Weekend z dzieckiem - opera, bajki i zabawy sportowe

4 listopada 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
Anna Żukowska
Podczas spotkań rodzinnych w Operze Bałtyckiej publiczność jest wciągana do wspólnej zabawy. Więcej zdjęć (1)

Podczas spotkań rodzinnych w Operze Bałtyckiej publiczność jest wciągana do wspólnej zabawy.

fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Podczas spotkań rodzinnych w Operze Bałtyckiej publiczność jest wciągana do wspólnej zabawy.

fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Nie będziecie się w ten weekend nudzić - rodzinnych wydarzeń jest naprawdę dużo. Do tego każdy znajdzie coś dla siebie. Tym razem zapraszamy do Opery Bałtyckiej, na warsztaty cyrkowe i na hale sportowe.Weekendowe imprezy dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:


 • Opera Tu! Tu! - Gdańsk

 • Warsztaty cyrkowe - Sopot

 • Casting do programu kulinarnego dla dzieci - Gdynia

 • Oko i ucho Themersonów - Gdynia

 • Otwarcie Jump City - Gdańsk

 • Move up together - Gdynia


Dla małych melomanów

Zaczynamy od wyjścia do Opery Bałtyckiej na wyjątkowe, rodzinne wydarzenie. Cykl spotkań Opera Tu!Tu! to wprowadzenie w baśniowy świat opery dla najmłodszych i ich rodziców lub opiekunów. W trakcie przestawienia rodzeństwo Giullietta i Giovanni pokazują uczestnikom co dzieje się w operze i kogo mogą tam spotkać, a także wciągają widownię do wspólnej zabawy. "Cztery trąby słonia" to tytuł listopadowych spotkań Opera Tu!Tu! Dzieci wraz z rodzicami będą rozpoznawać, skąd się biorą w operze odgłosy egzotycznych zwierząt i jak to możliwe, że wszystkie mieszczą się na scenie? W tym miesiącu spotkanie odbędzie się 6 i 20 listopada, godz. 11. Bilet rodzinny: 50 zł.

Sztuczki cyrkowe

Coś zupełnie innego niż nasza pierwsza propozycja odbędzie się w Sopocie, w Restauracji w Aquaparku. W niedzielę będziecie mogli wybrać się tam na warsztaty cyrkowe. Na miejscu weźmiecie udział w pokazach cyrkowych z takimi elementami jak żonglowanie, jazda na monocyklu czy w pokazie zręcznościowym z wykorzystaniem diabolo. Nie zabraknie także zabaw sprawnościowych czy modelowania balonów, a chętni będą mogli nauczyć się kilku cyrkowych sztuczek. Niedziela, godz. 13. Bilety: 10 zł.

Casting do programu kulinarnego

Pewnie znacie lub chociaż słyszeliście o programie MasterChef Junior. W niedzielę odbędzie się casting do kolejnej jego edycji. Dzieci w wieku 8-13 lat, które lubią i potrafią gotować, będą miały szansę przekonać do siebie jurorów, którzy tworzą skład nowego programu. Castingi odbywają się w czterech miastach w kraju, w tym w Gdyni, w hotelu Mercure. Wcześniej trzeba wypełnić formularz ze strony organizatora i wysłać na podany adres. Niedziela, wstęp wolny.

Słuchowisko w bibliotece

Zostajemy jeszcze w Gdyni, bo tam w piątek i w sobotę Biblioteka pod Żabką organizuje bardzo ciekawe spotkanie dla nieco starszych dzieci (od 7-go roku życia). "Oko i ucho na Themersonów" to cykl łączący literaturę i teatr dźwięku, która ma przybliżyć dzieciom i rodzicom bajki Themersonów. W piątkowe popołudnie i w sobotę odbędzie się  słuchowisko "Przygody Pędrka Wyrzutka", realizowane na żywo przed publicznością. Ilustrowane będzie różnymi instrumentami i odgłosami puszczanymi z głośników. Bajka jest adresowana do dzieci i do dorosłych obecnych na widowni. Piątek, godz. 18 i sobota, godz. 12. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: filianr18@bibliotekagdynia.pl.

Propozycje sportowe


Mamy też coś dla tych, którzy najbliższy weekend mają zamiar spędzić na sportowo. W Gdańsku otwiera się Jump City, którego powierzchnia do zabawy będzie jeszcze większa niż ta w Gdyni. Na miejscu poznacie ekipę trenerów parku i zobaczycie ich w akcji podczas pokazu akrobacji. Dla dzieci przygotowano specjalną ścianę wspinaczkową, będzie też można wziąć udział w turnieju dodgeball - tyle że odbywającego się na trampolinach. Czekają również takie atrakcje jak baseny z miękkimi gąbkami, wielka trampolina o powierzchni ponad 18 m kw. czy arena z koszami do ćwiczenia wsadów. Sobota, niedziela. Bilety: 28-32 zł/osoba. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora.

Sportowo będzie też w Gdyni na wydarzeniu "Move up together" przeznaczonym dla całych rodzin. Jeśli macie aktywne dzieci, to jest to dobra okazja do tego, żeby się wybiegały. Ale pamiętajcie: ćwiczyć będziecie razem, więc nastawcie się na wysiłek fizyczny. W Gdynia Arena będziecie mogli wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych oraz zajęciach ruchowych. Odbędą się także warsztaty taneczne dla dzieci oraz spotkania z zawodnikami gdyńskich klubów sportowych. Nie zabraknie zabaw plastycznych w osobnej strefie oraz warsztatów kulinarnych. Pamiętajcie o wygodnym stroju. Niedziela, godz. 11-15, wstęp wolny.

Opinie (7)

 • Brzmi ciekawie

  Dzięki za info

  • 5 1

 • No w Gdańsku szału nie ma (1)

  Pomysł z operą to mega porażka nie polecam. Niestety ale brakuje profesjonalizmu a dzieci wyczuwają każdy fałsz i lipę natychmiast. Robienie czegoś bez przekonania nie ma sensu.
  Polecam teatr miniatura!!!

  • 4 12

  • A ja byłam z córką (8 lat) i bawiliśmy się świetnie. I teraz w niedzielę też idziemy.

   • 1 1

 • Niedzielne spektakle dla dzieci

  Można wybrać się także do Plamy (Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) na coniedzielne spektakle dla dzieci. Spektakle rozpoczynają się o 17.00 Bilet kosztuje 8 zł dla osoby. 6 listopada zagra Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek "Jak Paweł i Gaweł".

  • 10 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.