Weekend z dzieckiem pełen zimowych i świątecznych atrakcji

8 grudnia 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
Anna Żukowska
Przed nami kolejny weekend pełen zimowych i świątecznych atrakcji dla rodzin. Więcej zdjęć (1)

Przed nami kolejny weekend pełen zimowych i świątecznych atrakcji dla rodzin.

fot. fotolia/LuckyImages

Przed nami kolejny weekend pełen zimowych i świątecznych atrakcji dla rodzin.

fot. fotolia/LuckyImages

Przed nami kolejny weekend pełen świątecznych atrakcji. Mikołajki już za nami ale Świętego będzie można spotkać na zabawie w Sopocie, w Operze Bałtyckiej, a nawet na lodowisku. Poza tym proponujemy wziąć udział w kreatywnych warsztatach i teatrze w księgarni.Weekendowe atrakcje dla dzieci w Trójmieście:

Zabawa mikołajkowa w Sopocie

Zaczynamy od Sopockich Mikołajek, które odbywają się w Hali 100-lecia. W niedzielę będziecie mogli na nich spotkać samego świętego Mikołaja. Będą też wspólne tańce, warsztaty kreatywne, podczas których przygotujecie ozdoby świątecznie, napiszecie list do świętego Mikołaja - jeśli oczywiście jeszcze tego nie zrobiliście - czy stworzycie piękne, świąteczne kartki. Poza tym czekają na was występy wokalne, teatralne i taneczne oraz gry i konkursy sportowe. Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z zawodnikami Trefla Sopot i Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Niedziela, godz.11-15, wstęp wolny.

Mikołaj w operze

Opera Bałtycka zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie z Operą Tu!Tu! Tym razem pod tytułem: "Zepsute sanie Mikołaja". Rodzeństwo Giulietta i Giovanni pozwalają dzieciom odkrywać tajemnice opery i przedstawiają im bardzo ciekawe osoby - baletnice, baletmistrzów, muzyków i śpiewaków operowych. Niedzielnym spektaklom towarzyszyć będą warsztaty gwiazdkowe dla rodzin (godz. 10-16). Najmłodsi widzowie będą mogli spotkać się ze świętym Mikołajem, wziąć udział w dekorowaniu pierników, zajęciach charakteryzacji teatralnej czy zajęciach plastycznych, a także obejrzeć prezentację przygotowaną przez uczestników operowych zajęć edukacyjnych - Taneczna Paczka. Niedziela, godz. 11 i 13. Bilety: 25 zł, bilet rodzinny 2+2: 64 zł.

Teatr w księgarni

Warto się wybrać do sopockiej księgarni, która specjalizuje się w literaturze dla dzieci - Ambelucji. Nie tylko po to, żeby zerknąć, jakie nowości pojawiły się na rynku, ale też na któryś z cyklicznych warsztatów. W piątek odbędzie się spotkanie z ilustratorką i autorką książek dla dzieci, Agatą Półtorak. Posłuchacie czeskiej baśni pt. "Dar Karkonosza", której towarzyszyć będzie teatr cieni. Piątek, godz. 17, wstęp wolny.

Rodzinne wyjście na łyżwy

Z kolei na Lodowisku Miejskim w Gdańsku odbędzie się Mikołajkowa zabawa na łyżwach. Będziecie mogli zobaczyć pokaz jazdy figurowej śnieżynek i spotkać świętego Mikołaja, który przywiezie upominki dla wszystkich uczestników. Nie zabraknie też zabaw z instruktorkami-śnieżynkami. Jeśli więc nie byliście jeszcze w tym sezonie na wspólnym wyjściu na lodowisko, warto wybrać się właśnie w sobotę z samego rana. Obowiązują zapisy: kontakt@lyzwy3city.pl. Sobota, godz. 7:45, bilety: 35 zł/osoba.

Warsztaty z nożyczkami w roli głównej

Na koniec warsztaty kreatywne w TuBazie, których efektem będzie stworzenie osobistych przypinek. Może ten własnoręcznie zrobiony prezent będzie właśnie tym, czym obdarujecie kogoś? Na zajęciach dowiecie się, jak w prosty sposób uchwycić charakterystyczne cechy lub sportretować bliską osobę. Stworzycie syntetyczne portrety lub znaki ilustrujące was samych lub waszych krewnych. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Sobota, godz. 11. Bilety do kupienia na stronie organizatora w cenie 20 zł.

Opinie (14) 1 zablokowana

 • Dziwne, że stowarzyszenie Łyżwowa Gdynia (3)

  nie szczędzi roszczeń, ponieważ zakorkowane i intensywnie uczęszczane ścieżki rowerowe w centrum nie są polane wodą i blogerki nie mogą na łyżwach do fuuda na sałatkę się poślizgać

  • 2 6

  • Kompleksy wychodzą ? (2)

   • 4 2

   • (1)

    Twoje z pewnością

    • 1 2

    • Nie, bo twoje. Poziom podstawówki.

     • 2 1

 • Na lodowisku się można przewrócić. (2)

  Można też nogę skręcić, a skręcenie jest gorsze od złamania, więc nie polecam lodowiska, a jak ktoś już bardzo potrzebuje się poślizgać i kręci go ta adrenalina związana z brakiem poczucia stabilności pod nogami, to zapraszam na gdańskie ulice albo perony SKM. Tam też pirueta można wywinąć i płacić jak za lodowisko nie trzeba.

  • 9 11

  • Edzio fujaro , uważaj żebyś nie złamał nogi jak będziesz wstawał z łóżka . (1)

   • 5 2

   • i dlatego edzio na wszelki wypadek od lat nie wstaje z łóżka

    tylko leży i w laptop się gapi

    • 3 2

 • Fajne podwozie i siedzisko

  • 6 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.