Warsztaty, nocowanki, koncerty czy zabawa w parku. Planujemy weekend

19 listopada 2021, 8:00
ws
Zapowiada się wiele ciekawych wydarzeń. Wszystkie znajdziecie w naszym kalendarzu na Trojmiasto.pl. Więcej zdjęć (1)

Zapowiada się wiele ciekawych wydarzeń. Wszystkie znajdziecie w naszym kalendarzu na Trojmiasto.pl.

fot. 123rf.com/ dolgachov

Zapowiada się wiele ciekawych wydarzeń. Wszystkie znajdziecie w naszym kalendarzu na Trojmiasto.pl.

fot. 123rf.com/ dolgachov

Warsztaty naukowe, koncert dla maluchów, zabawa w parku czy nocne atrakcje dla dzieci - ten weekend zapowiada się naprawdę ciekawie. W naszym kalendarzu nie brakuje wydarzeń dla dzieci, ale i całych rodzin. Zobaczcie, jak ciekawie możecie zaplanować wolny czas.Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend 20-21.11


Roboty w ruchu - warsztaty i zwiedzanieEra bardzo drogich i ograniczonych możliwościami maszyn dobiegła końca. Obecne w fabrykach, sklepach czy naszych domach roboty swoimi zdolnościami prześcigają nawet własnych twórców.

Hevelianum zaprasza na rodzinne warsztaty poświęcone naszym mechanicznym pomocnikom. W trakcie zajęć zapoznacie się z różnymi metodami na sterowanie robotami oraz zwiedzicie Laboratorium Ruchu, specjalną przestrzeń pełną interaktywnych eksponatów prezentujących zagadnienia związane z ruchem. Przekonajcie się sami, jakie są możliwości i zastosowania współczesnych robotów.

Sobota i niedziela - godz. 12:00 - 13:30 - zajęcia dla dorosłych z dziećmi w wieku 9-14 lat. Bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł.

Czytaj też: Planuj Tydzień: Sanah, Kasia Kowalska, Targi Książki i Jarmark Bożonarodzeniowy

Koncert gordonowski dla dzieci i rodzicówPlama GAK zaprasza dzieci w wieku od 0 do 6 lat, rodziców i kobiety w ciąży na koncert gordonowski. Koncert poprowadzą profesjonalni muzycy, którzy grają i śpiewają na żywo, przez cały czas pozostając w kontakcie z publicznością. W swobodnej atmosferze wspólnie słuchacie, śpiewacie, bujacie się, tańczycie oraz bawicie rytmem i melodią. Nie zabraknie też kolorowych rekwizytów: chust, chusteczek, szarf i małych instrumentów do wspólnego muzykowania.

Program koncertu oparty jest na teorii uczenia się muzyki Edwarda Eliasa Gordona, amerykańskiego pedagoga i jazzmana. W programie znajdą się utwory wokalne i instrumentalne w różnych stylach, tonacjach i skalach, przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi.

Co daje udział w koncercie? Koncerty gordonowskie uwrażliwiają najmłodszych na piękno dobrej muzyki. Dzieci poznają świat muzyki i dźwięków tak, jak poznają swój język ojczysty. Dzieci rozwijają się intelektualnie, emocjonalnie i społecznie poprzez muzykę, ruch i kontakt z rówieśnikami. Udział dziecka i rodziców w koncertowych zabawach muzycznych buduje więź emocjonalną i rozwija kreatywność.

Niedziela, 21 listopada, godz. 12:00 - Plama, bilety 20 zł.

Dlaczego nie lecimy do gwiazd?W Teatrze Gdynia Główna w weekend zobaczyć będzie można jego najnowszą propozycję dla dzieci "Dlaczego nie lecimy do gwiazd?" w reż. Grzegorza Kujawińskiego (premiera 20 listopada).

"Spektakl Grzegorza Kujawińskiego zaprosi widzów do interaktywnej i fascynującej podróży gwiezdnej i śledzenia losów charakternych astronautów. Opisana z humorem i pełna przygód oraz nawiązań do popularnych książek i filmów podróż udowodni też, że nawet w pustce międzygwiezdnej nie można zapomnieć o całkiem ludzkich przywarach" - zapewniają organizatorzy.

Sobota godz. 12:00, niedziela godz. 17:00 - bilety 30 zł.

Czytaj też: Jarmark Bożonarodzeniowy startuje w piątek

Dzień Praw Dziecka z Gdynią RodzinnąKażde dziecko ma swoje prawa. Jednym z nich jest prawo do beztroskiej zabawy na przykład w lesie. Gdynia zaprasza na wielką leśną zabawę w Adventure Parku z okazji Dnia Praw Dziecka.

Wszystkie atrakcje w Kolibki Adventure Park będą tego dnia bezpłatnie udostępnione wszystkim odwiedzającym. Zabawa w lesie pozwoli wam na pewno wybiegać emocje, stresy, wypełni was pozytywnymi endorfinami i radością. Będziecie mieli szansę wybawić się na całego na świeżym powietrzu w bezpiecznym dystansie.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony jest 20 listopada. Data nawiązuje do 1989 r., kiedy to Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło Konwencję o prawach dziecka. To Polska w 1978 r. przedstawiła projekt Konwencji i zaproponowała Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie.

Sobota, godz. 11:00 - 15:00 - Kolibki Adventure Park Gdynia, Bernadowska 1. Wstęp wolny.

Aeorodynamika dla laika - warsztaty naukoweCzy są z nami maluchy spragnione wiedzy? Olivia Garden zaprasza na warsztaty z Centrum Nauki Experyment. Człowiek od zarania dziejów patrzył w niebo, marząc o lataniu. Marzenia te zrealizowały się i pewnie niejeden z Was ma już za sobą podróż samolotem. Jak to jest możliwe, że maszyny, które ważą tak dużo, unoszą się? O tym dowiecie się podczas warsztatów, przeprowadzając eksperymenty, a dodatkowo stworzycie własne latające machiny.

Niedziela, godz. 12:00-13:00 - Olivia Garden - Bilety: dziecko 20 zł (obejmuje warsztaty i wejście do Olivia Garden), płatność tylko na miejscu. Liczba miejsc ograniczona - rezerwacje: garden@oliviastar.pl, +48 534 034 000.

Place zabaw i małpie gaje dla dzieci w Trójmieście


Nocowanki dla dzieciW ten weekend rodzice mogą zaplanować sobie wieczór, jeśli ich dziecko chce wziąć udział w jednej z dwóch nocowanek.

Pierwsze nocowisko andrzejkowe już w piątek organizuje Wykrzyknik akademia zabawy. Tu dzieci w wieku 5-12 lat mogą zostać na całą noc od godz. 19:30 w piątek do 9:00 rano w sobotę. Na dzieci czekają andrzejkowe wróżby, magiczne gry i tańce, zamykanie w bańce marzeń, warsztaty zero waste, warsztaty kulinarne, ciasteczka z wróżbą, seans w sali kinowej oraz oczywiście zabawa na sali zabaw i macie interaktywnej.

Piątek - Sobota, 19 - 20 listopada, godz. 19:30 - 9:00 - Wykrzyknik akademia zabawy Gdańsk, ul. Marcina Dragana 16H (budynek obok przystanku tramwajowego "Chałubińskiego"). Bilety 95 zł, sprzedaż: 733 109 080.

Z kolei w sobotę na wieczorną zabawę dzieci od 4 lat zaprasza Budumi. Tym razem północka, czyli zabawa i opieka dla dzieci wieczorową porą odbędzie się pod hasłem "Morska Przygoda". Jeżeli macie ochotę wyjść na spacer, koncert, kolację, zostawiając dziecko pod świetną opieką, to właśnie macie okazję.

Sobota, godz. 9:00-00:00 - Budumi. Bilety 99 zł/1 dziecko, 160 zł rodzeństwo. Zapisy: kontakt@budumi.pl, tel. 662 000 363.

ws

Opinie (8) 1 zablokowana

 • Każde dziecko ma swoje prawa. Jednym z nich jest prawo do beztroskiej zabawy (2)

  aha
  Czyli moze tez podpalac, dreczyc albo niszczyc? bo jest dzieckiem o prawie do beztroskiej zabawy?
  Czasami pisanina bywa tez beztroska

  • 2 3

  • Chyba pomylileś beztroskę z patologią (1)

   bo w kontekście tej publikacji raczej nie chodzi o podpalanie, dręczenie i niszczenie.

   • 0 0

   • Dla niektórych patologia jest beztroską

    A dzieci się tak niestety niektóre zachowują. Oczywiście niektórzy dorośli nic sobie z tego nie robią i z takimi zachowaniami jako społeczeństwo powinniśmy walczyć, a nie je wzmagać.

    • 0 0

 • Szczepienia (1)

  Jak to jest, że ludzie, którzy się nie zaszczepili nazywani są winowajcami pandemii, żeby nie powiedzieć wprost mordercami, a ludzie zaszczepieni, o których wiadomo, że przenoszą wirusa już nie. A nieszczepione dzieci też nie są winowajcami. A media, które promują spotkania wtedy kim są?

  • 3 3

  • Prawo dziecka do beztroskiej zabawy, serio?

   W Konwencji Praw Dziecka, którą ratyfikowała Polska nie ma ani słowa o tym, że dziecko ma prawo do beztroskiej zabawy i robienia co mu się tylko podoba. Za to jest zarówno dla dzieci i dorosłych prawo do odpoczynku i wiele innych, które nie są respektowane przez niewychowane dzieci i ich rodziców, czy innych dorosłych.

   • 3 0

 • (1)

  Coraz więcej uczniów jest na zdalnych lekcjach a tu się organizuje nocowanki obcych sobie dzieci.

  • 2 0

  • Dla pieniędzy? Wszystko!

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.