Warsztaty, teatr czy spotkanie z bajką - propozycje na rodzinny weekend

9 marca 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
Anna Żukowska
Na weekend zapowiada się wiele ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi. Więcej zdjęć (1)

Na weekend zapowiada się wiele ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi.

mat. ECS

Na weekend zapowiada się wiele ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi.

mat. ECS

Przed nami mnóstwo rodzinnych wydarzeń - majsterkowanie dla dziewczyn, warsztaty w ECS i propozycja teatralna dla maluszków. Zobaczcie, dokąd się wybrać w ten weekend.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:

Majsterkowanie dla dziewczynZ okazji Dnia Kobiet TuBaza zaprasza dziewczynki wraz z rodzicami na Dziewczęce majsterkowanie. Zajęcia odbędą się w trzech grupach wiekowych. Uczestniczki w wieku 6-8 lat będą mogły zbudować z drewna pojazd. Samodzielnie wyszlifują, przykręcą, przykleją a nawet pomalują elementy do swojego autka z drewna. Starsze dziewczynki (w wieku 9-11 lat) będą mogły stworzyć swoją własną pieczątkę. Będą wymyślać, szkicować, tworzyć kompozycje i projekty, które zostaną wycięte na ploterze laserowym. Najstarsze, w wieku 12-14 lat, podczas warsztatów "Elektro dziewczyny" będą poznawać podstawowe elementy elektroniczne. Dowiedzą się też, jak działa prąd oraz złożą układ elektroniczny. Na zajęciach będziecie też błyskać diodami, brzęczeć głośnikami i kręcić silnikami. Sobota, godz. 10 (6-8 lat), 12 (9-11 lat) i 14 (12-14 lat). Bilety: 15 zł do kupienia przez stronę organizatora.

Opowieści bajarki w SopocieW Muzeum Sopotu odbędzie się kolejne spotkanie z książkami polecanymi przez Ambelucję. Tym razem będą to warsztaty kreatywne prowadzone przez Agatę Półtorak wokół książki pt. "Cień" (wyd. Łajka). Podczas niedzielnego spotkania wybierzecie się w podróż w krainę barw, kształtów i cieni, skojarzeń i niedomówień. Książka na pewno zainspiruje was do zabawy z wyobraźnią. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny.

Gwiazdka z niebaW Teatrze Miniatura odbędzie się premiera spektaklu dla najmłodszych widzów. Ci z was, którzy byli z maluszkami na Afrykańskiej Przygodzie, na pewno ucieszą się z nowego tytułu. "Gwiazdka z nieba" to opowieść o gwiazdeczce, która trafia na Ziemię. Wszystko dla niej jest nowe i fascynujące - poznaje zmieniające się pory roku, odkrywa śnieg, bociany i motyle. Sobota, godz. 17, bilety: 30 zł (premiera). Niedziela, godz. 12, bilety: 18-20 zł.

Warsztaty rodzinne w Europejskim Centrum SolidarnościA może macie ochotę wybrać się na weekend z warsztatami rodzinnymi do Europejskiego Centrum Solidarności? W sobotę coś dla młodszych dzieci - Wspólnoteka. To cykl spotkań z książkami dla dzieci, które wprowadzają czytelników w ciekawe tematy. Tym razem czeka was przygoda ze słoniem Elmerem. Sprawdzicie, czy wspólna praca daje lepsze efekty niż działanie w pojedynkę i czy warto sobie pomagać. Zacumujecie statek, zbudujecie most a z rozsypanych elementów ułożycie dźwig stoczniowy. Sobota, godz. 10, bilety: 9 zł/dziecko. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora. W niedzielę przygotowano coś dla nieco starszych dzieci (w wieku 6-11 lat) - Solid(ar)na ferajna. Na rodzinnych warsztatach projektowania dowiecie się, co wspólnego mają ze sobą moda i muzyka. Poznacie fasony, które były modne w czasach, gdy na listach przebojów królowały rock, jazz i blues. Sami spróbujecie też zaprojektować koszulkę, która będzie jak najnowszy krzyk mody. Niedziela, godz. 11. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora.

Urodziny z matematykąNa koniec zaproszenie na matematyczne urodziny Puchacza Piotra do Mathriders. Matematyka zazwyczaj kojarzy się uczniom ze skomplikowanymi działaniami i czasochłonnymi zadaniami. Urodziny Puchacza Piotra to jednak świetna okazja, by zmienić nastawienie dzieci. Wystarczy czasem zmienić tylko sposób wykonywania działań matematycznych, żeby okazało się, że dziecko bez problemu wykonuje różne zadania. W programie przewidziane są zajęcia plastyczne, konkursy oraz liczne zabawy integracyjne. Nie zabraknie także słodkiej niespodzianki. Sobota, godz. 10. Wstęp wolny.

Opinie (4)

 • ten plac zabaw w ECS wogóle się nie rozwija ....powiem więcej wieje nudą ... dla starszych dzieci godzina to zbyt wiele , no i po co tam siedzą aż trzy panie skoro nawet to nie są animatorki ? jedna umie pisać druga czytać a trzecia komuter obsługiwać ? przecież one siedzą i non stop gapią się w smartfona ...

  • 15 1

 • Plan na weekend?

  Objechać w niedzielę wszystkie galerie. Zapomniałem.. wszystkie sklepy w niedzielę zamknięte, no już nie mam planów.

  • 10 1

 • Do kościoła bezbożniki (1)

  Taca czeka niecierpliwie

  • 4 4

  • klepanie wierszyków i nauki hipokryty który poucza innych a sam tak nie postępuje i komunia od księży z grzechem ciężkim tych którzy mają "gosposie" i dzieci

   • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.