Weź udział w licytacji i pomóż dziecięcemu hospicjum

24 października 2020, 13:00
Patsz

Wygraj licytację i pomóż w zakupie prezentów pod świąteczne drzewka dla podopiecznych z dziecięcych hospicjów. Na początku listopada rusza tzw. Bazarek na rzecz podopiecznych hospicjów. Będzie można licytować przedmioty na rzecz gdyńskiego hospicjum "Bursztynowa Przystań".Pomysł zrodził się wśród członków grupy na Facebooku pod nazwą Bazarek na rzecz podopiecznych hospicjów. To mająca już pięć lat inicjatywa społeczna, powstała w celu niesienia pomocy podopiecznym hospicjów na terenie całej Polski.

Działa na zasadzie 72-godzinnej licytacji wystawionego przedmiotu. Wpłaty dokonywane są bezpośrednio na konto hospicjum, a towar zostaje wysłany po przesłaniu do organizatorów potwierdzenia przelewu. Licytacje dotyczą głównie wyrobów hand-made oraz usług.

Cztery licytacje dla hospicjów- Z powodu epidemii koronawirusa wszystkie stacjonarne działania zostały zawieszone - nie ma kiermaszów szkolnych, licytacji bezpośrednich ani koncertów. Pozostały działania online i ten sposób pomocy chcemy wykorzystać - mówi Judyta Bork, inicjatorka akcji.
W listopadzie zostaną zorganizowane cztery licytacji dla placówek z Rzeszowa, Tychów i Łodzi. Dla Gdyni licytacja jest zaplanowana na początek listopada. Przedmioty będzie można licytować od poniedziałku 2 listopada do 5 listopada na profilu Odczaruj Gwiazdkę dla Hospicjów.

W puli licytacyjnej jest już kilka wartych uwagi przedmiotów.

Gra Monopoly i koszulka Arki na licytacji- Będziemy oferować m.in. lekcje tańca, strzyżenie, sesję zdjęciową, trening personalny, czy grę Monopoly oraz biżuterię z bursztynu. Sporą atrakcją będzie z pewnością koszulka Arki Gdynia. Mamy odzew, że do akcji włączą się także gdyńscy pisarze - podkreśla Judyta Bork.
Pomóc można nie tylko poprzez udział w licytacji, ale także poprzez przekazanie przedmiotu.

- Prosimy o przesłanie zdjęcia przedmiotu, jego opisu, ceny wywoławczej, oraz linku do swojego profilu na FB, na adres : odczarujgwiazdke@interia.pl - kończy.
Więcej informacji o inicjatywie na stronie na Facebooku
Czy w czasie epidemii częściej udzielasz się charytatywnie?
18%

tak

42%

tak samo jak wcześniej

40%

nie

zakończona

łącznie głosów: 113

Patsz