Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście

12 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
ws
Jakie atrakcje planujecie na rodzinny weekend? Więcej zdjęć (3)

Jakie atrakcje planujecie na rodzinny weekend?

fot. Evgeny Atamanenko 123rf.com

Jakie atrakcje planujecie na rodzinny weekend?

fot. Evgeny Atamanenko 123rf.com

W ten weekend szczególnie zachęcamy do spędzenia czasu razem z ukochanymi osobami. Oprócz aktywności na śniegu, którego mamy pod dostatkiem, możecie z najmłodszymi przygotować walentynkowe kartki, wybrać się na spacer, obejrzeć spektakl czy wziąć udział w warsztatach. 14 lutego to świetna okazja do rozmowy o uczuciach i miłości, ale także dobry moment, by spędzić wspólnie czas.Kto powiedział, że walentynki są tylko dla dorosłych? Małe dzieci też się zakochują i często zupełnie poważnie traktują te sprawy. To święto można wykorzystać do okazania nie tylko miłości, ale i przyjaźni czy wdzięczności.

Imprezy dla dzieci w naszym kalendarzu


Jak spędzić ten dzień z dziećmi? Dzieci chętnie wykonują laurki na walentynki i obdarowują sympatie lub rodziców czy dziadków. Zrobienie walentynki zajmie Wam kilka minut -zacznijcie od wizyty w sklepie papierniczym, wystarczą kolorowe karki, klej, nożyczki i pisaki. Ręczne robienie kartek walentynkowych to pomysł na spędzenie zimowego popołudnia i pełna kreatywności zabawa. Dobrym pomysłem będzie stworzenie walentynkowego wystroju, np. serduszkowej girlandy, którą rozwiesicie w oknie.

A może przygotujecie wyjątkową kolację albo walentynkowe ciasteczka? Nie musi to być nic wymyślnego - wspólne pieczenie ciasta czy babeczek, szaszłyki z owoców, kolorowe koktajle, a może domowa pizza w kształcie serca.

Czytaj też: 15 pomysłów na aktywne zabawy z dzieckiem w domu

Dzieci chętnie wykonują laurki na walentynki i obdarowują nimi sympatie lub rodziców czy dziadków. Więcej zdjęć (3)

Dzieci chętnie wykonują laurki na walentynki i obdarowują nimi sympatie lub rodziców czy dziadków.

fot. Nadezhda Prokudina/ 123rf.com

Dzieci chętnie wykonują laurki na walentynki i obdarowują nimi sympatie lub rodziców czy dziadków.

fot. Nadezhda Prokudina/ 123rf.com

Pomposo i... - muzyczne spotkania online dla całej rodzinyW najbliższą niedzielę Opera Bałtycka zaprasza na odcinek z cyklu "Pomposo i...". Walentynkowa odsłona cyklu bardzo dobrze znanego młodszej publiczności i jej rodzicom z poprzednich sezonów odbędzie się online.

W walentynki Pomposo i Wielki Dur odkryją największą moc świata, jaką jest miłość. Porozmawiacie o zakochaniu, miłości rodziców do dzieci, a także o przyjaźni. Podczas spotkania wybrzmi piękna muzyka.

Niedziela, godz. 16:00, bilety 10 zł.

Zobaczcie ciekawe propozycje na spacery z dziećmiWieczorne warsztaty walentynkoweJeśli rodzice chcą mieć chwilę dla siebie, to świetnie się składa, bo nic nie sprawia tyle radości, co zadowolone dziecko i wolny sobotni wieczór. Akademia zabawy Wykrzyknik zaprasza dzieci na walentynkowe warsztaty kreatywne. Czekają na nie m.in.: warsztaty szycia, podczas których przygotują breloczki DIY, malowanie buziek, walentynkowe gry i zawody z nagrodami, zajęcia taneczne, szalona zabawa w kulkach i nie tylko.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat (można je opłacić, wykorzystując bon turystyczny). Sobota, godz. 18:00 - 21:00, bilety 50 zł, kontakt tel. - 733 109 080.

Zobacz wydarzenia na walentynki


Miłosny weekend w gdańskim zooGdański Ogród Zoologiczny we współpracy z Cafe ZOO zaprasza na walentynkowy weekend tropem dzikich zwierząt. Zoo przygotowało dla zwiedzających grę terenową, dzięki której goście będą mogli zgłębić tajemnice miłosnych historii zwierząt mieszkających w gdańskim zoo. Dowiecie się, jakie są skuteczne sposoby na podryw niektórych gatunków i czym nie powinien chwalić się jeden z gatunków małpy człekokształtnej.

Gra w formie quizu online opublikowana zostanie w piątek (12.02) po godzinie 15:00 na stronie internetowej zoo oraz na profilu facebookowym. Chętni mogą wziąć udział w grze na własnych urządzeniach (smartfonach, tabletach itp.). Podpowiedzi do rozwiązania quizu będzie można znaleźć na specjalnych walentynkowych tabliczkach, które umieszczone zostaną w pobliżu wybiegów zwierząt w najbliższy piątek. Do dyspozycji gości będzie również mapka zoo z zaznaczonymi punktami, które wskażą, gdzie szukać podpowiedzi.

Po rozwiązaniu gry Cafe ZOO (foodtruck stacjonujący przy słoniach) zaprasza na walentynkowe promocje.

Zabawa trwa przez cały weekend, tj. 13 i 14 lutego 2021 r. w godzinach otwarcia zoo (wejście do zoo 9:00-14:00, zwiedzanie do godziny 15:00). Koszt biletu normalnego wynosi 15 zł, ulgowego 10 zł, rodzinnego 45 zł.

Sopot pod grubą warstwą śniegu. Więcej zdjęć (3)

Sopot pod grubą warstwą śniegu.

fot. Jacek Klejment / Trojmiasto.pl

Sopot pod grubą warstwą śniegu.

fot. Jacek Klejment / Trojmiasto.pl

Przypominamy, dokąd na sankiA skoro zima nie chce nas opuścić, to może wybierzecie się na sanki? W Gdańsku dużą popularnością cieszą się górki przy Jeziorze Wysockim w OsowejMapka. Dobre warunki do jazdy na sankach były m.in. w okolicach MatarniMapka, na Podleśnej PolanieMapka we Wrzeszczu czy w Jarze WilanowskimMapka oraz przy VII Dworze na końcu ul. MichałowskiegoMapka.

Kultowe miejsca na sanki w Trójmieście - czytaj więcejNa Karwinach saneczkarze bawią się w okolicach ul. BuraczanejMapka, w Małym Kacku nieopodal ul. StrzelcówMapka oraz w Pustkach Cisowskich niedaleko ul. ChabrowejMapka.

ws

Opinie wybrane


wszystkie opinie (42)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.