinie (3)

 • Ja tam zawsze wybieram spotkania z naukowcami z gdańskich uczelni i ich opowieści (1)

  o zjawiskach o których sami tylko przeczytali bo choć na własne badania nie ma funduszy to naród i tak chętnie ich utrzymuje no bo tak.

  • 2 0

  • Nie no przestań... czasem trafi się zdolny student i wtedy idzie skopiować coś mądrego:)

   • 1 0

 • weekendzik to pewnie jakieś markety

  standardowo spozywka i budowlane. Kilka szafek się kupi i będzie się skręcać. Te z zeszłego tygodnia już wyszły z mody.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.