Wielka Fabryka Elfów - Ósma Legenda. Magiczna podróż dzieci do świata św. Mikołaja

4 grudnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)

10 punktów z atrakcjami, aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki oraz zadania edukacyjne, a także - co najważniejsze - spotkanie ze Świętym Mikołajem. Już po raz ósmy do gdańskiej hali Amberexpo przyjechała Wielka Fabryka Elfów - atrakcja uwielbiana przez tysiące dzieci.Co roku Wielką Fabrykę Elfów odwiedza coraz większa liczba dzieci i rodziców. Stali bywalcy doskonale wiedzą, że fabuła zmienia się z każdym rokiem, dzięki czemu zawsze pozytywnie zaskakuje i utwierdza w przekonaniu, że warto pojawić tutaj za kolejnych 12 miesięcy. W zeszłym roku Elfowi Ważniakowi, który wcielił się w rolę kompozytora, rozsypały się świąteczne nutki. Dzieci podczas dwuipółgodzinnej wyprawy w magicznym świecie elfów odnajdywały świąteczne nuty, by wspólnie utworzyć melodię świąt.

Większa przestrzeń i bajkowe domki w Wielkiej Fabryce ElfówCo roku dzieci nie tylko biorą udział w świątecznych przygotowaniach, ale także pomagają elfom w zadaniu specjalnym. Tym razem najmłodsi w Wielkiej Fabryce Elfów tworzą tajemniczą Ósmą Legendę - ich zadaniem jest odnalezienie zaginionych kartek niezbędnych do stworzenia opowieści. Największą nowością w Fabryce Elfów jest to, że znajduje się ona w głównej hali Amberexpo (w latach ubiegłych zajmowała pierwsze piętro), a także fakt zamiany zwykłych przestrzeni na bajkowe domki, m.in. architekta, fabrykanta czy pocztę Świętego Mikołaja.

- Dzieci w około 13-osobowych grupach wyruszają w podróż po Wielkiej Fabryce pod opieką Elfa Przewodnika. W trakcie ponaddwugodzinnej zabawy dzieci odwiedzają 10 punktów z atrakcjami, w tym także punkty edukacyjne, interaktywne, atrakcje pozwalające spożytkować ich energię oraz oczywiście typowo świąteczne, takie jak pisanie listu do Świętego Mikołaja - mówi Natalia Kuna, koordynator elfów Świętego Mikołaja.
Zwieńczeniem ponad dwugodzinnej wyprawy do magicznej Fabryki Elfów jest spotkanie ze Świętym Mikołajem w jego domu. Każde dziecko otrzymuje na koniec pamiątkowy upominek z motywem fabryki.

Bilety i godziny wejśćWielką Fabrykę Elfów możemy odwiedzać przez cały tydzień od 29 listopada do 22 grudnia.
Poranne godziny zarezerwowane są dla grup szkolnych. Z kolei od godz. 15:30 możemy przyjść prywatnie. W weekend Wielka Fabryka Elfów zaprasza wszystkich w godz. 9-17:30. Bilety można nabyć za pośrednictwem ticketmaster.pl lub w Media Markt. Ceny za jedno wejście rozpoczynają się od 35 zł (dla rodzica i dziecka obowiązuje jeden bilet).

Maluchy przechodzą wszystkie atrakcje w grupach z opiekunem, rodzice mogą wtedy odpocząć w elfowej kawiarni lub towarzyszyć dzieciom podczas całej zabawy. Organizator nie wymaga zmiennego obuwia, ale warto wziąć dla dziecka wygodne kapcie na zmianę.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wielkafabrykaelfow.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł